Patmos Adası birbirinden güzel plajları ve leziz mutfağı ile sakin deniz tatili arayanların son yıllardaki gözde destinasyonlarından. Bodrum Patmos feribot seferleri ile 2019 yaz ayları boyunca 2 saatlik bir yolculukla ulaşabileceğiniz Patmos adası, huzurlu bir tatil için sizi bekliyor.

Patmos Adası’ndan Samos, Rodos, Kos, Leros, Kalimnos adalarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

EN KISA
YOLCULUK
 • 1 Saat 45 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 42
LİMANLAR
 • Bodrum Cruise Port
 • Port of Patmos
 • Bodrum Kale Limanı
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • -

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

Bodrum - PATMOS Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

Bodrum - PATMOS Feribot Fiyatları

PATMOS KATAMARAN Fahri Kaptan 3
Yetişkin Tek Yön 42,0 42,0
Günübirlik 21,0 21,0
Gidiş - Dönüş 42,0 35,0
Çocuk Tek Yön 21,0 21,0
Günübirlik 10,5 10,5
Gidiş - Dönüş 21,0 17,5
Bebek Tek Yön 5,0 5,0
Günübirlik 2,5 2,5
Gidiş - Dönüş 2,5 5,0
Araç taşıyor mu? Hayır Hayır
Bisiklet Tek Yön 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0
Motor Tek Yön 0,0 0,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 0,0 0,0
Binek Araç' %} Tek Yön 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0
Minibüs' %} Tek Yön 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0
Otobüs Tek Yön 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0

Patmos Adası Nerede?

Patmos Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • St. John Manastırı
 • Nunnery of Annunciation
 • Apokalipsis Mağarası
 • Chora Patmos
 • Windmills of Patmos
Patmos Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Psili Ammos Plajı
 • Agrio Livadi Plajı
 • Kampos Plajı
 • Skala Plajı
 • Agriolivadi Plajı
Patmos Adası Gezi Rehberi

Ege Denizi’nde bulunan küçük ama tarihi açıdan önemli bir Yunan Adası olan Patmos’a Muğla’nın Bodrum ilçesinden kalkan Patmos feribot seferleri ile 2 saatte ulaşım sağlanıyor. Bir diğer popüler alternatif ise Kuşadası’ndan Samos’a geçtikten sonra Kuşadası Patmos feribot seferleriyle Patmos Adası’na ulaşmak.

Patmos Adası’ndan Yeni Ahit’de bahsedilmesi adayı Hıristiyanların hac merkezi haline getiriyor. Adada İsa’nın 12 havarisinden biri olan ve Yuhanna İncil’ini yazdığına inanılan Aziz Yuhanna’ya adanmış birçok kilise ve manastır bulunuyor. Ayrıca Aziz Yuhanna’nın Hz. İsa’yı gördüğüne inanılan Apokalipsis Mağarası da adada yer alıyor. Tüm bunlar Patmos’u diğer Yunan adalarından daha önemli kılıyor. Ayrıca Aziz Yuhanna Manastırı’nı da içeren tarihi merkezi adanın sadece çekici bir gezi destinasyonu olmasını sağlamakla kalmıyor 1999 senesinden beri UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Yani tarih, doğa ve ruhani bir atmosferi bir arada barındıran bir Ege Adası’nda mükemmel tatiller yaşamak isteyenler Bodrum Patmos feribot bileti alarak bu adaya gitmeyi tercih ediyor.

Bahar aylarında başlayıp sonbahara dek süren Bodrum Patmos feribot seferleri ile keyifli bir yolculukla ulaşabileceğiniz Patmos yukarıda da anlattığımız özellikleri sebebiyle inanç ve kültür turizminin Ege’deki odak noktalarından biri olarak kabul ediliyor. Adada her biri birbirinden etkileyici görünüme sahip çok sayıda tarihi yapı bulunuyor ve bu yapıların başında tabi ki Aziz Yuhanna Manastırı yer alıyor. Manastır Patmos gezilerinin vazgeçilmez uğrak noktası. Ayrıca adanın Chora olarak adlandırılan bölgesi de barındırdığı yel değirmenleri, sarnıçlar, evler gibi tarihi yapılarla ziyaretçileri kendine çekiyor.

Bodrum Patmos feribot bileti tek bir firma tarafından düzenleniyor; Yeşil Marmaris ve biletler Feribotlines üzerinden satılıyor. Firma döneme bağlı olarak haftanın farklı günlerinde Bodrum’dan Patmos’a feribot kaldırıyor ve tüm seferlerin kalkış saati 08.45 olarak belirlenmiş.  Bodrum Patmos feribot bileti fiyatları ise bilet tipine göre değişiyor, yani tek yön, gidiş-dönüş ve açık dönüş biletlerin fiyatları farklılık gösteriyor. Ayrıca çocuk ve bebek yolcular için de indirimli tarife uygulanıyor. Kuşadası aktarmalı olarak ulaşabileceğiniz Samos Patmos feribot seferleri ise Çarşamba ve Cuma günleri düzenleniyor ve Feribotlines arama motoru üzerinden satışa sunuluyor.

Patmos seyahatlerini çekici kılan unsurlardan biri de tabi ki mutfağı. Bir Yunan adasında tatmayı düşleyebileceğiniz tüm lezzetler Patmos’da sizi bekliyor. Özellikle deniz ürünleri sevenler için kelimenin tam manası ile bir cennet olan adada mutlaka tadılması gereken lezzetlerin başında ahtapot, kalamar ızgara, balık çorbası ve efsanevi Yunan mezeleri geliyor.

Patmos Yunanistan kapı vizesi uygulaması dahilinde yer alan adalardan biri. Feribotlines.com’dan Bodrum Patmos feribot bileti satın aldığınızda yönlendirileceğiniz vize danışmanları bu güzel Yunan adasına seyahat için ihtiyacınız olan vizeyi en kolay ne şekilde alabileceğiniz hakkında siz müşterilerimizi detaylı olarak bilgilendiriyor.

Mistik ortamı, tarihi yapıları, muhteşem plajları, tadı damağınızda kalacak lezzetleri ile bir Yunan adasında unutulmaz bir gezi ve tatil deneyimi yaşamayı hayal ediyorsanız hemen feribotlines.com’dan Bodrum Patmos feribot seferleri ve bilet fiyatları sorgusu yapabilir ve biletinizi sadece birkaç dakika içinde satın alarak bir Yunan rüyasına doğru yelken açabilirsiniz.