EN KISA
YOLCULUK
  • 45 Dakika
EN UCUZ
BİLET
  • € 25
LİMANLAR
  • Ayvalık Merkez Limanı
  • Midilli Merkez Limanı
  • Küçükkuyu Limanı
  • Midilli Molyvos Limanı
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
  • 2 Gece 3 Gün
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
  • Turyol Araçlı Feribot / Lesvos
  • Jalem Araçlı Feribot

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

AYVALIK - MİDİLLİ Feribot Seferleri

Sefer Tarihi Kalkış Saati Varış Saati Feribot İsmi Araç Taşıyor mu?
23.07.2019 09:00 09:45 MİDİLLİ KATAMARAN Hayır
23.07.2019 09:00 10:30 ARAÇLI FERİBOT / LESVOS Evet
23.07.2019 09:00 09:45 Süper Hızlı Katamaran 1 Hayır
23.07.2019 18:00 19:30 HIZLI FERİBOT / K. ŞEVKET İYİDERE Hayır
23.07.2019 18:00 19:30 Seda Jale Araçlı Feribot Evet

AYVALIK - MİDİLLİ Feribot Fiyatları

ARAÇLI FERİBOT / LESVOS Araçlı Feribot Gönül MİDİLLİ KATAMARAN EŞREF JALE
Yetişkin Tek Yön 25,0 20,0
Günübirlik 12,5 15,0
Gidiş - Dönüş 12,5 15,0
Çocuk Tek Yön 15,0 10,0
Günübirlik 7,5 7,5
Gidiş - Dönüş 7,5 7,5
Bebek Tek Yön 3,0 3,0
Günübirlik 1,5 1,5
Gidiş - Dönüş 1,5 1,5
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %] {% trans 'Evet' %] Hayır Hayır Hayır
Bisiklet Tek Yön 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0
Motor Tek Yön 40,0 0,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 25,0 0,0
Binek Araç' %} Tek Yön 55,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 40,0 0,0
Minibüs' %} Tek Yön 120,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 90,0 0,0
Otobüs Tek Yön 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0

Midilli Adası Nerede?

Midilli Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
Midilli Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
{% trans 'TRAVEL TO' %]
TRAVEL FROM
Midilli Adası Gezi Rehberi

Midilli Adası, Yunanistan sınırları içerisinde bulunan ve Türkiye’ye yakın bir konumda olan en popüler adalardan birisidir. Ayrıca Girit ve Rodos’tan sonra Yunanistan’ın en büyük 3. Yunan adasıdır. Ülkemize yakınlığı sebebiyle yaklaşık 45 dakikada ulaşabileceğiniz Midilli adası, tüm cazibesiyle Türk müşterileri beklemektedir. Ege Denizi’nin güneydoğusunda yer alan ada, restoranları, plajları ve doğal güzellikleriyle her daim ilgi çekmektedir.

Genellikle dünyanın hemen her yerinden gelen turistlerin akınına uğrayan Midilli Adası’nda Türk turistlerin ilgisi de oldukça yoğundur. Bu nedenle Midilli Adasına nasıl gidilir sorusu her sene en çok ilgi çeken konulardandır. Eşsiz Akdeniz mutfağı ve dinlendirici ortamıyla ada ülkemiz insanının dikkatini çekmektedir. Ayrıca Türk ve Yunan Hükümetleri arasında yapılan ikili anlaşmalarla Adaya giriş çıkışlar kolaylaşmıştır. 2017’den beri uygulanan “Kapıda Vize” işlemleriyle yaz aylarında artık adaya girmek için Schengen vizesine gerek duyulmamaktadır. Yani bordo pasaport sahibi Türk misafirler belirli bir ücret vererek giriş işlemlerini tamamlayıp kısa süreli adada konaklayabilirler. Kapıda vize işlemi Türk turistler için sağladığı kolaylıklarla Yunanistan tatili için çok tercih edilen bir opsiyondur. Feribotlines üzerinden Midilli Adası’na gitmek içi bilet satın alırken kapı vizesi veya Schengen vizesi işleminizi kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Midilli adasına nasıl gidilir sorusu için Türkiye’den ulaşım son derece kolay. Ayvalık ve Ayvacık’dan düzenlenen seferler ile Midilli Adası’na rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Ayvalık’dan Turyol, Jalem ve Jale feribot firmalarını kullanarak 45 dakikada Midilli’nin merkez limanı Lesvos Port’a ulaşmak mümkündür. Lesvos Port limanı Midilli nerede ve Midilli Adasına nasıl gidilir soruları içinde merkez konum olarak değerlendirilmektedir. Ayvacık’dan düzenlenecek seferler 2018 yaz aylarında Dentur Avrasya firması ile başlayacak olup Küçükkuyu limanından Midilli’nin Petra limanına hareket edeceklerdir. Bu hattın da seferlerine başlaması ile Midilli’ye nasıl gidilir sorusunun cevabı çok daha kolay ve kısa olacaktır. Böylelikle sırlı güzellikleriyle dünyanın ilgisini çeken Petra köyünü direk görme fırsatı yakalayabileceksiniz. Turyol, Jalem ve Jale firmalarının feribotları ile Midilli’ye seferler hem konforlu hem de kaliteli bir yolculuk vaat etmektedir.

Midilli Adası’na ulaşan Türk turistler daha sonra buradan diğer Yunan adalarına da geçebilirler. Mykonos, Atina, Kavala, Sakız, Samos, Psara, Limnos ve Syros’a ulaşmak için Yunan iç feribotları kullanılmaktadır. Ayrıca bu biletleri de Feribotlines ile rahatlıkla temin edebilir ve yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Yalnız Yunanistan anakarasına çıkmak için Schengen vizesine ihtiyacınız olduğunu da unutmadan hatırlatmalıyız. Yani kapıda vize alanların Atina’ya geçmeleri mümkün değildir.

Midilli Adası birçok özelliğiyle Türk turistlere hitap etmektedir. Her türden insanın dinlenebileceği veya eğlenebileceği bir yer olan Midilli, halkıyla da bizlere oldukça sıcak gelmektedir. Türk insanının dostça ağırlandığı adada vakit de oldukça hızlı geçmektedir. Hem Ayvalık’tan 45 dakikada Midilli Adası ulaşım fırsatı elde edebileceğiniz hem de yurtdışı seyahatiyle güzel bir tatil geçirebileceğiniz Midilli seferlerini Feribotlines’da bulabilirsiniz.

Midilli Adası’na giderken araçlarınızı da yanınızda götürebileceğinizi ifade etmeliyiz. Midilli Adasına nasıl gidilir konusu için Ayvalık limanına kadar araçla gelmek gerekmektedir. Dileyen kişiler araçlarıyla gerekli evrakları hazırlayarak Midilliye kendi araçlarıyla geçebilirler. Yani adada kendi otomobil kullanmak isteyen kişiler, araları içinde rezervasyon yaptırarak bu işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak Türk turistler daha çok Midilli Adası’ndan araç kiralama yöntemini tercih etmektedirler. Hemen hemen aynı fiyatlarda olduğu için turistlere daha avantajlı gelmektedir.

Ada genellikle Nisan ayları içerisinde yoğunlaşmakta ve bu yoğunluk Eylül ayına kadar devam etmektedir. Kapıda Vize uygulamasının yürürlüğe girmesiyle birlikte Midilli Adası’nı ziyaret eden Türk turist sayısı da ciddi oranda artmıştır. Yaz aylarında düzenli takvimlerle haftanın her günü sefer yapılmaktadır. Bayram gibi resmi tatillerde Türkiye’den Midilli adasına talebin çok olması dolayısıyla Midilli adası ulaşımı için feribot şirketleri ek seferler yapmaktadırlar. Midilli Adası’na ulaşımı sağlayan feribot firmaları çocuklar için indirimli bilet uygulaması yapmakta ve bebeklerden sadece liman vergisi almaktadırlar. Böylelikle ailecek gidenler de daha rahat bir seyahat gerçekleştirmiş olacaklardır. Midilli Adası ulaşım hakkında genel anlamda ifade edilecek şeyler bu şekildedir. Kısacası Ayvalık üzerinden adaya varabilir ve yolculuğunuzu Ege’nin sıcak sularında yapabilirsiniz. Biletler ve diğer işlemlerle alakalı sormak istediklerinizi bizlerle paylaşabilir ve sorularınıza yanıt alabilirsiniz. İyi tatiller dileriz.

 

 

Devamını Oku