Giriş Yap / Üye Ol Üye girişi yapın veya üye olun.
000 FL Puan

Üye Girişi Üye Ol

Turyol Feribot Bileti

Yetişkin (+12 Yaş)
Çocuk (6-12 Yaş)
Bebek (0-5 Yaş)
Araç Türü
Araç Sayısı
KAPAT

2022 yılında Çeşme Sakız feribot seferleri ve Ayvalık Midilli feribot seferleri yeniden başlıyor. Hava ve kara sınırından Türk turistlerin alınmaya başlamasının ardından feribot seferlerinin hazırlıkları da başladı. Pandemi nedeniyle 2 yıldır gerçekleştirilemeyen Çeşme Sakız feribot ve Ayvalık Midilli feribot seferleri 2022 yılında tekrar başlıyor. Nisan ayında başlaması planlanan seferlerin yıl boyunca aralıksız devam etmesi planlanıyor.

Sadece 20 dakikalık bir yolculuk ile Yunan Adaları'nın gözdesi Sakız Adası'na kolayca ulaşabiliyorsunuz. Çeşme Sakız araçlı feribot seferleri ve Çeşme Sakız araçsız feribot seferlerinden size uygun olanı seçerek tatilinizi planlamaya başlayabilirsiniz. Midilli Adası'na Türkiye'den 45 dakikalık kısa bir feribot yolculuğu ile ulaşmak mümkün. Midilli araçlı feribot ve araçsız feribot seçenekleri de tatilinizi dilediğiniz şekilde planlamanıza olanak tanıyor.

Yunanistan vizenizi en kolay şekilde alın!

Size özel vize danışmanı ile Hızlı, Kolay Güvenilir vize başvurusunun farkını yaşayın. İster Yunanistan Schengen vizesi, isterseniz de Yunanistan Kapı vizenizi en kolay şekilde alın!

Vize Başvurusu
mavi bg

Nerede?

Sıkça Sorulan Sorular

 Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Mesta Köyü
 • Pyrgi Köyü
 • Nea Moni Manastırı
 • Anavatos
 • Sakız Adası Kalesi
 • Arkeoloji Müzesi
Popüler Plajlar POPÜLER PLAJLAR
 • Mavra Volia Plajı
 • Lithi Plajı
 • Glari Plajı
 • Ayia Dinami Plajı
 • Komi Plajı
 • Karfas Plajı
TRAVEL TO
 • Sakız - Midilli Feribot
 • Sakız - Atina Feribot
 • Sakız - Samos (Vathy) Feribot
TRAVEL FROM
 • Midilli - Sakız Feribot
 • Atina - Sakız Feribot
 • Samos (Vathy) - Sakız Feribot

Gezi Rehberi

2022 yazında Midilli ve Sakız feribot seferleri başlıyor!

Pandemi sebebiyle durdurulan Midilli feribot seferleri 2022 yılında tekrar başlayacak. Nisan ayında başlaması planlanan seferlerin yıl boyunca devam etmesi bekleniyor. Ayvalık'tan düzenlenecek olan seferler ile Midilli Adası'na kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Midilli araçlı feribot seçeneğinin de bulunduğu bu rotada seyahatinizi istediğiniz şekilde planlama özgürlüğü bulabilirsiniz. Ayrıca nisan ayında 2022 Çeşme Sakız feribot seferlerinin başlaması planlanıyor. Sadece 20 dakikalık bir yolculuk ile ulaşılabilen Sakız adasına haftanın her günü feribot seferi düzenlenmesi bekleniyor.

Turyol firması, Ayvalık Midilli ve Çeşme Sakız Adası feribot seferleri düzenleyen Türkiye’nin en büyük feribot bileti işletmecilerinden birisidir. Turyol feribot seferleriyle kapsamında sadece yurt dışı seferleri değil aynı zamanda İstanbul ve İzmir’de şehir içi vapur seferlerini de işletmektedir. Turyol feribot bileti artılarından biri de araçlı ve araçsız seçeneklerinin olması. Minibüsten otomobile kadar birçok araç türüyle uygun fiyata Turyol feribot bileti alarak seyahat edebilirsiniz. Adaların hepsi için yaz dönemi daha yoğun geçtiğinden, sefer sayıları ve günleri de buna göre artış göstermektedir. Kış programına göre, her Çarşamba, Cuma, Cumartesi, Pazar günleri, yaz aylarında ise haftanın her günü Turyol feribot seferleri bulabiliyorsunuz. Midilli turları ve Sakız turları her gün seferin bulunması sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor.

Sefer saatleri için Feribotlines üzerinden Turyol feribot güzergahınızı tercih ederek kontrol edebilirsiniz. Nereden hangi adaya gideceğinizi belirtip, ardından tarihleri seçtikten sonra sefer ve diğer ayrıntılarını görebilir, aynı zamanda Turyol feribot seferlerini diğer firmalarla karşılaştırma yapabilirsiniz.

Turyol Sakız Feribot Seferleri

Turyol Çeşme Sakız feribotları ile 30 dakikada Sakız Adası'na ulaşabiliyorsunuz. Dilerseniz Turyol Sakız araçlı feribot seçeneği ile adaya aracınızla da geçiş yapma imkanınız bulunuyor. Seferler yaz aylarında haftanın her günü; kış aylarında ise haftada birkaç gün yapılıyor. Turyol Çeşme ofisi Ulusoy Port'ta yer alıyor ve check-in işlemleri burada gerçekleştiriliyor. Turyol İstanbul ofisi ise firmanın merkezi ve Karaköy'de bulunuyor. Turyol Sakız feribot bileti ile ilgili her konuda 0850 885 00 97 numaralı telefon üzerinden destek alabilirsiniz.

Turyol İzmir’in Çeşme limanından Sakız Adası’nın merkez limanına, Ayvalık limanından ise Midilli’nin merkez port limanına sefer düzenlemektedir. Turyol feribotları ile Sakız Adası’na 25 dakikada, Midilli Adasına 90 dakikada konforlu bir seyahat ile ulaşabilirsiniz. Turyol’un Ayvalık- Midilli seferlerini K. İlyas Mert, Çeşme-Sakız Adası seferlerini ise hızlı N. Ali Yıldırım feribotları ile düzenlemektedir. Turyol feribot seferleri içerisinde Çeşme-Sakız Adası seferi yapan Chios Turyol araçlı feribotu da seferlerini düzenli olarak sürdürmektedir. Turyol feribot seferleri için biletinizi aldıktan sonra seyahatinizi gerçekleştirmeniz için yeşil pasaporta sahip olmanız veya vize işlemlerinizi tamamlamanız gerekiyor. Bunun için Schengen vizesine başvurabilir ya da Nisan-Ekim dönemi arasında var olan kapı vizesini alabilirsiniz.

Turyol Midilli Feribot Seferleri

Ayvalık'tan hareket eden Turyol Midilli feribot seferleri ile adaya 90 dakikalık keyifli bir deniz yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Turyol Midilli araçlı feribot seçeneği ile adaya kendi aracınızla da geçiş yapabilirsiniz. Turyol Ayvalık ofisi Ayvalık Limanı'nda bulunuyor ve feribota binmeden önce check-in işlemleri bu noktada yapılıyor.

Turyol bilet fiyatları, araçlı ya da araçsız kullanıma göre değiştiğini söyleyebiliriz. Turyol feribot bileti ücretleri, yetişkin, bebek ve çocuk sınıfı şeklinde ayrılmıştır. Yetişkin kişi için gidiş dönüş Turyol feribot bileti Sakız Adası’na 25 euro iken tek yön için 15 euro’dur. 6 ile 12 yaş arasındaki çocuklar için gidiş- dönüş 15 euro, tek yön için de 10 euro’dur. 0- 6 yaş olarak kabul edilen bebek sınıfı için de gidiş- dönüş ve tek yön biletlerinde sadece 3 euro liman vergisi alınmaktadır.

Belirtmiş olduğumuz bilet fiyatları, Midilli Turyol feribot bileti için geçerlidir. Turyol Sakız bilet fiyatları ise, yetişkin sınıfı için gidiş-dönüş 25 euro, tek yönde ise 20 euro. Çocuklar için gidiş/ dönüş 15 euro, tek yön 10 euro olarak ücretlendirilmektedir. Bebek yaş kategorisi için sadece liman vergisi alınmaktadır.