Daha önce durdurulmuş olan Midilli feribot seferleri 2022 yılında yeniden başlıyor. Pandemi döneminde Yunanistan'ın deniz sınırını kapatması sebebiyle durdurulmuş olan feribot seferlerinin bu yıl yaz dönemi öncesinde tekrar başlaması planlanıyor. 2021 yılı içerisinde hava yolu ve kara yolu Türk turistler için açılmıştı. Daha sonra ise deniz sınırı özel tekneler ve cruise gemileri için açılmıştı. Bu gelişmelerin ardından 2022 yılında feribot seferlerinin yeniden başlaması öngörülüyor.

EN KISA
YOLCULUK
 • 45 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 25
LİMANLAR
 • Ayvalık Merkez Limanı
 • Mitilini Port
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • Jalem Seda Jale

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

AYVALIK - MİDİLLİ Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

AYVALIK - MİDİLLİ Feribot Fiyatları

Süper Hızlı Katamaran 1 Seda Jale Araçlı Feribot
Yetişkin Tek Yön 20,0
Günübirlik 15,0
Gidiş - Dönüş 15,0
Çocuk Tek Yön 10,0
Günübirlik 7,5
Gidiş - Dönüş 7,5
Bebek Tek Yön 5,0
Günübirlik 2,5
Gidiş - Dönüş 2,5
Araç taşıyor mu? Hayır {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön 10,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 5,0
Motor Tek Yön 25,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 20,0
Binek Araç' %} Tek Yön 55,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 40,0
Minibüs' %} Tek Yön 200,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 125,0
Otobüs Tek Yön 300,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 200,0

Midilli Adası Nerede?

Midilli Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Molivos Köyü
 • Hagios Yeorgios Kilisesi
 • Ayasos Köyü
 • Petra Meryem Ana Kilisesi
 • Taksiarhis Manastırı
Midilli Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Petra Plajı
 • Agios İsidoros Plajı
 • Vatera Plajı
 • Agios Ermogenis Plajı
 • Tarti Plajı
Midilli Adası Gezi Rehberi

Midilli adası feribot seferleri 2022 yılında yeniden başlıyor!

Pandemi sebebiyle iki yıl önce durdurulmuş olan Midilli feribot seferlerinin yeniden başlaması planlanıyor. 2021 yılında deniz sınırının cruise gemileri ve özel tekneler için açılmış olmasının ardından feribot seferlerinin de başlaması öngörülüyor. Seferlerin başlaması ile Ayvalık Midilli feribot seferleri ile 45 dakikada Midilli Adası'na ulaşabilir, isterseniz araçlı isterseniz de araçsız olarak seyahat edebilirsiniz.

Jalem Tur, Ayvalık merkezli bir feribot firması olarak Ayvalık-Midilli feribot seferleri ile müşterilerine konforlu ve hızlı yolculuk seçenekleri sunmaktadır. Jalem Tur feribot bileti alarak sadece 45 dakikada Midilli Adası'na ulaşabilirsiniz. Ayvalık-Midilli feribot seferleri arasında en hızlı seferleri düzenleyen Jalem Tur, Jalem Express hızlı feribotuyla hizmet vermektedir. Yaz aylarında haftanın her günü, kış aylarında ise her hafta belirli günlerde Ayvalık ve Midilli arasında düzenlenen seferlere Jalem Tur feribot bileti satın alarak katılabilir, Midilli Adası'nın eşsiz güzelliğini keşfedebilirsiniz. Jalem feribot bileti satın aldıktan sonra tek yapmanız gereken geçerli vizenizin olduğu pasaportunuzla check in işlemini gerçekleştirip, belirtilen gün ve saatte seyahatin tadını çıkartmak.

Jalem Midilli Feribot Seferleri

Ayvalık Limanı'ndan hareket eden Jalem Midilli feribot seferleri ile Midilli'nin merkezine ulaşabilirsiniz. Bu seyahat Jalem araçlı Midilli feribot ile 90 dakika sürerken Jalem hızlı katamaran ile sadece 45 dakika sürüyor.Seyahat günü sefer saatinden yaklaşık 1 saat önce limanda olunması gerekiyor. Jalem Ayvalık ofis Ayvalık Limanı'nın karşısında bulunuyor ve check-in işlemleri bu noktada yapılıyor. Jalem Midilli feribot seferleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz 0850 885 00 97 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Jalem Tur firmasının en büyük avantajlarından biri de hızlı feribotlarının olması. Midilli’nin merkez limanı olan Lesvos Limanı’na yalnızca 45 dakika varmaktadır. Kış döneminde Çarşamba, Perşembe, cumartesi ve Pazar günleri seyahat edebiliyorsunuz. Jalem Tur feribot bileti seferleri, yazın her gün olmaktadır. Mayıs ile Eylül ayları arasında adanın en uygun zamanı olduğu için, ziyaretçi sayısı artmaktadır. Midilli Adası, hem plajları hem de tarihi güzellikleriyle ön planda olan bir Yunan adasıdır. Kalloni, Sakala Kalloni, Molivos gibi kıyılarının yanı sıra, Mytilene, Agios ve Therapon Kilisesi gibi tarihi bölgeleri de bulunmaktadır. Jalem feribot bileti ile Midilli Adası’na en hızlı şekilde ulaşabilir ve adanın güzelliklerini keşfedebilirsiniz

Midilli Adası’na gidebilmeniz için yetişkin ve çocuk sınıflarına göre bilet tercih edip ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Gidiş- dönüş bileti 35 euro olmakla beraber, Molivos’ta inecekler için de 45 euro’dur. Bebeklerden sadece 2 euro liman vergisi alınmaktadır. Midilli Jalem Tur feribot bileti aldıktan sonra vize işlemlerinizi tamamlamanız gerekiyor. Bir Yunan adası olmasından dolayı, Kuzey Kıbrıs’a daha önce pasaportunuz ile giriş yaptıysanız adaya vize alamazsınız. Bunun haricinde Schengen vizenizin olması ya da yeşil pasaportunuzun bulunması yeterlidir. Bilet alma işlemleriniz sırasında sizden pasaport numaranız ve son kullanma tarihi de istenecektir. Bu nedenle en az 6 aylık pasaportunuzun olması ve son kullanım tarihinin seyahatinizi kapsaması gerekmektedir. Yanı sıra, kapı vizesi dönemlerine denk gelirseniz, bu şekilde de maksimum 15 günlük bir tatili kapı vizesi ile geçirebilirsiniz.