EN KISA
YOLCULUK
 • 20 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 20
LİMANLAR
 • Turgutreis Limanı
 • Port Of Kos
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
 • Turgutreis - Kos
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • -

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

TURGUTREİS - KOS Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

TURGUTREİS - KOS Feribot Fiyatları

Koçal Kardeşler TURGUTREİS KATAMARAN Fahri Kaptan Turgutreis
Yetişkin Tek Yön 20,0 22,0 17,0
Günübirlik 10,0 13,0 10,0
Gidiş - Dönüş 15,0 19,0 12,5
Çocuk Tek Yön 10,0 11,0 8,5
Günübirlik 7,5 6,5 5,0
Gidiş - Dönüş 7,5 9,5 6,25
Bebek Tek Yön 3,0 5,0 3,0
Günübirlik 1,5 2,5 1,5
Gidiş - Dönüş 1,5 2,5 3,0
Araç taşıyor mu? Hayır Hayır Hayır
Bisiklet Tek Yön 0,0 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0 0,0
Motor Tek Yön 0,0 0,0 0,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 0,0 0,0 0,0
Binek Araç' %} Tek Yön 0,0 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0 0,0
Minibüs' %} Tek Yön 0,0 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0 0,0
Otobüs Tek Yön 0,0 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0 0,0

Kos Adası Nerede?

Kos Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Hipokrat Ağacı
 • Asklepion
 • Şövalyeler Kalesi
 • Agia Loannis Manastırı
 • Arkeoloji Müzesi
Kos Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Lambi Plajı
 • Agios Fokas Plajı
 • Tigaki Plajı
 • Therma Plajı
 • Marmari Plajı
Kos Adası Gezi Rehberi

Turgutreis ile Kos Adası arasındaki yakın mesafe, feribot seferlerine olan ilgiyi arttırıyor. Eğer tatilinizi Bodrum’un en turistik bölgelerinden biri olan Turgutreis’te sürdürüyorsanız, rotanızı Kos Adası’na doğru çevirebilirsiniz. Bodrum Koş feribot seferleri özellikle sezonun yoğun olduğu yaz aylarında müthiş bir taleple karşılaşıyor. Yerli ve yabancı turistlerin dahil olduğu Kos feribot seferleri farklı feribot firmaları tarafından organize ediliyor. Sadece birkaç dakikanızı ayırarak Turgutreis Kos feribot bileti al seçeneğini değerlendirebilir ve kısa süre içinde farklı bir ülkeye ayak basmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Kos, her ne kadar Yunanistan sınırları içerisinde yer alan bir ada olsa da yeme içme kültüründen mimariye dek pek çok alanda ülkenin geleneksel çizgilerini önemli ölçüde yansıtıyor. Sene boyunca en uygun feribot bileti seçeneklerine ulaşmak için Feribotlines.com’u bir an önce keşfetmelisiniz. Feribotlines farklı destinasyonlar arasındaki feribot seferlerini bir bütün olarak listeler. Size ise sadece kendiniz adına en ideal feribot seferini tercih etmek kalır.

Turgutreis Kos feribot saatleri için belli bir standarttan söz etmek kolay değil; ancak genelde Turgutreis üzerinden feribotların 09.15 civarında kalktığı görülüyor. Turgutreis ile Kos Adası’nda sadece yarım saatlik bir mesafe söz konusu. İki bölge arasında yazın haftanın her günü sefer düzenleniyor. Kos üzerinden Turgutreis’e dönüşler, aynı günlerde akşam saat 18.15’te gerçekleşiyor. Mesafenin kısa olması sayesinde erkenden dönmek gibi bir zorunluluğunuz bulunmuyor. Kos Adası’nı yaklaşık olarak 9 saatlik bir zaman dilimi içinde gezebilir, dilerseniz konaklama seçeneklerini değerlendirip adada kalabilirsiniz. Kos feribot ulaşım organizasyonlarını çoğunlukla Yeşil Marmara Lines firması düzenliyor. Bodrum, Datça, Marmaris, Fethiye, Turgutreis gibi bölgelerden kalkan feribotlarda büyük ölçüde bu firmanın imzası görülüyor. Bunun hacrinde Yeşil Marmaris firmasından da rahatlıkla bilet temin edebilirsiniz. Katamaran gemi tipinin tercih edildiği seferlere sorunsuz şekilde dahil olmak isterseniz en az 1 saat kala limanda bulunmanız şart. Burada check-in işlemleri sonrası yolcuların gemi biniş kartları dağıtılıyor.

Turgutreis’te yer alan liman, D-Marin Limanı olarak biliniyor. Yeşil pasaporta sahip olan yolcuların Kos feribot bileti aldıktan sonra vizeyle alakalı bir işlem yapmasına gerek yoktur. Aynı şekilde Schengen vizesine sahip olan yolcular Kos Adası’na sorunuz şekilde giriş yapabilir. Normal pasaportu olanlardan, adaya günübirlik gitseler bile vize talep ediliyor. Turgutreis Kos feribot seferlerinin sonunda adaya vardığınızda kapıda vize uygulaması ile karşılaşabilirsiniz. Öte yandan yolcular liman vergisi ve yurt dışı çıkış harcı ödemek durumundadır. Eğer pasaportunuz KKTC üzerinden alınmışsa adaya hiçbir koşulda giriş yapamazsınız. Siyasi nedenlerden dolayı KKTC vatandaşlarının Yunanistan’a girişine izin verilmiyor. Mobil cihazlarınız sayesinde 24 saat boyunca feribot biletinizi Feribotlines güvencesiyle temin edebilirsiniz. Bilet fiyatları sefer gününe doğru belli bir ivmeyle yükseldiği için Turgutreis Kos feribot bileti konusunda erken davranmanız sizin lehinize olacaktır.

Türkiye’ye en yakın adalardan biri olan Kos Adası, 35 binlik nüfusuyla dikkat çekiyor. İstanköy olarak da bilinen ada, 12 Adalar grubunun önemli bir parçasıdır. Yunanistan adalarına özel beyaz badanalı binalar, temiz plajlar, taverna geceleri ve muhteşem lezzetler, güneşin kasıp kavurduğu bu özel adada sizleri bekliyor. Asklepion, Şövalyeler Kalesi, Agora Harabeleri, Roma Evi; ada içinde turistlerin en çok ilgi gösterdiği mekanlar arasında sıralanabilir.