Son dönemlerde adını duyurmaya başlayan Leros Adası'na gitmek için Blue Star Ferries ve Dodekanisos Seaways firmalarını tercih edebilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.

EN KISA
YOLCULUK
EN UCUZ
BİLET
LİMANLAR
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

SAKARYA (KARASU) - ODESSA Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

SAKARYA (KARASU) - ODESSA Feribot Fiyatları

Lines JET
Yetişkin Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Çocuk Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Bebek Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Motor Tek Yön 0,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 0,0
Binek Araç' %} Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Minibüs' %} Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Otobüs Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0

None Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
None Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
{% trans 'TRAVEL TO' %]
TRAVEL FROM
None Gezi Rehberi

Kos - Leros Feribot Bileti

Yunanistan’a ait adaları keşfetmek, artık eskisinden çok daha kolay. Artık hemen hemen tüm adalar arasında seferler organize ediliyor. Üstelik feribot firmaları, adalara giriş çıkışlarda uyulması gereken prosedürler konusunda yolcuları başarılı bir şekilde yönlendiriyor. Pasaport ve vize işlemlerinizi halletmek koşuluyla Yunan adaları arasında dilediğiniz ölçüde bir gezi planı düzenleyebilirsiniz. Yaz aylarında başlayan ve eylül ayının sonuna kadar devam eden Kos Adası Leros feribot seferleri, adada yer alan yerli ve yabancı turistler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Kos Adası yakın konumundan dolayı Türklerin sıklıkla ziyaret ettiği bir Yunan adası. Dolayısıyla Kos Adası üzerinden bir diğer Yunan adası olan Leros’a geçen yabancı turistlerin bir bölümünü de Türkler oluşturuyor. Feribotlines.com üzerinden alacağınız Kos Adası Leros feribot bileti ile fark yaratan bir tatilin kapılarını aralayabilirsiniz. Feribotlines sayesinde farklı firmalara ait seferleri listeleyebilir, kendiniz ve sevdikleriniz için en uygun seçimi yapabilirsiniz.

Leros son dönemlerde adını yavaş yavaş duyurmaya başladı. Büyük adaların gölgesinde kaldığı için herkes tarafından henüz bilinmeyen adanın popülerliği muhtemelen yakın gelecekte iyiden iyiye artacak.  Leros feribot ulaşım opsiyonu adaya gitmek açısından tek seçenek değil. Çünkü Rodos’ta olduğu gibi burada da küçük bir havalimanı bulunmuyor; ancak biletlerin pahalı olması ve sefer sayısının az olması, insanları genellikle feribot seçeneğine yöneltiyor.Kardeş belediye projeleri sayesinde Türkiye’den çok sayıda turist çeken ada, oldukça huzurlu bir atmosfere sahip. Kos üzerinden hareket eden Leros feribot seferlerini Yunan firmaları organize ediyor. Blue Star Ferries ve Dodekanisos Seaways firmalarından birini tercih edebilir ve biletinizi tablet/telefon gibi mobil cihazlardan online olarak satın alabilirsiniz. KosLeros feribot saatleri de seferleri de her iki firma özelinde farklılıklar barındırabiliyor. Örneğin Blue Star Ferries firması haftada 3, Dodekanisos Seaways firması ise 11 sefer düzenliyor. Dodekanisos Seaways firmasına ait feribotlar Leros’a 55 dakikada varıyor. Bu süre Blue Star Ferries firmasında 1 saat 35 dakikayı bulabiliyor.

KosLeros feribot bileti al seçeneğini es geçmeyip adaya gelmeye karar verirseniz, hareket saatinden 1 saat önce limanda bulunmanız, check-in işlemleri açısından oldukça önemli. Burada edineceğiniz gemi biniş kartı sayesinde pasaport işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Schengen vizesine sahipseniz, Yunan adaları arasında giriş-çıkış anlamında hiçbir sorun yaşamadan dolaşabilirsiniz. Aynı şekilde yeşil pasaport sahiplerinden de herhangi bir şekilde vize talep edilmez. Bazı Yunan adalarında geçerli olan kapıda vize uygulaması, Leros’ta ne yazık ki uygulanmıyor.

Kos Adası Leros feribot seferleriyle bölgeye gelenleri bakir bir coğrafya karşılıyor. Dinginliği benimseyen ve huzur veren küçük koylardan denizin kokusunu içine çekmeyi sevenlerdenseniz bu ada tam olarak size göre. İleryöz olarak da tanınan Leros, bazı sahillerimizden net şekilde görülebiliyor.Genel anlamda düzenli ve temiz bir ada olan Leros, 1947 senesinden bu yana Yunanistan’ın kontrolünde. Daha önce uzunca bir süre Osmanlı egemenliğinde kalan adanın nüfusu 8 bin civarında. Adanın sembolü olan yel değirmenleri hiç şüphesiz ki buraya özel bir sinematografi katıyor. Leros feribot bileti alarak, suyun öte yakasına geçebilir; Panaya Kalesi, Aya Marina, Pandeli Plajı, Agios Kilisesi, Belenis Kulesi gibi özel mekanları gezme şansı elde edebilirsiniz.

Devamını Oku