Türkiye'den Atina'ya gitmek için Sakız Adası aktarmalı bir ulaşım mevcut. Çeşme'den Sakız'a 20 dakikada geçtikten sonra 8 saatlik keyifli bir yolculuk ile Sakız'dan Atina'ya ulaşabilirsiniz.

EN KISA
YOLCULUK
 • 8 Saat
EN UCUZ
BİLET
 • € 56
LİMANLAR
 • Chios Port
 • Piraeus Port
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 3 Gece 4 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
 • Sakız - Atina
SEFER YAPAN
FİRMALAR
 • Sakız Atina Ferry
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • Sakız Atina Ferry

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

SAKIZ - ATİNA Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

SAKIZ - ATİNA Feribot Fiyatları

Sakız Atina Ferry
Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu? Hayır
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş
Binek Araç' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

Atina Nerede?

Atina Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Akrapolis
 • Monastiraki Meydanı
 • Plaka
 • National Garden
 • Lycabettus Tepesi
Atina Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Bolivar Plajı
 • Asteras Plajı
 • Vouliagmeni Plajı
 • Astir Plajı
 • Varkiza Plajı
Atina Gezi Rehberi

Sakız ağaçlarının çokluğu ve damla sakızı üretiminin yapıldığı tek yer olması ile dünya çapında bir üne sahip olan Sakız Adası’ndan zamana meydan okuyan antik kentlerin adım başı karşınıza çıkacağı, başkent Atina’ya Sakız Adası Atina feribot bileti alarak ulaşabilirsiniz. 4 milyona yakın nüfusu ile Yunanistan’ın en kalabalık şehri olan Atina, Milattan Önce 5. yüzyıla kadar uzanan köklü geçmişi, ilk yerleşimlerin başladığı Neolitik Çağ’ın izlerine rastlanılan antik kentlerin büyüsü, eski ve yeninin muazzam uyumuna şahit olacağınız metropol kimliği ile her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turistin ilgi odağı oluyor. Dünyanın kültür başkenti olarak görülen Atina’nın, Sakız Adası’ndan sonraki durağınız olması için Sakız Adası Atina feribot seferleri araştırması yapabilirsiniz.

Sakız Adası’nın doğal güzelliklerini ardınızda bırakarak tarihi ve kültürel keşifler yapmak üzere yaklaşık 8-10 saatlik bir deniz yolculuğunun ardından Atina’ya varabilirsiniz. Sakız Adası Atina feribot fiyatları genellikle sefer saati, günü ve de sezonun yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebiliyor. Sadece tek bir firma tarafından düzenlenen Sakız Adası Atina feribot seferleri hem fiyat hem de yolculuk süresi bakımından farklılaşsa da sezon süresince seferleri Blue Star Ferries gerçekleştiriyor. Blue Star Ferries firmasının düzenlediği Sakız Adası Atina feribot sefer saatleri sezon yoğunluğuna göre değişkenlik gösterse de genellikle sabah erken (09.30) ve akşam geç vakitlerde (22.30) gerçekleşiyor.

Sakız Adası Atina feribot bileti satın alarak, Sakız Adası’ndaki doğal güzelliklerin ardından tarihi ve kültürel miraslar ile karşılaşacak olmanın verdiği heyecan ile 10 saatlik bir “mini mavi tur” tadında 10 saatlik deniz seyahatine çıkabilirsiniz. UNESCA Dünya Mirası Listesi’ne adını yazdırmış çok sayıda yere ev sahipliği yapan, Yunanistan’ın başkenti Atina’nın tamamını keşfetmek içinse en az 3 – 4 günlük bir seyahat planı yapmanızda fayda var. Neolitik Çağ’dan günümüze dek pek çok medeniyete kucak açmış ve tarihi yapıları ile kültürel miraslarını ilk günkü gibi korumayı başarmış Atina’da dünyaca ünlü Akropolis (yüksek şehir) ve Antik Agora, seyahatinizin unutulmaz duraklarından olacak şüphesiz. Dilediğiniz zaman tablet, mobil telefon veya bilgisayarınızdan kolaylıkla seferlere göz atabilir ve uygun fiyatlı Sakız Adası Atina feribot bileti al seçeneği ile unutulmaz bir tatilin kapılarını aralayabilirsiniz.

Avantajlı fiyatlar ile Sakız Adası Atina feribot bileti al seçeneğini değerlendirerek rezervasyonunuzu çok önceden oluşturabilir ve Atina seyahatinizin ulaşım kısmına daha ekonomik bir hale getirebilirsiniz. Blue Star Ferries’in gerçekleştirdiği 8-10 saatlik feribot turu ile Sakız Adası’ndan Atina’ya kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. Sakız Adası Atina feribot saatleri genellikle sabah ve akşam saatleri olmakla birlikte toplamda günde 2 ayrı sefer gerçekleşiyor. Bazı günlerde Atina feribot sefer sayısının 1’e düştüğünü de hatırlatalım. Gezmek için en uygun dönemin, ilkbahar ve sonbahar mevsimleri olduğu Atina’da her yıl tüm dünyanın hayranlıkla izlediği bir kültürel festival gerçekleşiyor. Haziran ayının başından ağustos sonuna kadar süren The Greek Festival, opera, bale, caz, klasik müzik, modern ve antik tiyatro ve daha pek çok alan ile ilgili etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Bu festivali Atina seyahat takviminize ekleme gibi bir düşünceniz varsa eğer hemen şimdi Sakız Adası Atina feribot bileti ve fiyatları ile ilgili araştırmaya başlayabilirsiniz.