Kuşadası Samos feribot seferleri 2022 yılında yeniden başlıyor. Pandemi sebebiyle 2020 yılında kapanan Yunanistan deniz sınırı özel tekneler ve cruise gemileri için açılmıştı. Şimdi ise yaz ayları öncesinde deniz sınırının feribotlar için de açılması ve seferlerin yeniden başlaması bekleniyor. Sınırların açılması durumunda Kuşadası Samos feribot seferlerinin yaz ayları boyunca aralıksız devam etmesi bekleniyor.

Kuşadası Samos feribot seferleri sadece 90 dakikada Samos Adası'na ulaşmak mümkün. Samos feribot seferleri haftanın iki günü adanın merkezi olan Vathy Limanı'na ulaşırken geri kalan günler de adanın tatil cenneti Pythagorion Limanı'na ulaşıyor. Seferihisar Samos feribot seferleri ise adanın batı ucunda kalan Karlovassi Limanı'na ulaşıyor. Sığacık Samos feribot seferleri 1 saat 40 dakika sürmektedir.

EN KISA
YOLCULUK
 • 90 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 36
LİMANLAR
 • Kuşadası Merkez Limanı
 • Vathy Port
 • Pythagorion Port
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • -

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

KUŞADASI - SAMOS Feribot Seferleri

Sefer Tarihi Kalkış Saati Varış Saati Feribot İsmi Araç Taşıyor mu?
27.09.2022 08:30 09:10 Sea Star Rhodes Hayır
27.09.2022 08:30 09:10 Sea Star Rodos Hayır
27.09.2022 08:30 09:15 *Görünen Fiyata 22€ Liman Vergisi Dahildir Hayır
27.09.2022 09:00 10:30 Kuşadası Express Hayır
27.09.2022 17:00 17:40 Sea Star Rhodes Hayır

KUŞADASI - SAMOS Feribot Fiyatları

Kuşadası Express
Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu? Hayır
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş
Binek Araç' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

Samos Adası Nerede?

Samos Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Samos Arkeoloji Müzesi
 • Pythagorion Kasabası
 • Pisagor Mağarası
 • Meryem Ana ve Kutsal Ruh Manastırı
 • Kokkari
 • Manolates Köyü
Samos Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Gagou Plajı
 • Lemonakia Plajı
 • Tsamadou Plajı
 • Livadaki Plajı
 • Mikri Plajı
 • Posidonio Plajı
Samos Adası Gezi Rehberi

Samos Feribot Seferleri 2022 yazında başlıyor!

Pandemi sebebiyle ara verilmiş olan Kuşadası Samos feribot seferlerinin 2022 yaz döneminde başlaması bekleniyor. İki yıldır durdurulmuş olan seferlerin yaz aylarının başında başlaması ve tüm yaz sezonu boyunca aralıksız devam etmesi planlanıyor. Samos Adası'na ulaşım için en çok Kuşadası Samos feribot seferleri tercih ediliyor. Haftanın belirli günlerinde ada merkezi olan Vathy'ye belirli günlerinde ise adanın tatil noktası olan Pythagorion'a ulaşıyor olması da Kuşadası Samos seferlerinin daha çok tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi oluyor. Seferihisar Samos feribot seferleri ile adanın batı ucundaki Karlovassi bölgesine ulaşabiliyorsunuz.

Samos, Kuşadası’na oldukça yakın olan ve doğal güzellikleriyle turistleri büyüleyen bir Yunan adasıdır. Bu adaya geçişler Türkiye’den son derece kolay biçimde yapılabilmektedir. Özellikle Samos Adası İzmir’e yakın olduğu için feribot seferleriyle kısa sürede adaya ulaşım mümkündür. Ege’nin serin sularında rahatlamayı sevenler için iyi bir alternatif olan Samos, restoranları, Akdeniz yemekleri ve fiyatlarıyla da ün kazanmıştır. Samos Adasına nasıl gidilir soruna verilen kolay cevaplarla Türk turistlerin yoğun olarak ilgisine maruz kalan Samos, dünyanın birçok yerinden de turisti ağırlamaktadır.

Tarihi yapısı, şirin otelleri ve muazzam plajıyla her zaman tercih edilen Samos’a ulaşım için de farklı seçenekler söz konusudur. Özellikle Türk turistler adaya geçişlerini Kuşadası ve Seferihisar üzerinden gerçekleştirebilirler. Samos Adasına nasıl gidilir konusu için 3 farklı liman bulunmaktadır. Vathy, Pythagorion ve Karlovassi adı verilen bu limanlardan özellikle Vathy ve Pythagorion oldukça gelişmiştir. Araba kiralama seçenekleri, konaklamadaki alternatifler ve tavernalarıyla ün kazanan bu limanlar her daim turist çekmektedir. Karlovassi limanı da yakın bir zamanda gelişmeye başlamış ve turistlerin uğradığı bir bölge olmuştur.

Samos’a nasıl gidilir dendiğinde turistlerin önüne farklı seçenekler sunulmaktadır. Vathy ve Pythagorion limanlarına Türkiye’den gitmek isteyenler Meander ve Barel firmalarının düzenlediği seferlerle 12 ay boyunca Samos’a ziyaret gerçekleştirebilirler. Karlovassi limanına ise Kuşadası’nın Seferihisar bölgesinden kalkan feribotlarla ulaşım sağlamak mümkündür. Bu seferler Samosstar firması yapmakta olup, bilet fiyatları da oldukça uygundur. Yalnız limanlara varış süreleri değişiklik gösterebilmektedir. Kuşadası’ndan kalkan feribotların Samos’a varışları ortalama olarak 90 dakika sürerken, Seferihisar’dan yapılan seferler 150 dakika gibi bir sürede Samos’a varmaktadır. Yani burada tatilciler kendi keyif ve imkanlarına göre Kuşadası veya Seferihisar’dan Samos’a ulaşabilirler. Daha önce Didim Samos feribot seferlerinin yapılması hedeflense de Didim Limanı'nın kapalı olması sebebiyle sefer düzenlenmemektedir.

Samos Adası Yunanistan’a bağlı olduğu için Avrupa Birliği kurallarına tabidir. Yani adaya vizesiz gitmek mümkün gözükmemektedir. Yaz aylarında Yunan adalarında sağlanan kapıda vize uygulaması ile ulaşım son derece kolaylaşmıştır. Bu da Türkiye’den Samos’a gidecek tatilcilerin kısa süreli ziyaretlerinde Shengen vizesi almadan Samos’a ulaşabilmelerini ve Samos Adasına nasıl gidilir konusunda endişe duymamalarını sağlamaktadır. Ancak yeşil pasaportunuz bulunuyorsa adaya ziyaretleriniz çok kolay biçimde gerçekleşmektedir. Son olarak kapıda vize için bir miktar para ödeyeceğinizi de unutmadan hatırlatmalıyız. Yunanistan Hükümeti turizm ve tatilcilerin adaya gelmesini teşvik etmek için genellikle rahat davranmaktadırlar. Sizler de Samos’a giderken problemle karşılaşacağınızı düşünmeden tatiliniz için hazırlıklar yapabilirsiniz.

Lemonakia ve Tsamadou gibi ünlü plajlarıyla tatilcilerin uğrak yeri olan Samos, fiyatlarıyla da dikkat çekmektedir. Para birimi Euro olmasına karşılık deniz mahsullerinin uygun fiyatlara satıldığı bu küçük adada farklı eğlenceler de tertip edilmektedir. Özellikle yaz turizminde vazgeçilmez yerlerden birisi olan Samos, tavernalarıyla Türk turistlerin ilgisini ve beğenisini kazanmaktadır. Ayrıca limanlardan direkt olarak araç kiralayabilir ada içerisinde araçla gezinti yapabilirsiniz. Yani Samos Adası birçok konuda ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir tatil anlayışını sizlerle buluşturmaktadır. 

Samos Adası konumu itibariyle diğer Yunan Adaları'na geçiş yapabilmek için sıkça tercih ediliyor. Bunlardan en önemlisi ise Mykonos oluyor. Türkiye'den direkt Mykonos feribot seferi olmadığı için Samos Mykonos feribot seferleri ile adaya ulaşmak gerekiyor. Aynı zamanda Sakız Samos feribot seferleri ile bir diğer ünlü Yunan Adası olan Sakız'a da Samos'tan kolaylıkla geçebilirsiniz. Yunanistan'ın merkezi olan Atina'ya Samos üzerinden ulaşmak isterseniz Samos Atina feribot seferlerini de inceleyebilirsiniz.

Samos Adası ulaşım koşulları görüldüğü üzere oldukça basittir. Adanın Vathy, Pythagorion ve Karlovassi limanlarına ister Kuşadası, isterseniz de Seferihisar’dan ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’ye olan yakınlığı ve doğal güzellikleriyle her daim ilgi çeken adaya birçok firma sefer düzenlemektedir. Böylelikle gidişler maksimum hizmet kalitesiyle sağlanmakta ve tatilcilerin yolculukları keyifli geçmektedir. Eğer Samos Adası’na giderek tatilinizi orada değerlendirmek istiyorsanız firmaların düzenlemiş olduğu Kuşadası Samos feribot seferleri için bilet alarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Tarih ve kişi sayısına göre değişen bilet fiyatlarında ayrıca çocuklara özel indirimler de uygulanabilmektedir. Biletlerinizi rahatlıkla temin edebilir ve sormak istediklerinizi bizlerle paylaşarak iletişime geçebilirsiniz. Hepinize keyifli tatiller diler, Samos Adası’nda harika dakikalar geçirmenizi temenni ederiz.