KAPAT
ANA MENÜ ÜYELİK DİL / LANGUAGES

Seferihisar Samos Feribot Bileti


Samos Adası, bilindiği üzere Sakız Adası gibi, ülkemiz Ege kıyısına en yakın Yunan adalarından biridir. Türkçe’de Sisam olarak geçse de, Samos tabiri daha yaygındır. Doğal güzellikleri ve denizi ile popüler Yunan adalarından biri olmuştur. Maksimum 1,5 saat süren bir yolculuk sonucunda adaya hızlı bir şekilde erişebiliyorsunuz. Bunun için ülkemizde Seferihisar ve Kuşadası kalkışlı feribot seferleri bulunmaktadır. Seferihisar üzerinden yolculuk biraz daha uzun sürmektedir.  Seferihisar Samos feribot seferleri,  Vathi, Karlovassi ve Pythagorion limanlarından herhangi birinde sona erecektir. Fakat kalkış yerinizi Seferihisar olarak belirlerseniz, varış limanınız Karlovassi olacaktır. Genelde Kuşadası üzerinden seyahat edilse de, Seferihisar noktasından kalkışlı hizmet veren Samos Star firması da bulunuyor. Adanın en çok ziyaret edildiği zamanlar Mayıs ile Eylül dönemi arasında olduğu için bu tarihlerde daha yoğun sefer sayıları olmaktadır.

Seferihisar Samos feribot seferleri için gidiş ve dönüş tarihlerinizi online bilet alma bölümüne yazıp seferleri görüntüleyebilir, erkenden bilet alabilirsiniz. Yaklaşık 2,5 saat süren seferler günde iki kez gerçekleştirilmektedir. Seferihisar Samos feribot seferleri saatleri  08.00 ve 18.00 saatleri olarak belirlenmiş olup zaman zaman değişiklikler olabilmektedir. Sefer günleri ise, Cuma, Cumartesi ve Pazar olarak belirlenmiştir. Yaz dönemlerinde daha yoğun olduğu için Samos-Kuşadası feribot seferleri her güne kadar çıkabilmektedir.  Gidiş-dönüş, tek yön ve dönüşü açık şekilde belirlenmiş bilet seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca, Samos Star biletinizi satın alırken otel ve ada turundan oluşan paket tur programlarından da yararlanabilirsiniz.  

Adayı ziyaret edebilmeniz için minimum 6 ay süreli bir pasaportunuzun olması gerekmektedir. Aynı zamanda pasaportunuzda KKTC’ye giriş yaptığınıza dair herhangi bir onayın olmaması da önemli. Aksi takdirde Yunanistan ve adalarına giriş yapma hakkınız ortadan kalkar. Samos feribot seferihisar rotası için bilet alma aşamasında da sizlerden pasaport numaranız ve pasaportunuzun son kullanım tarihi sorulacaktır. Bu nedenle uygun bir pasaportunuzun olması önemli. Bununla beraber, bilet alım sırasında isim soy isim, vatandaşlık numarası ve diğer pasaport bilgilerinizi kaydetmeniz gerekmektedir. Ardından ödeme aşamasına geçebilir, ek hizmetlerinizi de seçtikten sonra Seferihisar Samos feribot bileti alım işleminizi tamamlayabilirsiniz. Yetişkin, çocuk, bebek ve araçlı yolculara göre bilet fiyatlandırmaları da değişkenlik göstermektedir. Sisam feribot bileti almak ya da diğer paketlerden yararlanmak için Feribotlines arama motorunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Samos Adası, plajları ve koylarıyla da oldukça ünlüdür. Kokkari Plajı, Psili Ammos, Pythagorion, Karlovasi, Livadaki Plajı, Kerveli Plajı, Tsamadou, Lemonakia Plajı gibi birçok harika plajı bulunuyor.  Seyahatinize ek olarak ada turu da talep edebilirsiniz.

Sizin için en uygun Samos feribot bileti seçiminden sonra, vize işlemlerinize başlamalısınız. Eğer yeşil ya da gri pasaportunuz varsa; veya daha önceden almış olduğunuz geçerli bir Schengen vizeniz bulunuyorsa ekstra bir vize işlemi yapmanıza gerek kalmıyor. Eğer daha öncesinde alınmış bir vizeniz yoksa ve bordo pasaportunuz varsa mutlaka bilet alım işleminden sonra başvuruda bulunmalısınız. Tatilinize dair planların her bir noktasını gitmeden planlamanız ve belgelerle sunmanız da vize alımınızı kolaylaştıracaktır. Samos Adası hızlı feribot bileti, yolcu gemisi ile yapılan Seferihisar (Sığacık) kalkışı için pek geçerli diyemeyiz aslında.