Bu yaz Instagram’daki en popüler fotoğrafınızı çekmeye hazır mısınız? Yunanistan’ın en renkli ve romantik adası Symi özellikle genç çiftlerin en popüler tatil rotalarından. 2019 yaz aylarında Bodrum Symi feribot seferleriyle 1 saatte ulaşılabilen Symi Adası leziz Yunan mutfağı ve rengarenk atmosferi ile sizi büyüleyecek.

EN KISA
YOLCULUK
 • 95 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 42
LİMANLAR
 • Bodrum Cruise Port
 • Port of Symi
 • Bodrum Kale Limanı
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 1 Gece 2 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • -

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

Bodrum - SYMİ Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

Bodrum - SYMİ Feribot Fiyatları

SYMİ KATAMARAN Fahri Kaptan 2
Yetişkin Tek Yön 42,0 42,0
Günübirlik 21,0 21,0
Gidiş - Dönüş 42,0 35,0
Çocuk Tek Yön 21,0 21,0
Günübirlik 10,5 10,5
Gidiş - Dönüş 21,0 17,5
Bebek Tek Yön 5,0 5,0
Günübirlik 2,5 2,5
Gidiş - Dönüş 2,5 5,0
Araç taşıyor mu? Hayır Hayır
Bisiklet Tek Yön 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0
Motor Tek Yön 0,0 0,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 0,0 0,0
Binek Araç' %} Tek Yön 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0
Minibüs' %} Tek Yön 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0
Otobüs Tek Yön 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0

Symi Nerede?

Symi Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Panormitis Meydanı
 • Castle Symi
 • Kali Strada
 • Pedi Kasabası
 • Şövalye Şatosu
Symi Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Pedi Plajı
 • Nanou Plajı
 • Saint Nicolas Plajı
 • Toli Plajı
 • Nimbaria Plajı
Symi Gezi Rehberi

Küçük bir ada olmasına karşın ev sahipliği yaptığı doğal ve tarihi güzellikler sayesinde Yunan adalarının en popülerlerinden biri olan Symi’ye Muğla'nın Bodrum ilçesinden kalkan feribotlar ile 2 saatte varılıyor. Ülkemizde Yabancı Damat dizisinin çekildiği ada olarak da tanınan ve bu sebeple de Türkler tarafından diğer Yunan adalarından daha çok ilgi gösterilen Symi Adası özellikle yaz aylarında dünyanın dört bir yanından olduğu gibi ülkemizde de ziyaretçi akınına uğruyor.  Bodrum Symi feribot bileti alarak tarihi, doğası, yemekleri, tavernaları ve tabi ki şiir tadındaki koyları ile sizi kendine kolayca hayran bırakacak bu güzel adaya doğru yola çıkabilirsiniz.

Bodrum Symi feribot seferleri Yeşil Marmaris isimli Türk firması düzenliyor. Adaya seferler Mayıs ayından başlayarak sonbahara dek sürüyor ve her Çarşamba ve Cuma düzenleniyor. Her haftanın Çarşamba ve Cuma günlerinde Bodrum limanından saat 08.45’te kalkan feribotlar saat 10.45’te Symi Adası’na varıyor.  Adaya giden feribotlara araç kabul edilmiyor ancak ada içinde ulaşım sağlamak için birçok farklı alternatif bulunuyor. Ayrıca Feribotlines’ın ek hizmetler menüsünde Symi araç kiralama seçeneği de var, yani bu hizmetten yararlanarak Symi feribot bileti satın alırken adada ulaşımınızı sağlamak için araç da kiralama şansına sahipsiniz.

Peki, Symi’de sizi neler bekliyor? Symi çok büyük bir ada değil ancak özellikle tarihi açıdan şaşırtıcı bir zenginlik sunuyor. Bodrum Symi feribot bileti satın alarak gideceğiniz adada Archangel Michael Manastırı, Mihaliki Balıkçı Heykeli, Meçhul Asker Anıtı, yel değirmenleri, Saat Kulesi, Megali Panagia Kilisesi, Michael Roukouniotis Manastırı gibi birçok tarihi eser ve mekanı gezip adanın zengin tarihine tanıklık edebilirsiniz.

Symi Adası’nı çekici kılan diğer unsurlarsa tabi ki muhteşem plajları. Adanın plajları aslında doğal güzelliklerini korumuş koylar ve diğer birçok Yunan adasının aksine Symi Adası plajları genellikle çok sakin. Bu sebeple deniz ve güneşle buluşurken aynı zamanda ruhu ve bedeni dinlendirmek isteyenler için Symi mükemmel bir alternatif. Nos, Agia Marina, Marathounda ve Agios Nicholas plajlarında tertemiz denizde yüzüp güneşlenebilir, koylardaki tavernalarda leziz yemekler tadabilirsiniz.

Adanın mutfağı da büyük bir zenginlik sunuyor, hele de deniz ürünlerini sevenler için Symi gerçek bir gurme cennet zira ada mutfağının ana unsuru balık ve deniz ürünleri.  Ahtapot, karides gibi deniz mahsullerinin yanı sıra leziz mezeler, zeytinyağlılar ve adaya has ot yemekleri de Symi mutfağının vazgeçilmezleri.

Symi Adası kapıda vize uygulaması dahilindeki Yunan adaları arasında yer almıyor, yani adaya gidebilmek için Schengen vizesi gerekiyor. Ferbotlines Bodrum Symi feribot bileti yanı sıra destek isteyen yolcularını özel vize danışmanları ile de buluşturuyor. Biletinizi satın aldıktan sonra sistemimiz tarafından yönlendirileceğiniz vize danışmanından Symi vizesi konusunda ihtiyacınız olan tüm bilgileri alabilirsiniz, dilerseniz başvurunuzu beraber gerçekleştirebilirsiniz.