KAPAT
ANA MENÜ ÜYELİK DİL / LANGUAGES

Patmos Feribot Bileti


Ege Denizi’nde bulunan küçük ama tarihi açıdan önemli bir Yunan Adası olan Patmos’a Muğla’nın Bodrum ilçesinden kalkan Patmos feribot seferleri ile 2 saatte ulaşım sağlanıyor. Bir diğer popüler alternatif ise Kuşadası’ndan Samos’a geçtikten sonra Kuşadası Patmos feribot seferleriyle Patmos Adası’na ulaşmak.

Patmos Adası’ndan Yeni Ahit’de bahsedilmesi adayı Hıristiyanların hac merkezi haline getiriyor. Adada İsa’nın 12 havarisinden biri olan ve Yuhanna İncil’ini yazdığına inanılan Aziz Yuhanna’ya adanmış birçok kilise ve manastır bulunuyor. Ayrıca Aziz Yuhanna’nın Hz. İsa’yı gördüğüne inanılan Apokalipsis Mağarası da adada yer alıyor. Tüm bunlar Patmos’u diğer Yunan adalarından daha önemli kılıyor. Ayrıca Aziz Yuhanna Manastırı’nı da içeren tarihi merkezi adanın sadece çekici bir gezi destinasyonu olmasını sağlamakla kalmıyor 1999 senesinden beri UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Yani tarih, doğa ve ruhani bir atmosferi bir arada barındıran bir Ege Adası’nda mükemmel tatiller yaşamak isteyenler Bodrum Patmos feribot bileti alarak bu adaya gitmeyi tercih ediyor.

Bahar aylarında başlayıp sonbahara dek süren Bodrum Patmos feribot seferleri ile keyifli bir yolculukla ulaşabileceğiniz Patmos yukarıda da anlattığımız özellikleri sebebiyle inanç ve kültür turizminin Ege’deki odak noktalarından biri olarak kabul ediliyor. Adada her biri birbirinden etkileyici görünüme sahip çok sayıda tarihi yapı bulunuyor ve bu yapıların başında tabi ki Aziz Yuhanna Manastırı yer alıyor. Manastır Patmos gezilerinin vazgeçilmez uğrak noktası. Ayrıca adanın Chora olarak adlandırılan bölgesi de barındırdığı yel değirmenleri, sarnıçlar, evler gibi tarihi yapılarla ziyaretçileri kendine çekiyor.

Bodrum Patmos feribot bileti tek bir firma tarafından düzenleniyor; Yeşil Marmaris ve biletler Feribotlines üzerinden satılıyor. Firma döneme bağlı olarak haftanın farklı günlerinde Bodrum’dan Patmos’a feribot kaldırıyor ve tüm seferlerin kalkış saati 08.45 olarak belirlenmiş.  Bodrum Patmos feribot bileti fiyatları ise bilet tipine göre değişiyor, yani tek yön, gidiş-dönüş ve açık dönüş biletlerin fiyatları farklılık gösteriyor. Ayrıca çocuk ve bebek yolcular için de indirimli tarife uygulanıyor. Kuşadası aktarmalı olarak ulaşabileceğiniz Samos Patmos feribot seferleri ise Çarşamba ve Cuma günleri düzenleniyor ve Feribotlines arama motoru üzerinden satışa sunuluyor.

Patmos seyahatlerini çekici kılan unsurlardan biri de tabi ki mutfağı. Bir Yunan adasında tatmayı düşleyebileceğiniz tüm lezzetler Patmos’da sizi bekliyor. Özellikle deniz ürünleri sevenler için kelimenin tam manası ile bir cennet olan adada mutlaka tadılması gereken lezzetlerin başında ahtapot, kalamar ızgara, balık çorbası ve efsanevi Yunan mezeleri geliyor.

Patmos Yunanistan kapı vizesi uygulaması dahilinde yer alan adalardan biri. Feribotlines.com’dan Bodrum Patmos feribot bileti satın aldığınızda yönlendirileceğiniz vize danışmanları bu güzel Yunan adasına seyahat için ihtiyacınız olan vizeyi en kolay ne şekilde alabileceğiniz hakkında siz müşterilerimizi detaylı olarak bilgilendiriyor.

Mistik ortamı, tarihi yapıları, muhteşem plajları, tadı damağınızda kalacak lezzetleri ile bir Yunan adasında unutulmaz bir gezi ve tatil deneyimi yaşamayı hayal ediyorsanız hemen feribotlines.com’dan Bodrum Patmos feribot seferleri ve bilet fiyatları sorgusu yapabilir ve biletinizi sadece birkaç dakika içinde satın alarak bir Yunan rüyasına doğru yelken açabilirsiniz.