Giriş Yap / Üye Ol Üye girişi yapın veya üye olun.
000 FL Puan

Üye Girişi Üye Ol

Ayvalık Midilli Adası Feribot Bileti

Yetişkin (+12 Yaş)
Çocuk (6-12 Yaş)
Bebek (0-5 Yaş)
Araç Türü
Araç Sayısı
KAPAT

%20 Ön Ödemeli Erken Rezervasyon Bilet Kampanyası Başladı!

Ayvalık-Midilli rotasında da geçerli erken rezervasyon kampanyası ile sadece %20 ön ödeme fırsatıyla 2024 yaz sezonunda seyahatinizi garantileyebilir, fiyat ve yer avantajıyla seyahatinizi özgürce planlayabilir, rahatça ödeyebilirsiniz. İlgili biletlere 8 Nisan-30 Eylül 2024 tarihi aralığında arama yaparak ulaşabilirsiniz.

%20 ön ödeme yaptığınız biletiniz için kalan ödemeyi seyahatinizden 30 gün öncesine kadar dilediğiniz tarihte tamamlayabilirsiniz.

Biletler esnek bilet avantajıyla satışa sunulmuştur ve biletinizi açığa alabilir, tarih değiştirebilir, 31 Aralık 2024 tarihine kadar ilgili feribotun seferlerinde kullanabilirsiniz.

Yunanistan vizenizi en kolay şekilde alın!

Size özel vize danışmanı ile Hızlı, Kolay Güvenilir vize başvurusunun farkını yaşayın. İster Yunanistan Schengen vizesi, isterseniz de Yunanistan Kapı vizenizi en kolay şekilde alın!

Vize Başvurusu
mavi bg

Nerede?

Sıkça Sorulan Sorular

 Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Molivos Köyü
 • Hagios Yeorgios Kilisesi
 • Ayasos Köyü
 • Petra Meryem Ana Kilisesi
 • Taksiarhis Manastırı
Popüler Plajlar POPÜLER PLAJLAR
 • Petra Plajı
 • Agios İsidoros Plajı
 • Vatera Plajı
 • Agios Ermogenis Plajı
 • Tarti Plajı
TRAVEL TO
 • Ayvalık - Midilli Feribot
 • Küçükkuyu - Midilli Feribot
 • Sakız - Midilli Feribot
 • Atina - Midilli Feribot
TRAVEL FROM
 • Midilli - Ayvalık Feribot
 • Midilli - Küçükkuyu Feribot
 • Midilli - Sakız Feribot
 • Midilli - Atina Feribot

Gezi Rehberi

Midilli feribot seferleri 2022 yılında yeniden başlıyor!

2022 yılı bahar dönemi ile birlikte Midilli Adası feribot seferlerinin yeniden başlaması bekleniyor. Pandemi sebebiyle iki yıl ara verilmiş olan Midilli feribot seferlerinin daha önceki senelerde olduğu gibi karşılıklı olarak haftanın her günü düzenlenmesi planlanıyor. Midilli hızlı feribot ve Midilli araçlı feribot seçenekleri ile seferler 2022 yılında aktif olacak.

Midilli Adası ya da Yunanca adıyla Lesvos, Ege Denizi’nde yer alan dağlık bir Yunan adasıdır. Yunanistan topraklarından daha ziyade Ayvalık ve Burhaniye bölgelerine daha yakın bir şekilde konumlanmıştır. Bu nedenle, özellikle yakın bölgelerde yaşayanlardan Ayvalık-Midilli Adası feribot bileti ile sıkça adaya geçiş yapılmakta.

Midilli adası yüksek oranla yeşil alanlarla kaplı ve eşsiz doğal güzellikleri ile ön planda olan bir Yunan Adasıdır. Ayrıca, Midilli Ada’sı Yunanistan’ın en büyük 3. adası konumunda. Taşlaşmış Ormanı, Arkeoloji Müzesi, Molivos Kalesi, adanın merkezi Mytilene, Agios Therapon kilisesi, Agiasos Köyü gibi birçok doğal ve tarihi gezi noktalarıyla ziyaretçilerine keyifli zaman geçirebilecekleri olanaklar sunakta. Midilli Adası feribot seferleri ile her hafta düzenli yapılan seferler adayı yaz ve kış aylarında ziyaret etmek mümkün. Yaz aylarında özellikle Kalloni, Sakala Kalloni, Molivos gibi plajlarda turistler için en gözde lokasyonlardan. Adayı ziyaret edebilmeniz için üç farklı Midilli Adası feribot bileti firması bulunuyor, Feribotlines arama motoru sayesinde size en uygun olanı tercih ederek keyifli bir tatile başlayabilirsiniz. Aynı zamanda Sakız Midilli feribot bileti ve Atina Midilli feribot bileti seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

Midilli Adası feribotları Jalem Tur, Jale Tur ve Turyol firmaları altında uzun yıllardır hizmet vermekte. 2018 yaz sezonundan itibaren Ayvacık’ın Küçükkuyu limanından Dentur Avrasya firmasının seferleri de başlayacaktır ve adaya ulaşım daha çok kolaylaşacaktır. Midilli feribot seferleri yaz ve kış aylarında düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Turyol kış aylarında her Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri, yaz aylarında ise her gün, K. İlyas Mert feribotu ile seferler düzenlemekte ve yolculuk yaklaşık 90 dakika sürmektedir. Ayvalık - Midilli Adası feribot bileti içerisindeki en hızlı seferlere sahip olan Jalem Tur firmasının feribotu Jalem Express ile Ayvalık-Midilli feribot süresi süresi yalnızca 45 dakikadır. Seferler yaz ve kış aylarında düzenli olarak gerçekleştirilmekte, yaz aylarında her gün kış aylarında ise Çarşmaba, Perşembe ve Cumartesi dünleri düzenli olarak Ayvalık’dan Midilli feribot seferleri düzenlenmektedir. Ayvalık - Midilli feribot bileti almak için bir diğer opsiyon olan Jale Tur firmasının Eşref Jale ve Nazlı Jale feribotları ilse seferler 90 dakika sürmekte ve yaz aylarında her gün, kış aylarında ise her hafta Çarşamba, Perşembe, Cumartesi, Pazar günleri seferler düzenlenmektedir.

Ayvalık - Midilli Adası feribot seferlerinde biletler yetişkin, çocuk ve bebek olarak 3 tipte satışa sunulmaktadır. Gidiş dönüş feribot bileti Jalem Express feribotu 35€, Turyol’un K. İlyas Mert feribotu 25€, Jale Tur firmasının feribotları 30€ olarak ücretlendirilmektedir. Bebeklerden ücret talep edilmeyip sadece vergi bedeli 1-2 euro alınmaktadır. Turyol firmasının Midilli Adası feribot K.İlyas Mert Ayvalık-Midilli seferleri içerisinde araç ile Midilli Adasına geçebileceğiniz tek feribottur. Feribotlines Ayvalık-Midilli feribot seferleri rotasını seçip, araç tipinizi belirterek araç fiyatlandırmalarını tek yön ve gidiş dönüş olarak inceleyebilirsiniz.

Midilli turları yaz aylarında popülerliğini arttırdığı için bu dönemde Türk turistler için kapı vizesi uygulaması yapmaktadır. Genellikle nisan ayında başlayan bu uygulama ekim ayında son bulmaktadır. 2018 senesinde de Midilli Adası kapı vizesi uygulamasının başlaması beklenmektedir. Kış aylarında ise Midilli Adası feribot bileti ile Midilli’yi ziyaret edebilmeniz için eğer bordo pasaportluysanız geçerli bir Schengen vizenizin olması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz olarak seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler. Pasaportunuzun seyahatinizin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Lesvos feribot bileti alırken kapı vizesi veya Schengen vizesi işlemlerinizi de anında başlatabilirsiniz.

Midilli Adası aynı zamanda Yunanistan’ın en büyük adalarından birisi olduğu için seferlerin bir birleşme noktasıdır. Ayvalık - Midilli feribotu ile Midilli adasına geçip ister konakladıktan sonra isterseniz sadece birkaç saat içerisinde Yunanistan’ın diğer adalarına aktarma yapabilirsiniz. Midilli Adası’ndan Mykonos, Sakız, Samos, Limnos, Psara adalarına ve Yunanistan ana karasındaki Atina ve Kavala limanlarına feribot seferleri ile geçiş yapabilirsiniz.