Patmos-Leros feribot ulaşım,hem de diğer seferlere ait seçeneklerde, tüm firmalara ait biletleri tek bir platform üzerinden listeleyebilir Feribotlines ile zaman kazanırsınız.

EN KISA
YOLCULUK
 • 50 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 22
LİMANLAR
 • Port of Patmos
 • Port of Leros
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
 • Patmos - Leros
SEFER YAPAN
FİRMALAR
 • Patmos Leros Ferry
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • Patmos Leros Ferry

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

PATMOS - LEROS Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

PATMOS - LEROS Feribot Fiyatları

Patmos Leros Ferry
Yetişkin Tek Yön 20,0
Günübirlik 15,0
Gidiş - Dönüş 15,0
Çocuk Tek Yön 10,0
Günübirlik 7,5
Gidiş - Dönüş 7,5
Bebek Tek Yön 5,0
Günübirlik 2,5
Gidiş - Dönüş 2,5
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön 10,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 5,0
Motor Tek Yön 25,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 20,0
Binek Araç' %} Tek Yön 55,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 40,0
Minibüs' %} Tek Yön 200,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 125,0
Otobüs Tek Yön 300,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 200,0

Leros Adası Nerede?

Leros Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Agia Marina
 • Panteli
 • Agios İsidoros Kilisesi
 • Leros Savaş Müzesi
 • Leros Kalesi
Leros Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Panteli Plajı
 • Vromolithos Plajı
 • Krithoni Plajı
 • Alinda Plajı
 • Hirokambos Plajı
Leros Adası Gezi Rehberi

Patmos - Leros Feribot Bileti

Yunan adaları denilince akla genelde Midilli, Samos, Sakız, Rodos, Mykonos gibi popüler adalar geliyor. Oysa Ege Denizi’nde keşfedilmeyi bekleyen irili ufaklı onlarca ada bulunuyor. Bunlardan sadece biri olan Leros’un yıldızı giderek parlıyor. Birkaç sezon sonra kitle turizmine açılması beklenen ada, halihazırda bir hayli dingin ve huzurlu bir atmosfere sahipken, Patmos Leros feribot seferleri ile tadını rahatça çıkarabilirsiniz. Türkiye’de özellikle Bodrum ve Didim gibi ilçelere konum olarak yakın olan Leros’a dilerseniz diğer Yunan adaları üzerinden geçebilirsiniz. Bu hayalinizi gerçeğe dönüştürmek adına atacağınız ilk adım online olarak temin edeceğiniz Patmos Leros feribot bileti olacaktır. Hem Leros feribot ulaşım, hem de diğer seferlere ait seçeneklerde, tüm firmalara ait biletleri tek bir platform üzerinden listeleyebileceğiniz Feribotlines ile hem zamanınız hem de paranız size kalır.

Leros Adası’ndaki yabancı turistlerin önemli bir bölümü Türklerden oluşuyor. Bazı Ege sahillerinden çıplak gözle bile görülebilen Leros, gece hayatının değil, tarihi mekanların ve koyların ön planda olduğu bir ada. Fotoğraf sanatına meraklı olanların sıklıkla ziyaret ettiği bir ada olan Leros, doğal görünümüyle harika kareler vadediyor. Leros feribot yolculuğu da en az adanın kendisini keşfetmek kadar keyifli. Patmos Adası üzerinden söz konusu seferleri doğal olarak Yunan firmaları organize ediyor. Bu nedenle online ödemelerinizi Euro cinsinden gerçekleştirmek durumundasınız. Patmos Leros feribot seferlerini Dodekanisos Seaways ile Blue Star Ferries firmaları düzenliyor. Dodekanisos Seaways haftada 9, Blues Star Ferries firması ise haftada 4 sefer düzenliyor. Bu durum sezonun çok yoğun olduğu dönemlerde ufak tefek değişikliklere neden olabiliyor. Aynı durum Patmos Leros feribot saatleri için de geçerli.          

Leros’a feribotla gitmek isteyenlerin çeşitli işlemlerin tamamlanması adına Kos Limanı’na erkenden gelmesi gerekir. Leros Adası’nda kapıda vize uygulaması bulunmuyor. Schengen vizesine sahip olduğunuz takdirde bu tip geçişlerde asla sorun yaşamazsınız. Yeşil pasaport sahiplerinin de bu noktada önemli bir ayrıcalığı bulunuyor. Arabalı ve arabasız seçeneklere uygun olan feribotlarda yolculuğunuzu daha keyifli hale getirecek olan kiosklar bulunuyor. Burada meşrubatlar dışında pek çok atıştırmalık, uygun fiyatlar karşılığında yolculara sunuluyor. Patmos Leros feribot bileti al seçeneğini değerlendirip ödemenizi yaptıktan sonra biletiniz için iptal talebinde bulunamazsınız. Öte yandan feribot biletinizi hiçbir koşulda 3. kişilere devredemezsiniz. Biletlerde herhangi bir koltuk numarası bulunmuyor. Bu nedenle feribot içinde dilediğiniz yerde oturabilir ve deniz yolculuğunun tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.   

Yaklaşık olarak 8 binlik bir nüfusa sahip olan Leros, Türkiye’ye en yakın adalardan birisi olarak dikkat çekiyor. Girintili çıkıntılı koylara sahip ada, Osmanlı ve Bizans’ın uzun süre egemenliğinde kaldı. Dar sokaklarda ve tepe köylerinde bu tarihi mirastan bazı izlere ulaşmanız mümkün. Adanın bilinen en eski yerleşim bölgesi olan Agia Marina, dar sokakları ve şirin dükkanlarıyla adeta zamana meydan okuyor. Panteli koyu yakınlarından yer alan yel değirmenlerini arkanıza alıp bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Adanın ilgi gören bir diğer koyu ise Alinda. Kum plajı dar olsa da temiz deniziyle görenleri kendine hayran bırakan Alinda, uzun yürüyüşler yapmak için de ideal bir yer. Öte yandan Leros feribot bileti ile geldiğiniz adada Panteli Kalesi, Agios Kilisesi, Belenis Kulesi gibi özel mekanları da ziyaret edebilirsiniz!