2022 yılında yaz dönemi öncesi Leros feribot seferleri tekrar başlıyor. İki yıl önce durdurulan seferlerin sınırların yeniden açılmış olması sebebiyle başlaması planlanıyor. Mart ayında başlaması beklenen seferlerin yaz ayları boyunca devam etmesi öngörülüyor.

En uygun Leros feribot bileti için Feribotlines.com’u ziyaret edebilir; güncel seferleri, saat ve fiyat bilgileriyle beraber listeleyebilirsiniz. Adaya Bodrum Leros veya Turgutreis Leros feribot seferleri ile seyahat edebilirsiniz.

EN KISA
YOLCULUK
 • 75 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 35
LİMANLAR
 • Bodrum Cruise Port
 • Bodrum Kale Limanı
 • Port of Leros
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
 • Bodrum - Leros
SEFER YAPAN
FİRMALAR
 • Bodrum Express Lines
 • Yeşil Marmaris
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • -

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

Bodrum - LEROS Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

Bodrum - LEROS Feribot Fiyatları

LEROS KATAMARAN Fahri Kaptan 5
Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu? Hayır Hayır
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş
Binek Araç' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

Leros Adası Nerede?

Leros Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Agia Marina
 • Panteli
 • Agios İsidoros Kilisesi
 • Leros Savaş Müzesi
 • Leros Kalesi
Leros Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Panteli Plajı
 • Vromolithos Plajı
 • Krithoni Plajı
 • Alinda Plajı
 • Hirokambos Plajı
Leros Adası Gezi Rehberi

Turgutreis Leros seferleri yeniden başlıyor!

İki yıl önce pandeminin başlaması ile durdurlmuş olan Leros feribot seferleri tekrar başlıyor. 2021 yılında kara ve hava yolunun Türk turistlere açılmasının ardından deniz sınırı da belirli kurallar çerçevesinde açılmış fakat feribot seferlerinin yapılmasına izin verilmemişti. 2022 şubat ayında deniz sınırı feribot seferleri için de açıldı. Bodrum Leros feribot ve Turgutreis Leros feribot seferlerinin mart ayında başlaması bekleniyor.

Türkiye üzerinden pek çok Yunan adasına doğrudan ya da aktarmalı olarak gidebilirsiniz. Leros Adası, doğrudan gidilebilen adalardan biri olarak dikkat çekiyor. Leros’a gitmek adına en ideal yöntemin, Bodrum ve Turgutreis Limanı’ndan kalkan feribotlar olduğu söylenebilir. Limanların konum olarak Leros Adası’na oldukça yakın olması, bu yolculuğun daha da keyifli geçmesini sağlıyor haliyle. Feribotlines.com seferler devam ederken sizi sene boyunca en uygun Didim Leros feribot bileti ile buluşturuyordu. Şu an ise Bodrum ve Turgutreis limanlarından farklı firmalara ait feribot biletlerini tek bir liste halinde görüntüleyebilir, bu sayede sizin için en doğru bilete daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Sezonun yoğun olduğu yaz aylarında Didim Leros feribot bileti konusunda daha yoğun bir talep söz konusu oluyor.   

Popülerlik açısından şimdilik diğer adaların bir nebze gerisinde kalmış gibi görünse de yüksek potansiyelinden dolayı Leros’un yakın gelecekte büyük bir çıkış yapması bekleniyor. Siz de Leros feribot seferleri ile bu harika adayı erken keşfeden şanslı kişilerden biri olabilirsiniz. Türkiye ile Leros arasındaki feribot seferlerini organize eden firmalar arasında  Yeşil Marmaris Lines ve Bodrum Express Lines firmaları yer alıyor. Seferlere dahil olmak için seferlerden en geç iki gün öncesine dek bilet alabilirsiniz. Leros bilet fiyatları ise sefer takvimi ile birlikte belli olmaktadır. Didim Leros feribot seferlerinin bilet fiyatları da diğer limanlardan kalkan feribotlar ile aynı fiyatlara sahipti. Sefer saatleri de yine sefer takviminin açıklanması ile belli olmakta ama çoğunlukla seferlerin saat 09.45’te gerçekleştiğini söylemek mümkün. Feribotla seyahatlerde her zaman en az 1 saat öncesinde limanda olmanız gerektiğini de hatırlatalım. Yapıldığı dönemde Didim Leros feribot seferlerinin çoğunlukla 1 saat civarında sürdüğü söylenebilir. Leros turları adanın diğer adalara yakın konumu sebebiyle de sıkça tercih ediliyor. Siz de tatilinizi daha de renklendirmek isterseniz Patmos Leros feribot seferleri ile Patmos Adası'na da geçiş yapabilirsiniz.

Geçtiğimiz sene Didim ve Leros, “Kardeş Belediye” projesine imza attı. Bu önemli gelişme, elbette iki bölge arasındaki turistik aktivitelerin arttırılmasına yönelik bir hamle olarak yorumlanabilir. Yunanistan, Türkiye vatandaşlarından vize talep eden ülkelerden birisi olduğu için bu konudaki prosedürleri tamamlamanız gerekecektir. Limanda check-in işlemleri yapıldıktan sonra firma size geçiş kartınızı verecektir. Pasaport kontrolüne girebilmeniz adına bu kartı temin etmeniz oldukça önemli. Zaten bu ve benzeri işlemlerin tamamlanması adına yolcuların limana erkenden gelmeleri istenir. Leros feribot bileti aldığınızda koltuklar için size herhangi bir numara tahsis edilmeyecektir. Bu nedenle feribot içinde dilediğiniz yere rahatça oturabilirsiniz. Çeşitli atıştırmaların yer aldığı büyük kiosklar sayesinde yolculuğunuzu daha da renklendirebilirsiniz. 

Leros Adası’na gidenlerin pek çoğu, adanın özellikle fotojenik bir atmosfere sahip olmasına vurgu yapıyor. Buraya adımınızı attığınız ilk anda muhtemelen siz de böyle düşünecek; fotoğraf makinenizi bir an olsun elinizden düşürmeyeceksiniz. Türk turistler yakın konumundan dolayı adaya ilgi gösterse de, Leros daha tam anlamıyla adını duyurabilmiş bir yer değil. Ufak koylarıyla dikkat çeken Leros, sakin ve mütevazi bir kasaba havasında. Adada yerel halk oldukça güler yüzlü ve yabancılara karşı her daim samimi. Taş döşeli sokaklara konuşlanan evlerde, geleneksel Yunan mimarisinin izlerini bulabilirsiniz. Leros otelleri de bu tarihi dokuyu koruyan mimarilere sahip. Uzun süre Osmanlı, sonrasında ise İtalya egemenliğinde kalmış olan Leros, aynı zamanda On İki Adalar’ın da bir parçası. 8 bin nüfusu bulunan adada Aya Marina, Leros Kalesi ve Lakki, turistlerin en çok ilgisini çeken mekanlar arasında yer alıyor. Didim Leros feribot bileti al seçeneğini mevcut olmasa da Bodrum Leros feribot ve Turgutreis feribot seçenekleri ile aynı keyifte bir yolculuk yapın ve gezi rotanıza özel bir yeri daha ekleyecek olmanın heyecanını yaşayın.