En uygun Turgutreis Leros feribot bileti için Feribotlines.com’u ziyaret edebilir; güncel seferleri, saat ve fiyat bilgileriyle beraber listeleyebilirsiniz.

EN KISA
YOLCULUK
 • 75 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 35
LİMANLAR
 • Turgutreis Limanı
 • Port of Leros
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • -

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

TURGUTREİS - LEROS Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

TURGUTREİS - LEROS Feribot Fiyatları

ILIAS T.
Yetişkin Tek Yön 32,0
Günübirlik 17,5
Gidiş - Dönüş 30,0
Çocuk Tek Yön 16,0
Günübirlik 8,5
Gidiş - Dönüş 15,0
Bebek Tek Yön 5,0
Günübirlik 2,5
Gidiş - Dönüş 5,0
Araç taşıyor mu? Hayır
Bisiklet Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Motor Tek Yön 0,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 0,0
Binek Araç' %} Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Minibüs' %} Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Otobüs Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0

Leros Adası Nerede?

Leros Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Agia Marina
 • Panteli
 • Agios İsidoros Kilisesi
 • Leros Savaş Müzesi
 • Leros Kalesi
Leros Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Panteli Plajı
 • Vromolithos Plajı
 • Krithoni Plajı
 • Alinda Plajı
 • Hirokambos Plajı
Leros Adası Gezi Rehberi

Turgutreis - Leros Feribot Bileti

Eğer tatilinizi Bodrum Turgutreis’te sürdürüyorsanız bir sonraki gezi rotanız sevilen Yunan adası Leros olabilir. Yeni yeni keşfedilmeye başlanan Leros, sakin ve huzurlu bir ortamda tatil yapmayı sevenler için oldukça ideal bir ada. On İki Adalar grubunun da bir parçası olan Leros, özellikle Bodrum ve Datça gibi bölgelere konum olarak çok yakın. Bu nedenle adaya gelen yabancı turistlerin ciddi bir bölümünü Türkler oluşturuyor. En uygun Turgutreis Leros feribot bileti için Feribotlines.com’u ziyaret edebilir; güncel seferleri, saat ve fiyat bilgileriyle beraber listeleyebilirsiniz. Bodrum’un sevilen mahallelerinden biri olan Turgutreis’ten hareket eden feribot, sizi keyifli bir yolculuğun sonunda yeşilin ve mavinin adeta dans ettiği eşsiz bir adaya götürecek. Lerosferibot seferleri sadece yaz aylarında aktif oluyor.

Leros Adası’ndaki yerel yöneticiler, son dönemde Türkiye’deki bazı ilçelerle “kardeş belediye” olmak adına çeşitli projeler oluşturuyor. Bu tip gelişmeler, kısa süre içinde feribot seferlerinin oluşmasına ve çoğalmasına neden oldu. Turistik aktivitelerin yoğunlaşması adına başlatılan TurgutreisLerosferibot seferlerinin, Türkiye’de az tanınan Leros’un bilinirliğini arttırdığı düşünülüyor. Buna rağmen Leros’un hala Yunan adaları içinde en az tanınan adalardan biri olduğu söylenebilir. Leros feribot ulaşım konusunda referans gösterilen firmalardan biri Yeşil Marmaris Lines, diğeri ise Bodrum Express Lines.Turgutreis’teki feribot seferleri genellikle haziran ayının son haftasında başlıyor ve eylül ayının son haftası sona eriyor. Turgutreis Leros feribot saatleri dönem dönem değişkenlik gösterebilir; ancak genel anlamda tercih edilen saatinsabah 10.00 olduğu söylenebilir.

Turgutreis’ten hareket eden feribot, toplamda 75 dakikalık bir yolculuk sonunda Leros Adası’na varıyor. Dileyenler aynı gün akşam 17.30’da hareket eden feribotla geri dönebiliyor. Adada kalmak isteyenler içinse pek çok konaklama seçeneği mevcut. Turgutreis Leros feribot seferleri haftada iki defa düzenleniyor. Turgutreis’ten Leros Adası’na gitmek isteyen kişiler sadece cuma ve pazar günleri için bilet alabilirler. Aynı durum dönüş seferleri için de geçerli. Leros feribot bileti alanlar özellikle yurt dışı çıkışında dikkat edilmesi gereken kuralları es geçmemelidir. Liman vergisi ve yurtdışı çıkış harcı gibi ek harcamalar çoğunlukla bilete dahil edilmiyor. Check-in işlemlerinizi yaptırmak ve pasaport işlemleri öncesinde gemi biniş kartınızı temin etmek adına Turgutreis Limanı’nda 1 saat öncesinde bulunmaz son derece önemli. Yeşil pasaportu bulunan Türk vatandaşlarından hiçbir koşulda vize talep edilmiyor. Standart bir pasaporta sahip olan kişilerin adalar arasında rahatça gezebilmeleri için Schengen vizesine sahip olmaları gerekir. Bu arada sezonun yoğun olduğu dönemlerde dahi, kapıda vize uygulanmıyor.

Görsel açıdan etkileyici bir ada olan Leros, On İki Adalar içinde yer alıyor. 400 sene boyunca Osmanlı egemenliğinde kalan adanın kontrolü, bir dönem de İtalyanların eline geçti. Leros yaklaşık olarak 70 yıldan bu yana Yunanistan’a bağlı. Temiz ve düzenli görünümüyle dikkat çeken adada yaklaşık 8 bin kişi yaşıyor. Kalimnos’a da yakın bir konumda yer alan Leros’un 70 km’lik bir sahil yolu bulunuyor. Leros genel anlamda girintili çıkıntılı bir sahile sahip. Meryem Ana Kalesi, Aya Marina ve Lakki kasabası, bölgede altı çizilesi yerler olarak görünüyor. Bu keyifli mekanlar haricinde huzur veren koylarını keşfetmek, Pandeli Plajı’nda güneşlenmek ve geleneksel Yunan lezzetlerini tatmak için vakit kaybetmeden Turgutreis Leros feribot bileti al seçeneğini değerlendirmelisiniz.