2022 yılında Çeşme Sakız feribot seferleri yeniden başlıyor. Hava ve kara sınırından Türk turistlerin alınmaya başlamasının ardından Çeşme Sakız feribot seferlerinin hazırlıkları da başladı. Pandemi nedeniyle 2 yıldır gerçekleştirilemeyen Çeşme Sakız feribot seferleri 2022 yılında tekrar başlıyor. Nisan ayında başlaması planlanan seferlerin yıl boyunca aralıksız devam etmesi planlanıyor.

Sadece 20 dakikalık bir yolculuk ile Yunan Adaları'nın gözdesi Sakız Adası'na kolayca ulaşabiliyorsunuz. Çeşme Sakız araçlı feribot seferleri ve Çeşme Sakız araçsız feribot seferlerinden size uygun olanı seçerek tatilinizi planlamaya başlayabilirsiniz. Gidiş dönüş Çeşme Sakız feribot bileti fiyatı 25 euro olduğu için günübirlik kaçamaklara da çok uygun olan Sakız Adası keyifli bir tatil vaad ediyor.

EN KISA
YOLCULUK
 • 20 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 25
LİMANLAR
 • Çeşme Ulusoy Merkez Limanı
 • Chios Port
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • Ertürk Lines Katamaran H/S

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

ÇEŞME - SAKIZ Feribot Seferleri

Sefer Tarihi Kalkış Saati Varış Saati Feribot İsmi Araç Taşıyor mu?
27.09.2022 09:20 09:40 Katamaran H/S Hayır
27.09.2022 09:20 09:50 ARAÇLI FERİBOT / CHIOS Evet
27.09.2022 18:30 19:05 SAN NICOLAS CHIOS Hayır

ÇEŞME - SAKIZ Feribot Fiyatları

Katamaran H/S
Yetişkin Tek Yön 25,0
Günübirlik 13,5
Gidiş - Dönüş 13,5
Çocuk Tek Yön 8,0
Günübirlik 7,87
Gidiş - Dönüş 7,87
Bebek Tek Yön 2,0
Günübirlik 1,0
Gidiş - Dönüş 1,0
Araç taşıyor mu? Hayır
Bisiklet Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Motor Tek Yön 0,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 0,0
Binek Araç' %} Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Minibüs' %} Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Otobüs Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0

Sakız Adası Nerede?

Sakız Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Mesta Köyü
 • Pyrgi Köyü
 • Nea Moni Manastrı
 • Anavatos
 • Sakız Adası Kalesi
 • Arkeoloji Müzesi
Sakız Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Mavra Volia Plajı
 • Lithi Plajı
 • Glari Plajı
 • Ayia Dinami Plajı
 • Komi Plajı
 • Karfas Plajı
Sakız Adası Gezi Rehberi

2022 yazında Sakız Adası'yla kavuşun!

2020 yılının başında pandemi sebebiyle feribot seferleri durdurulmuştu. 2021 yılı içerisinde öncelikle hava yolu ve kara yolu ile geçişler açıldı. Daha sonra deniz sınırı özel tekneler ve cruise turları için açıldı. Şimdi ise nisan ayında 2022 Çeşme Sakız feribot seferleri başlaması planlanıyor. Sadece 20 dakikalık bir yolculuk ile ulaşılabilen Sakız adasına haftanın her günü feribot seferi düzenlenmesi bekleniyor.

Ertürk Lines Turizm firması, 1960 yılından bu yana İzmir menşeili bir firma olarak ülke kapsamında hizmet vermektedir. İlk etapta verilen hizmet, Türkiye - Yunanistan arası nakliyat ve taşımacılıkla sınırlı kalsa da, sonraki yıllarda ulaşım ve tur hizmetleri vermeye başlayarak bu alanda en çok tercih edilen firmalardan biri olmuştur. TURSAB (Türk Seyahat Acenteleri Birliği) kapsamında yer almaktadır.  Ertürk Lines firması, hizmet kalitesi, saygınlık, deneyim, profesyonellik, müşteri memnuniyeti şeklindeki ilkeleri, vizyonunun önemli bir parçası haline getirmiştir. 

Ertürk Çeşme Sakız Feribot Seferleri

Ertürk Sakız hızlı feribot seferleri ile sadece 20 dakikada Sakız Adası'na ulaşabiliyorsunuz. Çeşme Ulusoy Port limanınından hareket eden  Ertürk katamaran feribotları ile seyahat edebilmek için yaklaşık 1 saat öncesinde limanda olmanız gerekiyor. Ertürk Çeşme ofisi limanın girişinde bulunuyor ve check-in işlemleri buradan yapılabiliyor. Ertürk İzmir ofisi ise Alsancakta bulunuyor. Ertürk Çeşme Sakız feribot biletleriyle ilgili her türlü desteği 0850 885 00 97 numaralı telefon üzerinden alabilirsiniz.

Sağlamış olduğu imkanlar, uygun fiyatlar, konfor ve sefer sayısı ile Ertürk feribot bu alanda akla ilk gelen isimlerden olmuştur. Firma bünyesinde verilen ana hizmet Çeşme ile Sakız Adası arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir. Bu seferi sağlamak için farklı feribot seçeneklerine sahiptir. Araç+ yolcu kapasiteli Ertürk 1 feribotunun yanı sıra, yalnızca araçsız yolcu kabul eden Katamaran feribotu da bulunmaktadır. Katamaran ile Sakız Adası’nın ana limanı olan Chios Port’a ulaşım yalnızca 20 dakika sürmektedir. Araçlı yolcu feribotlarında ise ortalama 45- 50 dakika süren bir yolculuk söz konusudur. Sefer sıklığı, yaz aylarında özellikle Mayıs- Eylül arasında her gün bulunmakla beraber; kışın ise Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günü olarak üç güne inmektedir. Sakız Adası Ertürk feribot seferleri yalnızca, Çeşme Ulusoy ile Chios Port arasında yapılmaktadır.

Ertürk Feribot Bileti
            Katamaran H/S        Ertürk I
           Yetişkin (Gidiş-Dönüş)                    30€           25€
            Çocuk (Gidiş-Dönüş)                    16€        13,5€
            Bebek (Gidiş-Dönüş)                      2€             2€
            Yetişkin (Tek Yön)                    25€           20€
            Çocuk (Tek Yön)                    14€           11€
            Bebek (Tek Yön)                      2€             2€

Ertürk feribot bileti fiyatları araçlı ya da araçsız seçime göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar sezon boyunca sabit fiyatlardır. Araçsız seyahat eden yolcular konfor ve hız avantajından dolayı genellikle Ertürk Katamaran tercih etmektedirler. Ertürk Çeşme-Sakız Adası feribot bileti fiyatları yukaridaki tablodaki gibidir.

Bilet rezervasyonlarınızı yapmadan önce gerekli olan Yunanistan vizesi ve pasaport evraklarınızın tam olmasına özen göstermeniz önemlidir. Kıbrıs kaşesi bulunan kişiler ya da doğum yeri KKTC şehirlerinden herhangi biri olan ziyaretçilerin adaya geçiş izni bulunmamaktadır.