Giriş Yap / Üye Ol Üye girişi yapın veya üye olun.
000 FL Puan

Üye Girişi Üye Ol

Hangi adaya gitmek istiyorsunuz?

Tur Oluştur
Kendi Turunu Oluştur

Tatilin keyfini kendi planlarınla mı sürmek isteyenlerdensin? Dilediğin gibi planla, özgürlüğün tadını çıkar!

Kos Turları

Turgutreis, Bodrum’dan yarım saatlik bir feribot yolculuğu ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz Kos Adası turprogramları ile çok sayıda yer keşfedebilirsiniz. Beyaz badanalı evlerin masmavi denizle yakaladığı uyuma hayran kalacağınız ada en çok da haziran ve ağustos ayları arasındaki dönemde ziyaretçi akınına uğruyor. Diğer bir adıyla İstanköy Adası, tarihi mekanları ve antik kalıntıları ile de ilgi görüyor. 

Kos Adası turları ile sayısız yer keşfedebileceğiniz gibi kapıda vize uygulamasından da faydalanabilirsiniz. Kos turu İzmir çıkışlı tercih edebileceğiniz gibi Bodrum üzerinden de direkt ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra günübirlik Kos turu da değerlendirilebilir. Bir uçtan bir uca Kos’ta gezilecek yerler:

Asklepion: Ada merkezine sadece 5 km uzaklıkta konumlanan ve tıp & sağlık tanrısı Asklepios’a adanmış olan Asklepion Antik Kenti’nde Yunanistan’ın antik geçmişi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Tıp ilminin kurucusu olarak kabul gören Hipokrat’ın da zamanında burada eğitim gördüğüne dair bilgiler var. 

Şövalyeler Kalesi: Kos gezilecek yerler arasında belki de en ilgi göreni, 14 yüzyılda liman girişine inşa edilen Şövalyeler Kalesi. Saint John Şövalyeleri tarafından kurulan bu kale, 1523 yılından 1912’ye kadar Osmanlılar tarafından kullanılmış.

Kos Agora Harabeleri: Kelime olarak “çarşı” anlamına gelen agoralara hem Yunan adalarında hem de şehirlerin pek çok noktasında rastlamanız mümkün. Kos turu Bodrum çıkışlı program sayesinde rotanıza dahil edebileceğiniz Kos Agora Harabeleri’nde Milattan Önce 3. yüzyıldan kalma mozaikler vb. kalıntılar bulunuyor. Buna ek olarak, tarihi Hıristiyan bazilikasının kalıntıları ve Hipokrat heykelini de mutlaka görmenizi öneriyoruz.

Roma Evi: Orijinal adıyla Casa Romana, mimari detayları ile dikkat çeken önemli bir arkeolojik alan. Helenistik ve Roma dönemlerinden günümüze dek ulaşan bu gösterişli evi gezerken içerisindeki yüzyıllık eşyaları, bir ayıya saldıran bir panterin tasvir edildiği freskleri ve göz alıcı heykelleri yakından görebilirsiniz.

Kos Adası kapı vizesi alarak eşsiz bir tatil deneyiminin kapılarını aralamanız mümkün. Yunanistan On İki Adalar’ın en popüler yerlerinden biri olan Kos, altın kumlu plajları, berrak suları, sunduğu keyifli aktivite imkanları ve arkeolojik alanları ile Kos Adası turları vizesiz programları için en çok ilgi gören duraklardan biri. 

  • Kos Adası merkezinin 3 km kuzeyindeki Lambi Plajı’nda gün batımını izleyin.
  • Adanın kuzey kesiminde; Tigaki ve Mastihari arasında yer alan Marmari Plajı’nda deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını doyasıya çıkarın
  • Kos’un 23 km güneybatısındaki Antimachia Köyündeki Venedik Kalesi’ni fotoğraflayın.
  • Tarihi, Helenistik, Roma ve Venedik dönemlerine kadar uzanan göz kamaştıran bir heykel koleksiyonuna ev sahipliği yapan Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edin.

Kos Adası turları sayesinde Yunan mutfağına özgü envaiçeşit lezzeti tatma imkanınız var. Keçi peynirini kırmızı şarapta bekleterek sunuma hazır hale gelen possa adındaki keçi peyniri Kos’ta kesinlikle tatmanız gereken lezzetlerin başında geliyor. Ayrıca cacıki, baklava, musakka, baklava, fava, kadayıfi gibi çok sayıda Türk mutfağına özgü lezzetle de karşılaşmanız yüksek ihtimal. Kos Adası turu İzmir programı ile adaya adım atar atmaz Mummy’s Cooking Restaurant’a gidebilir ve yöreye özgü hamur işi, tatlı ve aperatif lezzetler ile kendinizi şımartabilirsiniz. Adanın diğer popüler yeme içme mekanları arasında Aegeon Restaurant, Taverna Antonas, Restaurant Alexandros ve Posidonia Restaurant bulunuyor.