Birbirinden güzel plajları ile özellikle Avrupalı turistlerin gözdesi olan Kos Adası’na 2019 yılı boyunca Bodrum Kos feribot seferleri ile sadece 20 dakikada ulaşılabiliyor. Araçlı geçişlere de uygun olan feribot seferleri ile muhteşem bir Yunan Adaları tatili sizi bekliyor.

Kos Adası’ndan Santorini, Symi, Rodos, Patmos, Leros, Kalimnos adalarına ve Atina’ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

EN KISA
YOLCULUK
 • 20 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 20
LİMANLAR
 • Bodrum Cruise Port
 • Port of Kos
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • Fahri Kaptan Kos Araçlı

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

Bodrum - KOS Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

Bodrum - KOS Feribot Fiyatları

Erdem Karadeniz KOS KATAMARAN
Yetişkin Tek Yön 17,0 22,0
Günübirlik 10,0 13,0
Gidiş - Dönüş 12,5 19,0
Çocuk Tek Yön 8,5 11,0
Günübirlik 5,0 6,5
Gidiş - Dönüş 6,25 9,5
Bebek Tek Yön 5,0 5,0
Günübirlik 2,5 2,5
Gidiş - Dönüş 3,0 2,5
Araç taşıyor mu? Hayır Hayır
Bisiklet Tek Yön 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0
Motor Tek Yön 0,0 0,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 0,0 0,0
Binek Araç' %} Tek Yön 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0
Minibüs' %} Tek Yön 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0
Otobüs Tek Yön 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0

Kos Adası Nerede?

Kos Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Hipokrat Ağacı
 • Asklepion
 • Şövalyeler Kalesi
 • Agia Loannis Manastırı
 • Arkeoloji Müzesi
Kos Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Lambi Plajı
 • Agios Fokas Plajı
 • Tigaki Plajı
 • Therma Plajı
 • Marmari Plajı
Kos Adası Gezi Rehberi

Kos Adası, nam-ı diğer İstanköy, Bodrum’a oldukça yakın konumda bir Yunan adası. Doğal güzellikleri ve Antik dönemin kalıntılarını hala taşıması nedeniyle turizm açısından önemli bir adadır. Tıp denilince akla gelen ilk isimlerden olan Hipokrat’ın buralı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, adanın bazı bölgelerinde Hipokrat’a dair anılar görmeniz olağan. En ünlü yerlerden biri de Hipokrat Ağacı’dır. Bununla beraber Bodrum-Kos Adası feribot bileti ile Kos Adası içerisinde, Loziya Camii, Hipokrat Meydanı, Neratzia Kalesi, ünlü Asklepion harabeleri gibi tarihi yerler bulunmaktadır. Ag. Stafenos Plajı da en bilinen kıyılarından biri. Kos Adası feribot seferleri kullanılarak Bodrum üzerinden kısa sürede ulaşılabilen bir yer. Sefer süreleri de bu nedenle diğer ada ulaşımlarına oranla daha kısa sürmektedir. Mayıs ile Eylül arasındaki dönemde Kos Adası özellikle son derece popülerdir.

Kos Adası’na gitmek istiyorsanız Bodrum - Kos Adası feribot seferleri içerisinde kullanabileceğiniz feribot firmaları arasında, Yeşil Marmaris, Dentur Avrasya ve Catalines firmaları yer alıyor. Bodrum üzerinden yapılan seferler için kalkış noktası, Bodrum Cruise Port, Kale Port ve Turgutreis limanlarıdır. Adadaki varış noktası ise adanın merkez limanı Kos Port limanıdır. Kos feribot bileti için Dentur Avrasya’yı tercih ederseniz, gün içerisinde iki farklı sefer saatinin olduğunu görebilirsiniz. Bunlar 09.15 ve 16.15 şeklinde belirtilmiştir. Kış dönemi boyunca, pazartesi, Çarşamba, Cuma, cumartesi ve Pazar günleri seyahat edebiliyorsunuz. Yazın ise bu süre her güne çıkıyor. Yeşil Marmaris firmasında ise, Kos feribotları ise kış boyunca, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri çalışmaktadır. Yeşil Marmaris Kos Adası feribot seferleri katamaran tipi yolcu gemileri ile yapılmaktadır ve sadece 20 dakika sürmektedir. Sefer saatleri ise Bodrum-Kos feribot seferleri için 09.15 ve 16. 45 şeklinde iki farklı sefer olarak belirtilmiştir. Catalines firması Kos feribot seferleri kış döneminde düzenli olarak gerçekleştirdiği seferlerin sıklığı yaz aylarında her gün karşılıklı olarak sürdürülmektedir. Catalines Bodrum-Kos feribot seferleri kalkış limanını olarak Bodrum Castle ya da Turgutreis olarak tercih edebiliyorsunuz. Bodrum Express Lines ile araçlı ya da araçsız şekilde Kos’a seyahat edebilirsiniz. Aynı gün gidiş-dönüş, farklı günler için gidiş-dönüş ve tek yön olarak biletler sınıflandırılmaktadır. Biletinizi satın almak için, tüm firmaların seferlerini karşılaştırarak seyahatinize en uygun feribot seferini seçebilir ve anında satın alabilirsiniz.

Bilet fiyatlarında bahsetmek gerekirse, Dentur Avrasya firması, yetişkin, çocuk ve bebek sınıfı olarak Kos Adası feribot bileti seçeneklerini sunmaktadır. Yetişkin bir kişi başına aynı gün içinde gidiş-dönüş için 19 euro istenmekte, farklı günlerde gidiş- dönüş yapacaklar ise 30 euro ödemelidir. Aynı zamanda tek yönlü yetişkin için gerekli bilet 17 euro’dur. Bodrum - Kos feribot bileti sefer süresi ortalama  20 ila 45 dakika arasında sürmektedir. Kos Adası feribot seferleri arasında en hızlı seferler Yeşil Marmaris katamaran feribotları ile gerçekleştirilmektedir ve sadece 20 dakikada Kos Adası’na ulaşmaktadır. Yeşil Marmaris Lines firmasının tek yön yetişkin Kos feribot bileti 20 euro. Aynı gün içindeki gidiş-dönüş için de 20 euro iken, açık dönüş seçenekli bilet için 25 euro’dur. Çocuk sınıfı için de tek yön bilete 10 euro alınmaktadır. Bebek sınıfı Kos feribot bileti için sadece vergi alınmaktadır. Bodrum-Kos feribot bileti almak için online ya da diğer yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Kos Adası seyahatiniz için pasaportunuzun seyahat dönüş tarihiniz itibariyle en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Bununla beraber, pasaportunuzda Kuzey Kıbrıs’a giriş yaptığınıza dair ibare olmaması gerekmektedir.

Kos Adası feribot bileti aldıktan sonra vize için eğer, Nisan- Eylül döneminde gidecekseniz kapı vizesi seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Gerekli belgeleri ilettikten sonra, maksimum 15 gün boyunca kalabileceğiniz kapı vizesi ile seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kos’a hızlı feribot bileti arıyorsanız, 20 dakika ile Yeşil Marmaris Lines firmasının katamaran tipi feribotlarla yaptıkları seferleri inceleyebilirsiniz.

Kos Adası hem tarihi hem yemekleri hem de doğal güzellikleri nedeniyle en çok turist alan adalardan biridir. Hatta turizmin adanın en büyük kaynağı olduğu da bilinmektedir. Kos hızlı feribot bileti aldıktan sonra vize işlemlerinizi tamamlayıp seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer yeşil/ gri pasaportunuz varsa ya da geçerli bir Schengen vizeniz varsa belirtilen uğraşlarla ilgilenmenize gerek kalmıyor. Ada için satın alma işlemi yaparken aynı zamanda, tur ve otel desteği de alabiliyorsunuz. Böylece adanın tadını daha iyi ve pratik bir şekilde çıkartabilirsiniz.