Giriş Yap / Üye Ol Üye girişi yapın veya üye olun.
000 FL Puan

Üye Girişi Üye Ol

Kuşadası Samos Adası Feribot Bileti

Yetişkin (+12 Yaş)
Çocuk (6-12 Yaş)
Bebek (0-5 Yaş)
Araç Türü
Araç Sayısı
KAPAT

Kuşadası Samos feribot seferlerinin 2022 yılında yeniden başlaması planlanıyor. Pandemi sebebiyle iki yıldır durdurulmuş olan seferlerin 2022 yılının bahar döneminde yeniden başlaması bekleniyor. Kuşadası Limanı'ndan Samos Adası'nın merkezi olan Vathy Limanı'na ve adanın tatil noktası olan Pythagorion Limanı'na daha önceki yıllarda olduğu gibi haftanın her günü sefer yapılması bekleniyor.

Samos Adası’na en hızlı ulaşım imkanını sunan Kuşadası Samos feribot seferleri 2019 yılı boyunca yolcuların ada merkezi Vathy’e ve adanın tatil merkezi Pythagorion’a konforla ulaşmasını sağlamaktadır. 90 dakika süren seferler haftanın belirli günlerinde Vathy’e, belirli günleri Pythagorion’a düzenlenmektedir.

Samos’un Vathy ve Pythagorion limanlarından Patmos Adası ve Atina’ya; Karlovasi limanından Mykonos ve İkaria Adalarına ulaşabilirsiniz.

Yunanistan vizenizi en kolay şekilde alın!

Size özel vize danışmanı ile Hızlı, Kolay Güvenilir vize başvurusunun farkını yaşayın. İster Yunanistan Schengen vizesi, isterseniz de Yunanistan Kapı vizenizi en kolay şekilde alın!

Vize Başvurusu
mavi bg

Nerede?

Sıkça Sorulan Sorular

 Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Samos Arkeoloji Müzesi
 • Pythagorion Kasabası
 • Pisagor Mağarası
 • Meryem Ana ve Kutsal Ruh Manastırı
 • Kokkari
 • Manolates Köyü
Popüler Plajlar POPÜLER PLAJLAR
 • Gagou Plajı
 • Lemonakia Plajı
 • Tsamadou Plajı
 • Livadaki Plajı
 • Mikri Plajı
 • Posidonio Plajı
TRAVEL TO
 • Samos - Atina Feribot
 • Samos - Sakız Feribot
 • Samos - Mykonos Feribot
 • Samos - Kos Feribot
 • Samos - Patmos Feribot
 • Didim - Samos Feribot
TRAVEL FROM
 • Atina - Samos Feribot
 • Sakız - Samos Feribot
 • Mykonos - Samos Feribot
 • Kos - Samos Feribot
 • Patmos - Samos Feribot
 • Samos - Didim Feribot

Gezi Rehberi

2022 yılında Kuşadası Samos feribot seferleri yeniden başlıyor!

Pandeminin başladığı mart ayında Yunanistan'ın sınırlarını kapatması ile durdurulmuş olan Kuşadası Samos feribot seferlerinin yeniden başlaması planlanıyor. İki yıl aradan sonra tekrar düzenlenecek olan seferlerin daha önceki yıllarda olduğu gibi haftanın her günü yapılması öngörülüyor. Yaz ayları boyunca seferlerin kesintisiz devam etmesi kış aylarında ise hava ve deniz şartlarına göre seferlerin düzenlenmesi bekleniyor.

Samos Adası, Ege Denizi’nde yer alan Yunan adalarından birisi ve özellikle son yıllarda popülerliğini sürekli arttıran bir Yunan Adası’dır. Sisam Adası olarak da anılan ada, Ahikerya adası ile beraber birkaç küçük adanın birleşiminden oluşmaktadır. Turistik koyları ve plajları nedeniyle sıklıkla tatil amaçlı tercih edilen bölgelerden biridir. Yemyeşil doğallığıyla deniz, kum, güneş ve oksijene doymak isteyen turistlerin ilk durağı durumunda. Samos Adası feribot seferleri ile ada son yıllarda Türkiye’de çok popüler olsa da, ziyaretçilerinin çoğunu Avrupalı turistlerdir. Avrupalı tusitlerin Samos feribot seferleri yerine adaya charter sefer yapan uçaklarla ulaşım sağlamaktadırlar. Yemyeşil doğası ile büyüleyen Samos Adası'nda Samos otelleri yeşil alanların içinde yer almaktadır. Bu sebeple turistler günübirlik Samos turları yerine adada konaklamayı tercih etmektedir. Türkiye’den giden ziyaretçiler ada da genellikle hafta sonu tatilini geçirmeyi tercih ederken, Avrupalı turistler 1 hafta 10 günlük uzun tatil planlarıyla adayı ziyaret etmekteler.

Samos feribot bileti ile kolayca ulaşabileceğiniz ada matematik biliminin önemli isimlerinden olan Pisagor’un da yaşadığı ada olarak bilinmektedir. Plajları ile ünlü adanın en ünlü plajları olarak ise Kokkari Plajı, Lemonakia Plajı, Tsamadou Plajı, Psili Ammos Plajı, Livadaki Plajı, Mikro Seitani, Seitni Plajı, Pappa, Balos ve Tsabu plajlarının güzel ve huzurlu olduklarını söyleyebiliriz. Sisam Heraionu Arkeoloji Müzesi, Folklor Müzesi, Eupalinos Tüneli gibi tarihi alanlarını da ziyaret edebiliyorsunuz. Adanın ziyaretçileri genel itibariyle bahar ve yaz dönemlerinde olmaktadır. Samos Adası feribot seferlerinden size uygun olanını tercih ederek seyahat edebilirsiniz. Kuşadası- Samos hattı üzerinde Meander ve Tilos Travel firmaları sefer düzenlemektedir. Ek olarak, Karlovassi Limanı için de, Samos Star firması Seferihisar, Sığacıktan Samos Adası feribot seferleri organize ediyor.

Samos Adası’nı ziyaret etmek istiyorsanız, yolculuğunuz için belirtmiş olduğumuz üç firmadan birini tercih edebilirsiniz. Samos feribot seferleri arasından Meander Travel’ın feribotu Kuşadası Express eşliğinde Samos Adası’na gidebilirsiniz.  Kış aylarında Samos feribot bileti her cumartesi ve gidiş seferi cumartesi ve pazar 9 ile  dönüş seferi akşam 5 arasında gerçekleşmektedir. Bahar ve yaz döneminde sefer sayısı neredeyse her gün olmaktadır. Feribotlines arama motoru üzerinden satın alabileceğiniz Samos feribot bileti ile otel, tur, vize hizmetlerininde rezervasyonunu yapabilirsiniz. Kuşadası - Samos feribot bileti için bir diğer seçenek ise Tilos Travel firmasıydı.  Tilos firmasına ait Samos gemisinin adı ise, Sultan 1’dir. Kış aylarında hafta sonları, yaz aylarında ise hemen her gün Kuşadası-Samos Adası feribot seferi Sultan 1 feribotu ile düzenlenmekteydi. Samos Star firmasında ise, Seferihisar kalkışlı Samos seferleri bulabiliyorsunuz. Samos Star firmasının seferleri Kuşadası-Samos Adası feribot seferleri kapsamında yer almamakta ve feribotlar Seferihisar’ın Sığacık limanından hareket etmektedir. Biletler tek yön, aynı gün gidiş/ dönüş ve dönüş tarihi esnek olan biletler şeklinde sınıflandırılmıştır. Samos-Kuşadası feribot bileti ile seyahat etmek için vize işlemlerinizin de tamamlanmış olması gerekmektedir.

Seferlerin düzenlendiği son yılda; Meander Travel firmasının bilet fiyatları, tek yön bilet için 25 euro ve 10 euro liman vergisi olarak toplam 35 euro şeklindeydi. Aynı gün dönüş bileti ise 30 euro ve 10 euro liman ücreti şeklinde. Ayrıca, esnek tarihli dönüş bileti için 25 euro ve 22 euro port ücreti istenmekteydi.  Kuşadası-Samos Adası feribot seferleri ise her iki yön için toplam 90 dakika sürmektedir.  Samos feribotları için Tilos firmasında ise bilet fiyatları, yetişkin için aynı gün gidiş-dönüş 40 euro, tek yön 35 euro, dönüşü açık bilet ise 45 euro idi. Çocuk kategorisi için ise, tek yön 20 euro, aynı gün gidiş-dönüş 25 euro ve dönüşü açık opsiyonlu bilet ise 35 euro idi. Samos feribotu için bebeklerden ise herhangi bir ücret alınmamaktadır. Feribotlines üzerinden dönemsel olarak fiyatlandırmalarını görebilir, hangi tarihlerde nasıl bir sefer imkan olduğu inceleyebilir, biletinizi anında satın alabilirsiniz. Sisam feribot bileti saatleri şu an günde iki sefer olsa da bahar/ yaz dönemlerinde artışa geçmektedir. Ayrıca her feribot firmasının Kuşadası-Samos feribot seferleri için erken tarihlerden bilet alabilirsiniz.

Bilet satın alma aşamasında, bilet arattıktan sonra size en uygun olan seferi seçip ikinci aşamaya geçebiliyorsunuz. Yolcu bilgilerinizi, isim-soyisim, pasaport numarası, T.C. kimlik numarası gibi bilgilerle doldurduktan sonra, ekstra bir hizmet istiyorsanız (tur paketleri, araç kiralama, otel) bunu tercih edip ödeme aşamasına geçiş yapıyorsunuz. Sorunsuz bir şekilde, sizin için en uygun Samos feribot bileti satın almak istiyorsanız pasaport tarihinize dikkat etmelisiniz. Tatilinizin toplam süresine uygun şekilde geçerli vizenizin olması gerekmektedir ve pasaport geçerlilik süresinin seyahat bitiş tarihiniz itibari ile 6 ay daha geçerliliği bulunmalıdır. Samos Adası bir Yunan adası olduğu için Schengen vizenizin bulunması gerekmektedir. Ya da Nisan ile Ekim ayları arasında alma imkanı sunulan kapı vizesi seçeneğinden de yararlanabilirsiniz. Samos adası hızlı feribot bileti aldıktan sonra vize işlemlerinizi yolculuk gününden bir süre önce tamamlamanız gerekiyor. Aynı zamanda en geç 1,5 saat kalana kadar da check- in işlemlerinizi tamamlamalısınız. Vize ve yolculuk işlemleri için eğer tek gün kalacaksanız otel rezervasyon belgesi gerekmiyor fakat birden fazla kalmalar için otel rezervasyonları da talep edilmektedir.