EN KISA
YOLCULUK
 • 3 Saat 15 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 75
LİMANLAR
 • Santorin New Harbor
 • Mykonos New Port
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
 • Santorini - Mykonos
SEFER YAPAN
FİRMALAR
 • Mykonos Santorini Ferry
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • Mykonos Santorini Ferry

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

SANTORİNİ - MYKONOS Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

SANTORİNİ - MYKONOS Feribot Fiyatları

Mykonos Santorini Ferry
Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş
Binek Araç' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

Mykonos Adası Nerede?

Mykonos Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Little Venice
 • Church of Paraportiani
 • Church of Saint George
 • Castle Panigirakis
 • Mykonos Arkeoloji Müzesi
Mykonos Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Nammos Plajı
 • Kuzina Plajı
 • Elia Plajı
 • Platis Plajı
 • Ornos Plajı
Mykonos Adası Gezi Rehberi

Popüler Yunan adaları arasında bir gezinti yapmak isterseniz hava yolu yerine deniz yolunu, yani feribot seferlerini tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında büyük ilgi gören Mykonos Adası üzerinden Santorini’ye rutin olarak hareket eden feribotlar sayesinde geçebilirsiniz. Santorini feribot seferleri özellikle temmuz ve ağustos aylarında en yoğun dönemini yaşıyor. Bu dönemlerde Mykonos Santorini feribot bileti fiyatları da kademeli olarak artış gösterebiliyor. Bu nedenle daha uygun fiyatlardan feribot bileti almak için erken davranmanızda fayda var. Ucuza feribot bileti almanın tek yolu elbette bu değil, pek çok feribot firmasına ait günlük seferleri hızlı bir şekilde listeleyen ve önünüze seren online bilet satış platformları, bu konuda önemli bir avantaj sağlıyor. İster tabletinizden isterseniz mobil cihazlarınızdan günün her saati başta Yunan adaları olmak üzere pek çok feribot seferini görüntüleyebilir, fiyatları ve özel koşulları kıyaslayabilirsiniz. Feribotlines, Santorini feribot ulaşım opsiyonlarınızı daha da yoğunlaştıracaktır.

Santorini Adası’nı diğer adalardan farklı kılan çok önemli nitelikler söz konusu. Bunların başında adanın fiziksel özellikleri geliyor. 3500 yıl önce meydana gelen bir volkanik patlama sonucu oluşan ada, görsel açıdan oldukça ilginç karelerin oluşmasına vesile oluyor. Bu nedenle Yunan adalarıyla alakalı kartpostallarda buradaki beyaz ve mavi badanalı evlerden yararlanılıyor. Mykonos Santorini feribot seferleri yaz aylarında karşılıklı olarak gerçekleştiriliyor. Mykonos ve Santorini adaları esasen yapı itibariyle birbirine çok benzeyen iki ada. Özellikle de doğal güzellikleri ve lüks konaklama tesisleri ile ön plana çıkan bu iki ada arasında feribot yolculuğu yapmaksa son derece keyifli. Mykonos Adası Santorini feribot seferlerini Yunan feribot firmaları organize ediyor. Santorini ile alakalı feribot seferlerinde Thira ibaresini görmeniz olası. Thira, Santorini Adası’nın merkez limanı olduğu için feribot seferlerinin varış noktası da burası oluyor. Minoan Lines, Seajets ve Golden Star Ferries isimli firmalar arasından tercih yapabilirsiniz. Minoan Lines firması haftada 6 sefer düzenlerken, diğer firmalar 3 sefere gerçekleştiriyor. Santorini feribot bileti alan yolcuları toplamda 1 saat 50 dakikalık bir yolculuk bekliyor.

Yaz aylarında Mykonos Santorini feribot saatleri değişiklik gösterebiliyor, ancak genellikle 09.50 ve 18.35 saatleri tercih ediliyor. Nadiren de olsa feribotlarda küçük rötarlar yaşanabiliyor. Her ihtimale karşı erkenden limandaki yerinizi almalısınız. Burada gemi biniş kartınızın size verilmesi adına check-in işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. İki ada arasında yaklaşık olarak 63 deniz mili civarında bir mesafe söz konusu. Mykonos Adası’nda feribotlar, Eski Liman ya da Yeni Liman isimli limanlardan kalkıyor. Varış için kullanılan tek liman ise Thira Limanı. Bu liman bazı kaynaklarda Athinios olarak da geçebiliyor. Her iki adada da resmi para birimi olarak Euro kullanılıyor. Bu nedenle feribot biletleri de Euro cinsinden hesaplanıyor.

Mykonos Santorini feribot bileti al seçeneğini değerlendirip Santorini’ye geldiğinizde sizi oldukça romantik bir atmosfer karşılayacaktır. Kiklad grubunun en ihtişamlı adası olarak kabul edilen Santorini, bilhassa balayı çiftlerinin tercih ettiği bir destinasyon. Beyaz badanalı evlerin tam anlamıyla görsel şölen sunduğu ada, bugünkü şeklini volkanik patlamanın sonucunda almış. Teleferik ya da eşeklerle ulaşılan Oia’da günbatımının tadını çıkarabilir, ayrıca Fira bölgesinde yer alan köyleri ziyaret edebilir ve de patlama sonrasındaki büyük kaya oluşumlarını yakından inceleyebilirsiniz.