Giriş Yap / Üye Ol Üye girişi yapın veya üye olun.
000 FL Puan

Üye Girişi Üye Ol

Midilli Sakız Feribot Bileti

Yetişkin (+12 Yaş)
Çocuk (6-12 Yaş)
Bebek (0-5 Yaş)
Araç Türü
Araç Sayısı
KAPAT

Midilli'den Sakız adası'na ulaşmak için yaklaşık 3 saat 15 dakika bir yolculuk yapmak durumundasınız. Schengen vizesi ya da yeşil pasaporta sahip olmanız tatiliniz için yeterli! 

Yunanistan vizenizi en kolay şekilde alın!

Size özel vize danışmanı ile Hızlı, Kolay Güvenilir vize başvurusunun farkını yaşayın. İster Yunanistan Schengen vizesi, isterseniz de Yunanistan Kapı vizenizi en kolay şekilde alın!

Vize Başvurusu
mavi bg

Nerede?

Sıkça Sorulan Sorular

 Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Mesta Köyü
 • Pyrgi Köyü
 • Nea Moni Manastrı
 • Anavatos
 • Sakız Adası Kalesi
 • Arkeoloji Müzesi
Popüler Plajlar POPÜLER PLAJLAR
 • Mavra Volia Plajı
 • Lithi Plajı
 • Glari Plajı
 • Ayia Dinami Plajı
 • Komi Plajı
 • Karfas Plajı
TRAVEL TO
 • Sakız - Atina Feribot
 • Sakız - Samos (Vathy) Feribot
TRAVEL FROM
 • Atina - Sakız Feribot
 • Samos (Vathy)-Sakız Feribot

Gezi Rehberi

Midilli Sakız Feribot Bileti

Sakız Adası Türkiye’ye en yakın Yunan adalarından birisi durumunda. Çeşme’nin hemen karşı yakasında yer alan bu şirin ada, Yunanistan’ın aynı zamanda en büyük beşinci adası olarak biliniyor. Türkiye’ye yakınlığından dolayı özellikle Çeşme üzerinden yarım saat süren bir feribot yolculuğu yaparak adaya varmanız mümkün; fakat eğer bir başka Yunan adasından Sakız’a gelmek istiyorsanız bu süre biraz daha uzayabilir. Sakız Adası’na Atina, Selanik gibi şehirler dışında Rodos ve Samos adaları üzerinden de düzenli uçuş seferleri gerçekleşiyor. Hava yolu ulaşımından ziyade tatilcilerin öncelikli tercihi feribot oluyor. Yunanistan’ın sevilen adalarından biri olan Midilli’den yeni bir maceraya yelken açmak istiyorsanız Midilli Sakız Adası feribot seferlerini değerlendirebilirsiniz.  Sakız Adası feribot seferlerinin tamamına gün gün ulaşmak için Feribotlines platformundan yararlanabilirsiniz.  

Sakız Adası’na en çok Pire, Çeşme ve Midilli gibi noktalardan talep söz konusu. Çeşme üzerinden değil de Midilli üzerinden adaya geçiş yapmak isterseniz Yunan feribot firmalarına yönelebilirsiniz. Sakız Adası feribot bileti için bir standarttan söz etmek güç çünkü genellikle yaz aylarıyla birlikte seferlere ait saatler ve fiyatlar değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle Midilli Sakız feribot saatleri için Feribotlines.com’a göz atmalısınız. Midilli Adası üzerinden Sakız’a gelmek isterseniz yaklaşık olarak 3 saat 15 dakikalık bir yolculuk yapmak durumundasınız. Blues Star Ferries, Helleenic Seaways, bu seferleri organize eden firmalar arasında en çok öne çıkanlar.

Sakız Adası’nın merkezinde yer alan ticari yük limanı, uzun zamandan beri yolcu limanı olarak da kullanılıyor. Çevresinde çok sayıda yeme içme ve eğlence mekanının da bulunduğu bu liman, yeni gelen ya da feribot saatini bekleyen yolcular için keyifli bir dinlenme alanı olarak hizmet veriyor. Schengen vizesi olan Türk vatandaşlarının Midilli Sakız feribot bileti aldıktan sonra herhangi bir işlem yapmalarına gerek yok. Yolcu ve araç kullanımları için uygun olan feribotlar sayesinde adadaki gezi planınızı çok daha renkli bir hale getirebilirsiniz. Sakız feribot ulaşım sürecinde  VIP ya da normal koltuk seçenekleri ile karşılaşacaksınız. Biletler ayrıca bebek, çocuk ya da yetişkin gibi kategorilere ayrılıyor. 

Sakız Adası ile Türkiye sahilleri arasında yaklaşık olarak 6 km’lik bir mesafe söz konusu. 55 bin civarında nüfusu bulunan ada “Chios” olarak da biliniyor. Yunan halkı bazen “Hora” adını da tercih edebiliyor. Midilli Sakız feribot bileti al seçeneğini değerlendirerek adım atacağınız ada, adından da anlaşılacağı üzere sakız ağaçları ile meşhur. Damla sakızı, ada için ciddi bir ekonomik gelir kaynağı durumunda. Bir başka anekdot ise Homeros’un doğduğu yerin Sakız Adası olduğuna inanılması. 70 civarında köyü içinde barındıran Sakız Adası, tarihsel yönüyle de hatırı sayılır bir öneme sahip. Sakız Adası Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Denizcilik Müzesi, Markella Manastırı, Heraklion Bahçeleri, Kampos, adanın görmeye değer yerlerinden sadece birkaçı. Köylerin çoğunda Orta Çağ mimarisini yansıtan evlerin adım başı karşınıza çıkacağı Sakız Adası’nın Bella Vista ve Tagma plajlarında dilediğinizce güneşlenebilirsiniz. Ayrıca Karfas sahilini çevreleyen mekanlarda da Chios gece hayatının nabzını tutmanız mümkün. Midilli Sakız Adası feribot seferleri ile bölgeye gelenler, alışveriş esnasında genelde sakız içeren ürünlere ilgi gösteriyor.