EN KISA
YOLCULUK
 • 2 saat
EN UCUZ
BİLET
 • € 26
LİMANLAR
 • Port of Kos
 • Port of Leros
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
 • Kos - Leros
SEFER YAPAN
FİRMALAR
 • Kos Leros Ferry
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • Kos Leros Ferry

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

KOS - LEROS Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

KOS - LEROS Feribot Fiyatları

Kos Leros Ferry
Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş
Binek Araç' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

Leros Adası Nerede?

Leros Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Agia Marina
 • Panteli
 • Agios İsidoros Kilisesi
 • Leros Savaş Müzesi
 • Leros Kalesi
Leros Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Panteli Plajı
 • Vromolithos Plajı
 • Krithoni Plajı
 • Alinda Plajı
 • Hirokambos Plajı
Leros Adası Gezi Rehberi

Yunanistan’a ait adaları keşfetmek, artık eskisinden çok daha kolay. Artık hemen hemen tüm adalar arasında seferler organize ediliyor. Üstelik feribot firmaları, adalara giriş çıkışlarda uyulması gereken prosedürler konusunda yolcuları başarılı bir şekilde yönlendiriyor. Pasaport ve vize işlemlerinizi halletmek koşuluyla Yunan adaları arasında dilediğiniz ölçüde bir gezi planı düzenleyebilirsiniz. Yaz aylarında başlayan ve eylül ayının sonuna kadar devam eden Kos Adası Leros feribot seferleri, adada yer alan yerli ve yabancı turistler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Kos Adası yakın konumundan dolayı Türklerin sıklıkla ziyaret ettiği bir Yunan adası. Dolayısıyla Kos Adası üzerinden bir diğer Yunan adası olan Leros’a geçen yabancı turistlerin bir bölümünü de Türkler oluşturuyor. Feribotlines.com üzerinden alacağınız Kos Adası Leros feribot bileti ile fark yaratan bir tatilin kapılarını aralayabilirsiniz. Feribotlines sayesinde farklı firmalara ait seferleri listeleyebilir, kendiniz ve sevdikleriniz için en uygun seçimi yapabilirsiniz.

Leros son dönemlerde adını yavaş yavaş duyurmaya başladı. Büyük adaların gölgesinde kaldığı için herkes tarafından henüz bilinmeyen adanın popülerliği muhtemelen yakın gelecekte iyiden iyiye artacak.  Leros feribot ulaşım opsiyonu adaya gitmek açısından tek seçenek değil. Çünkü Rodos’ta olduğu gibi burada da küçük bir havalimanı bulunmuyor; ancak biletlerin pahalı olması ve sefer sayısının az olması, insanları genellikle feribot seçeneğine yöneltiyor. Kardeş belediye projeleri sayesinde Türkiye’den çok sayıda turist çeken ada, oldukça huzurlu bir atmosfere sahip. Kos üzerinden hareket eden Leros feribot seferlerini Yunan firmaları organize ediyor. Blue Star Ferries ve Dodekanisos Seaways firmalarından birini tercih edebilir ve biletinizi tablet/telefon gibi mobil cihazlardan online olarak satın alabilirsiniz. Kos Leros feribot saatleri de seferleri de her iki firma özelinde farklılıklar barındırabiliyor. Örneğin Blue Star Ferries firması haftada 3, Dodekanisos Seaways firması ise 11 sefer düzenliyor. Dodekanisos Seaways firmasına ait feribotlar Leros’a 55 dakikada varıyor. Bu süre Blue Star Ferries firmasında 1 saat 35 dakikayı bulabiliyor.

Kos Leros feribot bileti al seçeneğini es geçmeyip adaya gelmeye karar verirseniz, hareket saatinden 1 saat önce limanda bulunmanız, check-in işlemleri açısından oldukça önemli. Burada edineceğiniz gemi biniş kartı sayesinde pasaport işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Schengen vizesine sahipseniz, Yunan adaları arasında giriş-çıkış anlamında hiçbir sorun yaşamadan dolaşabilirsiniz. Aynı şekilde yeşil pasaport sahiplerinden de herhangi bir şekilde vize talep edilmez. Bazı Yunan adalarında geçerli olan kapıda vize uygulaması, Leros’ta ne yazık ki uygulanmıyor.

Kos Adası Leros feribot seferleriyle bölgeye gelenleri bakir bir coğrafya karşılıyor. Dinginliği benimseyen ve huzur veren küçük koylardan denizin kokusunu içine çekmeyi sevenlerdenseniz bu ada tam olarak size göre. İleryöz olarak da tanınan Leros, bazı sahillerimizden net şekilde görülebiliyor. Genel anlamda düzenli ve temiz bir ada olan Leros, 1947 senesinden bu yana Yunanistan’ın kontrolünde. Daha önce uzunca bir süre Osmanlı egemenliğinde kalan adanın nüfusu 8 bin civarında. Adanın sembolü olan yel değirmenleri hiç şüphesiz ki buraya özel bir sinematografi katıyor. Leros feribot bileti alarak, suyun öte yakasına geçebilir; Panaya Kalesi, Aya Marina, Pandeli Plajı, Agios Kilisesi, Belenis Kulesi gibi özel mekanları gezme şansı elde edebilirsiniz.