KAPAT
ANA MENÜ ÜYELİK DİL / LANGUAGES

Mykonos Feribot Bileti


Yunanistan tatili kapsamında en çok tercih edilen Yunan Adaları’ndan olan Mykonos adası  özellikle gece eğlenceleri ile vazgeçilmez ola destinasyonlardandır. İzmir Mykonos feribot seferleri ile rahatlıkla ulaşabileceğiniz adaya Öğlen saati güneş henüz içinizi ısıtırken sahilde başlayacağınız günü akşam aynı sahilde sabaha süren plaj partileri ile sonlandırabilirsiniz. Bu özelliği nedeniyle özellikle ziyaretçi popülasyonu genç turistlerden oluşan ada günün ve gecenin her saati hareketlidir.

Çok sayıda plajın varlığı Mykonos tatili sırasında deniz turizminden aktif bir şekilde faydalanmanıza olanak sunar. Samos Mykonos feribotu ile ulaşabileceğiniz adada Ege denizinin en güzel sahillerinin bulunduğu kumsallarda turkuaz lacivert bir denizin keyfini sürebilirsiniz. Aynı zamanda Mykonos’dan Santorini’ye geçiş haftanın hergünü günde birden çok seferle düzenlenen Mykonos Santorini feribot seferleriyle sağlanmaktadır.

Adada bir eğlence haritası yapmamız gerekirse Mykonos adasında en çılgın eğlencelere ev sahipliği yapan bölge adanın güney kısmıdır. Batısında merkez bulunurken kuzey ve doğu kısımlarında ise nispeten daha sakin eğlencelerin sürdürüldüğüm mekanlar bulunur.

Adada bulunan plajların en ünlüsü Paradise plajı. Diğer plajlara oranla daha kalablık olan bu plaj ünlü partilerinde yapıldığı plajdır.Bu plajda farklı cinsel tercihlere yönelik özel alanlar bulunur.Özellikle balayına gelen lezbiyen ve gayler için tasarlanan bu alanlarda bir çok çift görebilirsiniz.

Mykonos adasında ki bir diğer ünlü plaj Nammos plajı.Paradise plajı gibi farklı eğlencelerin sürdürüldüğü plaj olması nedeniyle Paradise plajının alternatifi olarak değerlendirilebilir. Nammos plajı Paradise plajına göre biraz daha sakindir.

Mykonos sokakları labirent şeklinde tasarlanmıştır. Dar sokaklarda beyaz evler ve renkli sokak tezgahları bulunur. Bu sokaklarda kaybolabilirsiniz ancak bu kaybolma deneyimi en keyifli deneyim olacaktır.

Adanın en önemli simgesi 6. Yüzyılda inşa edilen yeldeğirmenleridir. Yeldeğirmenleri adanın en ünlü tepesinde yer alır bu tepeden tüm ada manzarasını en güzel konumdan seyredebilir birbirinden güzel fotoğrafları kareleyebilirsiniz. Mykonos adasında ki bir diğer gezilecek mekan ise küçük Venedik olarak bilinen kasabadır. Merkeze yakın konumda bulunan kasabada adanın en güzel tavernalarından denize karşı huzurlu bir akşam geçirebilirsiniz.