En gözde Yunan Adaları’ndan olan Midilli Adası’na Ayvalık limanından hızlı feribot ve araçlı feribot seferleriyle sürekli olarak ulaşmak mümkün. Sadece 45 dakikalık bir yolculukla Ayvalık’dan ulaşılabilen Midilli Adası kendine has köyleri ve eşsiz plajlarıyla sizi bekliyor.

Midilli Adasın’dan Sakız Adası ve Atina’ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

EN KISA
YOLCULUK
 • 45 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 25
LİMANLAR
 • Ayvalık Merkez Limanı
 • Mitilini Port
 • Küçükkuyu Merkez Limanı
 • Petra Port
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • Turyol Araçlı Feribot Lesvos
 • Jalem Seda Jale

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

AYVALIK - MİDİLLİ Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

AYVALIK - MİDİLLİ Feribot Fiyatları

ARAÇLI FERİBOT / LESVOS Gönül Süper Hızlı Katamaran 1 Seda Jale Araçlı Feribot
Yetişkin Tek Yön 15,0 20,0 25,0 15,0
Günübirlik 12,5 15,0 14,5 12,5
Gidiş - Dönüş 12,5 15,0 14,5 12,5
Çocuk Tek Yön 10,0 10,0 15,0 10,0
Günübirlik 7,5 7,5 7,25 6,25
Gidiş - Dönüş 7,5 7,5 7,25 6,25
Bebek Tek Yön 3,0 3,0 3,0 2,0
Günübirlik 1,5 1,5 1,5 1,0
Gidiş - Dönüş 1,5 1,5 1,5 1,0
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %] Hayır Hayır {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön 0,0 0,0 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0 0,0 0,0
Motor Tek Yön 40,0 0,0 0,0 25,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 25,0 0,0 0,0 20,0
Binek Araç' %} Tek Yön 55,0 0,0 0,0 60,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 40,0 0,0 0,0 40,0
Minibüs' %} Tek Yön 120,0 0,0 0,0 170,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 90,0 0,0 0,0 100,0
Otobüs Tek Yön 0,0 0,0 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0 0,0 0,0

Midilli Adası Nerede?

Midilli Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Molivos Köyü
 • Hagios Yeorgios Kilisesi
 • Ayasos Köyü
 • Petra Meryem Ana Kilisesi
 • Taksiarhis Manastırı
Midilli Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Petra Plajı
 • Agios İsidoros Plajı
 • Vatera Plajı
 • Agios Ermogenis Plajı
 • Tarti Plajı
Midilli Adası Gezi Rehberi

Midilli Adası ya da Yunanca adıyla Lesvos, Ege Denizi’nde yer alan dağlık bir Yunan adasıdır. Yunanistan topraklarından daha ziyade Ayvalık ve Burhaniye bölgelerine daha yakın bir şekilde konumlanmıştır. Bu nedenle, özellikle yakın bölgelerde yaşayanlardan Ayvalık-Midilli Adası feribot bileti ile sıkça adaya geçiş yapılmakta.

Midilli adası yüksek oranla yeşil alanlarla kaplı ve eşsiz doğal güzellikleri ile ön planda olan bir Yunan Adasıdır. Ayrıca, Midilli Ada’sı Yunanistan’ın en büyük 3. adası konumunda. Midilli feribot bileti ile Taşlaşmış Ormanı, Arkeoloji Müzesi, Molivos Kalesi, adanın merkezi Mytilene, Agios Therapon kilisesi, Agiasos Köyü gibi birçok doğal ve tarihi gezi noktalarıyla ziyaretçilerine keyifli zaman geçirebilecekleri olanaklar sunakta. Midilli Adası feribot seferleri ile her hafta düzenli yapılan seferler adayı yaz ve kış aylarında ziyaret etmek mümkün. Yaz aylarında özellikle Kalloni, Sakala Kalloni, Molivos gibi plajlarda turistler için en gözde lokasyonlardan. Adayı ziyaret edebilmeniz için üç farklı Midilli Adası feribot bileti firması bulunuyor, Feribotlines arama motoru sayesinde size en uygun olanı tercih ederek keyifli bir tatile başlayabilirsiniz.

Midilli Adası feribotları Jalem Tur, Jale Tur ve Turyol firmaları altında uzun yıllardır hizmet vermekte. 2018 yaz sezonundan itibaren Ayvacık’ın Küçükkuyu limanından Dentur Avrasya firmasının seferleri de başlayacaktır ve adaya ulaşım daha çok kolaylaşacaktır. Midilli feribot seferleri yaz ve kış aylarında düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Turyol kış aylarında her Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri, yaz aylarında ise her gün, K. İlyas Mert feribotu ile seferler düzenlemekte ve yolculuk yaklaşık 90 dakika sürmektedir. Ayvalık - Midilli Adası feribot bileti içerisindeki en hızlı seferlere sahip olan Jalem Tur firmasının feribotu Jalem Express ile Ayvalık-Midilli feribot süresi süresi yalnızca 45 dakikadır. Seferler yaz ve kış aylarında düzenli olarak gerçekleştirilmekte, yaz aylarında her gün kış aylarında ise Çarşmaba, Perşembe ve Cumartesi dünleri düzenli olarak Ayvalık’dan Midilli feribot seferleri düzenlenmektedir. Ayvalık - Midilli feribot bileti almak için bir diğer opsiyon olan Jale Tur firmasının Eşref Jale ve Nazlı Jale feribotları ilse seferler 90 dakika sürmekte ve yaz aylarında her gün, kış aylarında ise her hafta Çarşamba, Perşembe, Cumartesi, Pazar günleri seferler düzenlenmektedir.

Ayvalık - Midilli Adası feribot seferlerinde biletler yetişkin, çocuk ve bebek olarak 3 tipte satışa sunulmaktadır. Gidiş dönüş feribot bileti Jalem Express feribotu 35€, Turyol’un K. İlyas Mert feribotu 25€, Jale Tur firmasının feribotları 30€ olarak ücretlendirilmektedir. Bebeklerden ücret talep edilmeyip sadece vergi bedeli 1-2 euro alınmaktadır. Turyol firmasının Midilli Adası feribot K.İlyas Mert Ayvalık-Midilli seferleri içerisinde araç ile Midilli Adasına geçebileceğiniz tek feribottur. Feribotlines Ayvalık-Midilli feribot seferleri rotasını seçip, araç tipinizi belirterek araç fiyatlandırmalarını tek yön ve gidiş dönüş olarak inceleyebilirsiniz.

Midilli Adası yaz aylarında Türk turistler için kapı vizesi uygulaması yapmaktadır. Genellikle nisan ayında başlayan bu uygulama ekim ayında son bulmaktadır. 2018 senesinde de Midilli Adası kapı vizesi uygulamasının başlaması beklenmektedir. Kış aylarında ise Midilli Adası feribot bileti ile Midilli’yi ziyaret edebilmeniz için eğer bordo pasaportluysanız geçerli bir Schengen vizenizin olması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz olarak seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler. Pasaportunuzun seyahatinizin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Lesvos feribot bileti alırken kapı vizesi veya Schengen vizesi işlemlerinizi de anında başlatabilirsiniz.

Midilli Adası aynı zamanda Yunanistan’ın en büyük adalarından birisi olduğu için seferlerin bir birleşme noktasıdır. Ayvalık - Midilli feribotu ile Midilli adasına geçip ister konakladıktan sonra isterseniz sadece birkaç saat içerisinde Yunanistan’ın diğer adalarına aktarma yapabilirsiniz. Midilli Adası’ndan Mykonos, Sakız, Samos, Limnos, Psara adalarına ve Yunanistan ana karasındaki Atina ve Kavala limanlarına feribot seferleri ile geçiş yapabilirsiniz.