KAPAT
ANA MENÜ ÜYELİK DİL / LANGUAGES

Sakız Adası Vize


İzmir’in Çeşme limanından sadece 20 dakika içerisinde ulaşabileceğiniz Sakız Adası vize konusunda özellikle yaz aylarında sunduğu kapıda vize kolaylığı ile turistlerin gözdesi olmayı sürdürüyor.

Sakız Adası’na bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların seyahat edebilmesi için geçerli Schengen vizesi sahibi olması veya Sakız Adası kapıda vize kolaylığından yararlanması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri ise Sakız Adası’na vizesiz geçebilirler.

Sakız Adası kapı vizesi seçeneğinden yararlanmak isteyen yolcularımızın aşağıdaki belgeleri minimum 4 gün öncesinde kargo ile tarafımıza ulaştırması gerekmektedir.

Sakız Adası Kapı Vizesi Evrakları

  • Pasaportunuzun fotoğraflı ilk sayfasının fotokopisi
  • 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
  • İmzalanmış Yunanistan kapı vizesi başvuru formu (form seyahat danışmanlarımız tarafından doldurulur, sizin imzalamanız yeterlidir.)
  • Feribotlines.com ’dan alınan Gidiş-Dönüş feribot biletinin çıktısı
  • Konaklama yapılacaksa otelden alınmış konfirme yazısı (Feribotlines’dan alınan otellerde seyahat danışmanlarımız tarafından alınacaktır.)
  • Çocuklar için kimlik fotokopisi

Sakız Adası Kapı Vizesi Ücretleri

Yetişkin: 55€

0-12 Yaş: 20€

Sakız Adası Vizesi Bilinmesi Gerekenler

Sakız Adası kapı vizesi başvurularında başvuru evraklarının 72 saat öncesinde tarafımıza elden veya kargo ile ulaştırılmış olması gerekmektedir.

Sakız Adası kapı vizesi kolaylığından Türk, Rus, Ukrayna ve Belarus vatandaşları yararlanabilirler.

Pasaportun seyahat başlangıç tarihi itibariyle en az 3 ay geçerliliğinin olması ve en az  2 sayfasının boş olması gerekmektedir.

Konaklama belgesi tarafınızdan sunulacaksa konaklama belgesinin üzerinde konaklayacak kişilerin adlarının, konaklama süresinin ve otele ne kadar ödendiğinin belirtilmiş olması ve ödenmiş rezervasyon olması gerekmektedir.

Tarafımıza ulaştırılan evraklarla başvuru dosyanız hazırlandıktan sonra Sakız Adası limanına ulaştırılarak işlemleriniz başlatılacaktır. Bu sayede sınır kapısında minimum sürede beklemeniz için çalışmaktayız.

Vize süreniz başvuru esnasında sunduğunuz konaklama belgelerine uygun olarak maksimum 7 gün ve tek giriş olarak verilmektedir.

Seyahat gününüzde Sakız Adası limanına ulaştığınızda Kapı vizesi başvuruları için ayrılmış ayrı sıraya geçmeniz ve vizenizin onaylanarak basılmasını beklemeniz gerekmektedir.

Evraklarınız Sakız Adası vize başvurusu için önceden gönderilecek olsa dahi limandaki işlemlerden dolayı beklemeniz gerekmektedir.

Sakız Adası kapı vizesi başvurularının reddedilmesi durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır.

Kapı vizesi işlemleri sınır kapısına gönderildikten sonra iptal/iade/tarih değişikliği/açığa alma yapılamamaktadır.

Pasaportunda KKTC damgası bulunan yolcular Yunanistan’a seyahat edemezler.

 

Tüm sorularınız ve Sakız Adası kapı vizesi başvurunuzu başlatmak için 0850 885 00 97 numaralı çağrı merkezimizi arayabilir veya bize bilet@feribotlines.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.