KAPAT
ANA MENÜ ÜYELİK DİL / LANGUAGES

Küçük sahil kasabalarının renk kattığı Ikaria’da eşsiz bir tail için Samos Adası Ikaria feribot biletlerini tercih edebilir ve Feribotlines.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

EN KISA
YOLCULUK
EN UCUZ
BİLET
LİMANLAR
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

SAMOS - IKARİA Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

SAMOS - IKARİA Feribot Fiyatları

Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu?
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Binek Araç Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

None Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
None Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
TRAVEL TO
TRAVEL FROM
None Gezi Rehberi

Samos - Ikaria Feribot Bileti

Yapılan araştırmalar, tüm dünya üzerinde, en uzun süre yaşayan insanların Ikaria Adası’nda olduğunu gösteriyor. Sadece bu bilgi bile Samos Ikaria feribot bileti almak suretiyle bu gizemli adaya doğru yolculuk yapmak için yeterli. Ikaria’daki insanların bu kadar uzun süre yaşamalarının en önemli sırrı elbette sağlıklı ve organik yiyecekler ya da otlar tüketmelerinin haricinde; doğa ile iç içehuzurlu ve stressiz bir yaşama sahip olmaları şüphesiz.Samos Adası Ikaria feribot bileti alarak “Yunanistan’ın en komünist adası” olarak adlandırılan yerinegidebilir ve buranın gizemini bizzat kendiniz keşfedebilirsiniz. Ikaria Adası Türkçede “Ahikerya” olarak adlandırılıyor. Feribotlines.com üzerinden özellikle bahar ve yaz aylarında yoğunluk kazanan feribot seferlerine dair kapsamlı bilgiler edinebilirsiniz.

Yaz aylarında tatilcilerin akınına uğramasından dolayıhaliyle Ikaria feribot seferlerinde de ciddi bir artış söz konusu. Sefer günleri ve saatleri sürekli değiştiği için, gezi planınız öncesinde Feribotlines.com üzerinden en güncel bilgileri kontrol etmenizde fayda var. Ikaria, Yunanistan egemenliğinde bir ada olduğu için pasaportunuz olmadan adaya giriş yapmanız mümkün değil. Türkiye’den Ikaria Adası’na direkt ulaştıran feribotlar genellikle Kuşadası ya da Samos üzerinden hareket ediyor. Özellikle Samos’un buraya yakın bir konumda bulunması, öncelikli sefer kalkış tercihlerinin bu yönde olmasını sağlıyor. Samos Ikaria feribot seferleri incelendiğinde hattın, yüksek sezonda haftada 6 gün boyunca aktif olduğunu söyleyebiliriz.

Samos Ikaria feribot saatleri için standart bir bilgi vermek zor ama genelde sabah ve öğlen vakitlerinde söz konusu seferlerin gerçekleştiği söylenebilir. Samos Ikaria feribot biletial seçeneği ile bilet temin etmek isteyenleri 2 ayrı bir firma bekliyor.Dodekanisos Seaways ve Hellenic Seaways adlı firmalar aracılığı ile Samos Adası üzerinden Ikaria’ya gitmek için ortalama 2 saat 10 dakikalık bir feribot yolculuğu yapmanız gerekiyor. Feribotun tam güzergah ve saat bilgilerine, kabul edilen ya da yasak olan eşyaların listesine, pasaport ve kapıda vize bilgilerine sadece tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Samos Ikaria feribot seferi sonunda adım atacağınız bu özel adanın kendine has pek çok özelliği bulunuyor. Plaj sayısı az olsa da tertemiz bir havanın ve el değmemiş doğal güzelliklerin sizi beklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Adanın kuzey bölümü güneye kıyasla çok daha yoğun ve hareketli. Toplamda adaya ait iki büyük liman bulunuyor. Küçük sahil kasabalarının renk kattığı Ikaria’nın turizm açısından en gözde bölgesi ise Armenistis. Zaten denize girebilmek adına en ideal plaj da burada yer alıyor. Likör ve reçelleriyle ülke çapında ünlenen bu ada, yakın tarihte özellikle de iç savaş döneminde komünistlere ev sahipliği yapmış bir yer. Bugün bile bu anlayışın izlerine az da olsa rastlamanız muhtemel. Ikaria feribot bileti alıp gittiğiniz adadan; Yaliskari, Magganitis, Armenistis ve Evdilos gibi yerleri görmeden kesinlikle dönmemenizi öneriyoruz.

Devamını Oku