Giriş Yap / Üye Ol Üye girişi yapın veya üye olun.
000 FL Puan

Üye Girişi Üye Ol

Didim Samos Feribot Bileti

Yetişkin (+12 Yaş)
Çocuk (6-12 Yaş)
Bebek (0-5 Yaş)
Araç Türü
Araç Sayısı
KAPAT

Samos feribot seferlerinin 2022 yılında yeniden başlaması planlanıyor. Pandemi sebebiyle iki yıldır durdurulmuş olan seferlerin 2022 yılında yaz dönemi öncesinde yeniden başlaması bekleniyor. Kuşadası Limanı'ndan Samos Adası'nın tatil durağı olan Pythagorion Limanı'na ve adanın merkezi olan Vathy Limanı'na daha önceki yıllarda olduğu gibi haftanın her günü sefer yapılması bekleniyor.

Samos Adası'na ulaşmanın en keyifli yoluSamos feribot seferleri oluyor. Haftanın her günü olan feribot seferleri ada merkezi Vathy’e ve adanın tatil merkezi olan Pythagorion’a konforla ulaşmasını sağlamaktadır. 90 dakika süren seferler haftanın belirli günlerinde Vathy’e, belirli günleri Pythagorion’a düzenlenmektedir.

Samos Adası'ndan Mykonos'a, Atina'ya, Patmos'a Ikaria'ya ulaşabilirsiniz.

Yunanistan vizenizi en kolay şekilde alın!

Size özel vize danışmanı ile Hızlı, Kolay Güvenilir vize başvurusunun farkını yaşayın. İster Yunanistan Schengen vizesi, isterseniz de Yunanistan Kapı vizenizi en kolay şekilde alın!

Vize Başvurusu
mavi bg

Nerede?

Sıkça Sorulan Sorular

 Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Samos Arkeoloji Müzesi
 • Pythagorion Kasabası
 • Pisagor Mağarası
 • Meryem Ana ve Kutsal Ruh Manastırı
 • Kokkari
 • Manolates Köyü
Popüler Plajlar POPÜLER PLAJLAR
 • Gagou Plajı
 • Lemonakia Plajı
 • Tsamadou Plajı
 • Livadaki Plajı
 • Mikri Plajı
 • Posidonio Plajı
TRAVEL TO
 • Kuşadası - Samos Feribot
 • Samos - Atina Feribot
 • Samos - Sakız Feribot
 • Samos - Mykonos Feribot
 • Samos - Kos Feribot
 • Samos - Patmos Feribot
TRAVEL FROM
 • Samos - Kuşadası Feribot
 • Atina - Samos Feribot
 • Sakız - Samos Feribot
 • Mykonos - Samos Feribot
 • Kos - Samos Feribot
 • Patmos - Samos Feribot

Gezi Rehberi

2022 yazında Samos feribot seferleri yeniden başlıyor!

Pandeminin başladığı mart ayında Yunanistan'ın sınırlarını kapatması ile durdurulmuş olan Samos feribot seferleri 2022 mart ayında yeniden başlayacak. İki yıl aradan sonra tekrar düzenlenecek olan seferlerin daha önceki yıllarda olduğu gibi haftanın her günü yapılması öngörülüyor. Seferler yine haftanın belirli günlerinde Vathy Limanı'na belirli günlerde ise Pythagorion Limanı'na ulaşacak.

Türkiye’den Samos’a doğru keyifli bir deniz yolculuğu yapmak istiyorsanız, feribot sizin için oldukça ideal bir tercih olacaktır. Didim Samos feribot bileti ile adaya, diğer ulaşım yöntemlerine kıyasla çok daha hızlı bir şekilde ulaşabiliyordunuz. Bu seferlerin kaldırılması sebebiyle Samos Adası’na genelde Kuşadası ve Seferihisar üzerinden kalkan feribot seferleri tercih ediliyor. Yunanistan’ın en popüler adalarından biri olan Samos’a keyifli bir feribot yolculuğu yapmak için Didim Samos feribot seferlerinin kaldırılmış olması sebebiyle bir an önce Kuşadası Samos feribot bileti araştırmanızda fayda var çünkü özellikle yaz sezonunun gelmesiyle birlikte bilet bulmak bir nebze zorlaşabiliyor. 

Didim Samos feribot seferleri ile olmasa da Kuşadası seferleri sayesinde aynı gün içinde iki ayrı tatil destinasyonunda vakit geçirme şansına sahip olabilirsiniz. Samos Adası feribot bileti için opsiyonları incelediğinizde birkaç önemli firmanın ön planda olduğunu görebilirsiniz. Bu şirketlerin listelerine, seferlerin gün ve saat bilgilerine, en önemlisi de firmaların yolculuğa ilişkin özel koşullarına Feribotlines.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Ferry Didim Samos feribot seferlerini organize eden firmalar arasında Meander, Tilos ve Samosstar ilk sıralarda geliyor. Samos hızlı feribot ile 45 dakikada adaya ulaşmak mümkün oluyor.

Samos feribot bileti ile yapacağınız yolculuğunuzun ardından Samos’taki Vathy ile Pythagorion’a rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Feribot seferlerinin kimi günlerde Vathy’e, kimi günlerde ise Pythagorion varışlı düzenlendiğini söylemek mümkün Dilerseniz Samos Adası üzerinden kolaylıkla Samos Patmos feribot seferleri ile Patmos Adası'na ya da Atina şehrine, geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca Samos Mykonos feribot seferleri ile Türkiye'den direkt seferin yapılmadığı Mykonos’a geçiş yapmanız mümkün. Toplamda 3 ayrı limana sahip olan bu özel adaya yılın her dönemi feribot ile ulaşabilirsiniz. Samos Adası en çok da Osmanlı hâkimiyetinde iken Yunanistan’ın ele geçirdiği en son ada olması ile öne çıkıyor. Samos Adası’na geçiş yaptığınızda Avrupa Birliği kuralları çerçevesinde kapıda vize uygulamasından faydalanabilirsiniz. Yeşil pasaporta sahipseniz Samos Adası’na herhangi bir bürokratik engel ile karşılaşmadan varmanız muhtemel. Samos Adası’na giriş yaparken vize adına küçük bir meblağ ödemeniz gerekiyor. Samos’a direkt ulaşım hizmeti veren feribotlar, genellikle sabah 08.00’de hareket ediyor; ancak saatlerin sezona göre değişiklik gösterdiğini de hatırlatalım.

Hem Kuşadası hem de Didim’e yakın olmasından dolayı Türk turistlerin büyük ölçüde ilgi gösterdiği Samos, yaklaşık olarak 45 binlik nüfusa sahip. Resmi dilin Yunanca olduğu adada para birimi olarak avro kullanılıyor. Dilek Yarımadası2nın hemen karşı yakasında bulunan Samos’un merkezi ise Vathi. Antik dönemlerin kültür merkezlerinden biri olmayı başaran Samos’a geldiğinizde pek çok tarihsel mekanla karşılaşabilirsiniz. Didim Samos feribot bileti ile geldiğiniz bölge, aynı zamanda Hera’nın da doğduğu yer olduğu için Yunan mitolojisi hakkında da ilginç bilgiler edineceğinizi söyleyebiliriz. Perslerden Makedonlara, Finikelilerden Cenevizlilere kadar pek çok medeniyeti beşiğinde sallayan Samos Adası’nda Pisagor Mağarası, Meryem Ana Manastırı, Hera Tapınağı, Eupalinos Kemeri gibi noktaları gezilecek yerler listenize dahil etmeyi unutmayın. Didim Samos Adası feribot bileti ile karşı tarafa geçiş yaparak, birbirinden güzel yeme içme yerleri ve Yunan taverna kültürünü deneyimleyebileceğiniz eğlence mekanlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Samos’ta deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarmak istiyorsanız adanın en meşhur plajları olan Lemonakia ya da Tsamadou’yu da rotanıza ekleyebilirsiniz.