Patmos'tan Symi'ye muhteşem bir  deniz yolculuğu ile ulaşmak mümkün!  Koyları ve manastırları ile ünlenen Symi, diğer Yunan adalarının aksine son derece mütevazı ve bütçe dostu bir yer. Bu nedenle Symi, gürültüden ve hareketli gece hayatının peşine düşenlerin değil, genellikle dinginlik ve huzur arayanların adresi oluyor. 

EN KISA
YOLCULUK
EN UCUZ
BİLET
LİMANLAR
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

SAKARYA (KARASU) - ODESSA Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

SAKARYA (KARASU) - ODESSA Feribot Fiyatları

Lines JET
Yetişkin Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Çocuk Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Bebek Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Motor Tek Yön 0,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 0,0
Binek Araç' %} Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Minibüs' %} Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Otobüs Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0

None Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
None Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
{% trans 'TRAVEL TO' %]
TRAVEL FROM
None Gezi Rehberi

Patmos Symi Feribot Bileti

“On İki Adalar” ismi verilen grubun en kuzey bölgesinde yer alan Patmos üzerinden Symi’ye gitmek artık çok kolay. Bu iki güzel ada arasında rahatlatıcı bir feribot yolculuğu yapabilir, bu esnada size lazım olacak enerjiyi depolayabilirsiniz. Patmos Symi feribot seferleri, bölgeye gitmek adına oldukça ideal bir yol çünkü Symi’de şu anda halihazırda herhangi bir havalimanı bulunmuyor. Rodos’a uçakla inip, oradan feribotla adaya geçmeniz de mümkün ama sonuçta adaya gelmek için bir şekilde feribota binmek durumundasınız. Tek yapmanız gereken, tüm firmalara ait bilet bilgilerini sizler için tek bir platformda toplayan Feribotlines.com’a girmek ve Symi Adası feribot seferlerini kontrol etmek. Özellikle Patmos üzerinden Symi’ye geçmek isteyenlerin bir hayli çoğaldığı yaz aylarında Partmos Symi feribot bileti konusunda hızlı davranmalısınız.

Symi’ye Bodrum, Datça ve Marmaris üzerinden gitmek mümkün olduğu gibi Yunan adalarından bir diğeri olan Patmos’tan da ulaşım mümkün. Symi Adası feribot ulaşım konusunda birkaç firma ön planda. Rotanızı Patmos üzerinden gerçekleştireceğiniz için bu firmaların genelini Yunan firmaları oluşturuyor. Symi feribot bileti satışı yapan firmalar arasında Dodekanisos ve Blue Star Ferries, genel anlamda popüler firmalar olarak dikkat çekiyor. Her iki firmanın da haftalık sefer sayısı değişkenlik gösterebiliyor. Dodekanisos firması haftada 6 sefer düzenlerken Blue Star Ferries firması haftada bir sefer organize ediyor.

Patmos Symi feribot saatleri seferlere olan taleplere bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Mesafe kısa olduğu için aynı gün geri dönmek de mümkün olabiliyor. Türk vatandaşlarının Symi’ye sorunsuz şekilde girmesi için vize ve pasaportlarının bulunması gerekir. Zaten buraya bir başka Yunan adası üzerinden geçeceğiniz için söz konusu işlemler sizi zorlamayacaktır. Schengen vizesine veya yeşil pasaporta sahip olan kişiler adaya girişte herhangi bir sorunla karşılaşmayacaktır. Yunan firmaları söz konusu olduğu için ödemeler Euro üzerinden gerçekleştiriliyor. Patmos Symi feribot biletini aldıktan sonra iptal etme şansına sahip olamayacağınız için biletinizi alırken tüm detaylara dikkat etmelisiniz. Bu arada çocuklar için alacağınız feribot biletleri standart fiyatların altında. Online bilet satın alımı esnasında kişi bilgileri ayrı ayrı sisteme girilebiliyor.     

Koyları ve manastırları ile ünlenen Symi, diğer Yunan adalarının aksine son derece mütevazı ve bütçe dostu bir yer. Bu nedenle Symi, gürültüden ve hareketli gece hayatının peşine düşenlerin değil, genellikle dinginlik ve huzur arayanların adresi oluyor. Plajlardan ziyade nostaljik kasabaları anımsatan atmosferi ve tarihi mekanlarıyla ön planda olan bu şirin adada Yabancı Damat dizisinin de bazı bölümlerinin çekildiğini hatırlatalım.  Zaten Türklerin Symi Adası’na olan ilgisi biraz da bu dizden sonra artmaya başladı denilebilir. Patmos Symi feribot bileti al seçeneğini değerlendirerek geleceğiniz Symi’nin yaklaşık 3 bin civarında nüfusu bulunuyor. Özellikle Datça’ya ve Rodos’a yakınlığı ile bilinen ada; Gialos ve Chorio isimli iki ayrı bölümden oluşuyor. Ano Symi, Eski Symi Kalesi, Sünger Pazarı, Panormitis, Mikhael Manastırı, Balıkçı Heykeli ve Pedi Koyu, bölgeye geldiğinizde görmeniz gereken yerlerin başında geliyor.  

Devamını Oku