Seferihisar Samos seferleri adanın son yıllarda gelişen yeni turizm bölgesi Karlovasi’ye 2019 yaz ayları boyunca belirli günlerde karşılıklı olarak düzenlenmektedir. Yaklaşık 2 saat süren konforlu bir yolculukla ulaşılabilen Karlovasi özellikle feribot bileti, otel konaklaması ve rehberli tur dahil 59€’dan başlayan fiyatlarla sunulan ve Feribot Lines güvencesiyle satın alabileceğiniz tur programlarıyla ünlenmiştir.

Samos’un Karlovasi limanından ayrıca Mykonos ve Ikaria adalarına ve Atina’ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

EN KISA
YOLCULUK
  • -
EN UCUZ
BİLET
LİMANLAR
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

SAKARYA (KARASU) - ODESSA Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

SAKARYA (KARASU) - ODESSA Feribot Fiyatları

Lines JET
Yetişkin Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Çocuk Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Bebek Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Motor Tek Yön 0,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 0,0
Binek Araç' %} Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Minibüs' %} Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Otobüs Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0

Samos Adası Nerede?

Samos Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
Samos Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
{% trans 'TRAVEL TO' %]
TRAVEL FROM
Samos Adası Gezi Rehberi

Samos Adası, bilindiği üzere Sakız Adası gibi, ülkemiz Ege kıyısına en yakın Yunan adalarından biridir. Türkçe’de Sisam olarak geçse de, Samos tabiri daha yaygındır. Doğal güzellikleri ve denizi ile popüler Yunan adalarından biri olmuştur. Maksimum 1,5 saat süren bir yolculuk sonucunda adaya hızlı bir şekilde erişebiliyorsunuz. Bunun için ülkemizde Seferihisar ve Kuşadası kalkışlı feribot seferleri bulunmaktadır. Seferihisar üzerinden yolculuk biraz daha uzun sürmektedir.  Seferihisar Samos feribot seferleri,  Vathi, Karlovassi ve Pythagorion limanlarından herhangi birinde sona erecektir. Fakat kalkış yerinizi Seferihisar olarak belirlerseniz, varış limanınız Karlovassi olacaktır. Genelde Kuşadası üzerinden seyahat edilse de, Seferihisar noktasından kalkışlı hizmet veren Samos Star firması da bulunuyor. Adanın en çok ziyaret edildiği zamanlar Mayıs ile Eylül dönemi arasında olduğu için bu tarihlerde daha yoğun sefer sayıları olmaktadır.

Seferihisar Samos feribot seferleri için gidiş ve dönüş tarihlerinizi online bilet alma bölümüne yazıp seferleri görüntüleyebilir, erkenden bilet alabilirsiniz. Yaklaşık 2,5 saat süren seferler günde iki kez gerçekleştirilmektedir. Seferihisar Samos feribot seferleri saatleri  08.00 ve 18.00 saatleri olarak belirlenmiş olup zaman zaman değişiklikler olabilmektedir. Sefer günleri ise, Cuma, Cumartesi ve Pazar olarak belirlenmiştir. Yaz dönemlerinde daha yoğun olduğu için Samos-Kuşadası feribot seferleri her güne kadar çıkabilmektedir.  Gidiş-dönüş, tek yön ve dönüşü açık şekilde belirlenmiş bilet seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca, Samos Star biletinizi satın alırken otel ve ada turundan oluşan paket tur programlarından da yararlanabilirsiniz.  

Adayı ziyaret edebilmeniz için minimum 6 ay süreli bir pasaportunuzun olması gerekmektedir. Aynı zamanda pasaportunuzda KKTC’ye giriş yaptığınıza dair herhangi bir onayın olmaması da önemli. Aksi takdirde Yunanistan ve adalarına giriş yapma hakkınız ortadan kalkar. Samos feribot seferihisar rotası için bilet alma aşamasında da sizlerden pasaport numaranız ve pasaportunuzun son kullanım tarihi sorulacaktır. Bu nedenle uygun bir pasaportunuzun olması önemli. Bununla beraber, bilet alım sırasında isim soy isim, vatandaşlık numarası ve diğer pasaport bilgilerinizi kaydetmeniz gerekmektedir. Ardından ödeme aşamasına geçebilir, ek hizmetlerinizi de seçtikten sonra Seferihisar Samos feribot bileti alım işleminizi tamamlayabilirsiniz. Yetişkin, çocuk, bebek ve araçlı yolculara göre bilet fiyatlandırmaları da değişkenlik göstermektedir. Sisam feribot bileti almak ya da diğer paketlerden yararlanmak için Feribotlines arama motorunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Samos Adası, plajları ve koylarıyla da oldukça ünlüdür. Kokkari Plajı, Psili Ammos, Pythagorion, Karlovasi, Livadaki Plajı, Kerveli Plajı, Tsamadou, Lemonakia Plajı gibi birçok harika plajı bulunuyor.  Seyahatinize ek olarak ada turu da talep edebilirsiniz.

Sizin için en uygun Samos feribot bileti seçiminden sonra, vize işlemlerinize başlamalısınız. Eğer yeşil ya da gri pasaportunuz varsa; veya daha önceden almış olduğunuz geçerli bir Schengen vizeniz bulunuyorsa ekstra bir vize işlemi yapmanıza gerek kalmıyor. Eğer daha öncesinde alınmış bir vizeniz yoksa ve bordo pasaportunuz varsa mutlaka bilet alım işleminden sonra başvuruda bulunmalısınız. Tatilinize dair planların her bir noktasını gitmeden planlamanız ve belgelerle sunmanız da vize alımınızı kolaylaştıracaktır. Samos Adası hızlı feribot bileti, yolcu gemisi ile yapılan Seferihisar (Sığacık) kalkışı için pek geçerli diyemeyiz aslında.

Devamını Oku