Giriş Yap / Üye Ol Üye girişi yapın veya üye olun.
000 FL Puan

Üye Girişi Üye Ol

Midilli Adasına Nasıl Gidilir

Yetişkin (+12 Yaş)
Çocuk (6-12 Yaş)
Bebek (0-5 Yaş)
Araç Türü
Araç Sayısı
KAPAT

2022 yılının Nisan Ayında Midilli feribot seferlerinin başlaması planlanıyor. İki sene önce pandemi sebebiyle durdurulan feribot seferlerinin bu sene tekrar yapılması için hazırlıklara başlandı. Dilerseniz Ayvalık Midilli feribot seferleri ile dilerseniz de Küçükkuyu Midilli feribot seferleri ile Türkiye'den Midilli adasına geçiş yapabileceksiniz.

Midilli Adası Yunan Adaları arasındaki popüler lokasyonlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Hem yem yeşil doğası hem de güzel plajları ile turistleri kendisine çeken Midilli Adası'na Türkiye'den 45 dakikalık kısa bir feribot yolculuğu ile ulaşmak mümkün. Midilli hızlı feribot ve Midilli araçlı feribot seçenekleri ile tatilinizi dilediğiniz şekilde planlamanıza olanak tanıyor.

Yunanistan vizenizi en kolay şekilde alın!

Size özel vize danışmanı ile Hızlı, Kolay Güvenilir vize başvurusunun farkını yaşayın. İster Yunanistan Schengen vizesi, isterseniz de Yunanistan Kapı vizenizi en kolay şekilde alın!

Vize Başvurusu
mavi bg

Nerede?

Sıkça Sorulan Sorular

 Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Molivos Köyü
 • Hagios Yeorgios Kilisesi
 • Ayasos Köyü
 • Petra Meryem Ana Kilisesi
 • Taksiarhis Manastırı
Popüler Plajlar POPÜLER PLAJLAR
 • Petra Plajı
 • Agios İsidoros Plajı
 • Vatera Plajı
 • Agios Ermogenis Plajı
 • Tarti Plajı
TRAVEL TO
 • Ayvalık - Midilli Feribot
 • Küçükkuyu - Midilli Feribot
 • Sakız - Midilli Feribot
 • Atina - Midilli Feribot
TRAVEL FROM
 • Midilli - Ayvalık Feribot
 • Midilli - Küçükkuyu Feribot
 • Midilli - Sakız Feribot
 • Midilli - Atina Feribot

Gezi Rehberi

2022 yazında Midilli seferleri başlıyor!

Pandemi sebebiyle durdurulan Midilli feribot seferleri 2022 yılında tekrar başlayacak. Nisan ayında başlaması planlanan seferlerin yıl boyunca devam etmesi bekleniyor. Ayvalık ve Küçükküyu'dan düzenlenecek olan seferler ile Midilli Adası'na kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hem Midilli araçlı feribot hem de Midilli hızlı feribot seçeneklerinin bulunduğu bu rotada seyahatinizi istediğiniz şekilde planlama özgürlüğü bulabilirsiniz.

Midilli Adası, Yunanistan sınırları içerisinde bulunan ve Türkiye’ye yakın bir konumda olan en popüler adalardan birisidir. Ayrıca Girit ve Rodos’tan sonra Yunanistan’ın en büyük 3. Yunan adasıdır. Ülkemize yakınlığı sebebiyle yaklaşık 45 dakikada ulaşabileceğiniz Midilli adası, tüm cazibesiyle Türk müşterileri beklemektedir. Ege Denizi’nin güneydoğusunda yer alan ada, restoranları, plajları ve doğal güzellikleriyle her daim ilgi çekmektedir.

Genellikle dünyanın hemen her yerinden gelen turistlerin akınına uğrayan Midilli Adası’nda Türk turistlerin ilgisi de oldukça yoğundur. Bu nedenle Midilli Adasına nasıl gidilir sorusu her sene en çok ilgi çeken konulardandır. Adaya Ayvalık Midilli feribot seferleri veya Küçükkuyu Midilli feribot seferleri ile ulaşmak mümkündür. Eşsiz Akdeniz mutfağı ve dinlendirici ortamıyla ada ülkemiz insanının dikkatini çekmektedir. Ayrıca Türk ve Yunan Hükümetleri arasında yapılan ikili anlaşmalarla Adaya giriş çıkışlar kolaylaşmıştır. 2017’den beri uygulanan “Kapıda Vize” işlemleriyle yaz aylarında artık adaya girmek için Schengen vizesine gerek duyulmamaktadır. Yani bordo pasaport sahibi Türk misafirler belirli bir ücret vererek giriş işlemlerini tamamlayıp kısa süreli adada konaklayabilirler. Kapıda vize işlemi Türk turistler için sağladığı kolaylıklarla Yunanistan tatili için çok tercih edilen bir opsiyondur. Feribotlines üzerinden Midilli Adası’na gitmek içi bilet satın alırken Yunanistan kapı vizesi veya Schengen vizesi işleminizi kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Midilli adasına nasıl gidilir sorusu için Türkiye’den ulaşım son derece kolay. Ayvalık ve Ayvacık’dan düzenlenen seferler ile Midilli Adası’na rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Ayvalık’dan Turyol, Jalem ve Jale feribot firmalarını kullanarak 45 dakikada Midilli’nin merkez limanı Lesvos Port’a ulaşmak mümkündür. Lesvos Port limanı Midilli nerede ve Midilli Adasına nasıl gidilir soruları içinde merkez konum olarak değerlendirilmektedir. Ayvacık’dan düzenlenecek seferler 2018 yaz aylarında Dentur Avrasya firması ile başlayacak olup Küçükkuyu limanından Midilli’nin Petra limanına hareket edeceklerdir. Bu hattın da seferlerine başlaması ile Midilli’ye nasıl gidilir sorusunun cevabı çok daha kolay ve kısa olacaktır. Böylelikle sırlı güzellikleriyle dünyanın ilgisini çeken Petra köyünü direk görme fırsatı yakalayabileceksiniz. Turyol, Jalem ve Jale firmalarının feribotları ile Midilli’ye seferler hem konforlu hem de kaliteli bir yolculuk vaat etmektedir.

Midilli Adası’na ulaşan Türk turistler daha sonra buradan diğer Yunan adalarına da geçebilirler. Mykonos, Atina, Kavala, Sakız, Samos, Psara, Limnos ve Syros’a ulaşmak için Yunan iç feribotları kullanılmaktadır. Ayrıca bu biletleri de Feribotlines ile rahatlıkla temin edebilir ve yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Yalnız Yunanistan anakarasına çıkmak için Schengen vizesine ihtiyacınız olduğunu da unutmadan hatırlatmalıyız. Yani kapıda vize alanların Atina’ya geçmeleri mümkün değildir.

Midilli Adası birçok özelliğiyle Türk turistlere hitap etmektedir. Her türden insanın dinlenebileceği veya eğlenebileceği bir yer olan Midilli, halkıyla da bizlere oldukça sıcak gelmektedir. Türk insanının dostça ağırlandığı adada vakit de oldukça hızlı geçmektedir. Hem Ayvalık’tan 45 dakikada Midilli Adası ulaşım fırsatı elde edebileceğiniz hem de yurtdışı seyahatiyle güzel bir tatil geçirebileceğiniz Midilli seferlerini Feribotlines’da bulabilirsiniz.

Midilli Adası’na giderken araçlarınızı da yanınızda götürebileceğinizi ifade etmeliyiz. Midilli Adasına nasıl gidilir konusu için Ayvalık limanına kadar araçla gelmek gerekmektedir. Dileyen kişiler araçlarıyla gerekli evrakları hazırlayarak Midilliye kendi araçlarıyla geçebilirler. Yani adada kendi otomobil kullanmak isteyen kişiler, araları içinde rezervasyon yaptırarak bu işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak Türk turistler daha çok Midilli Adası’ndan araç kiralama yöntemini tercih etmektedirler. Hemen hemen aynı fiyatlarda olduğu için turistlere daha avantajlı gelmektedir.

Ada genellikle Nisan ayları içerisinde yoğunlaşmakta ve bu yoğunluk Eylül ayına kadar devam etmektedir. Kapıda Vize uygulamasının yürürlüğe girmesiyle birlikte Midilli Adası’nı ziyaret eden Türk turist sayısı da ciddi oranda artmıştır. Yaz aylarında düzenli takvimlerle haftanın her günü sefer yapılmaktadır. Bayram gibi resmi tatillerde Türkiye’den Midilli adasına talebin çok olması dolayısıyla Midilli adası ulaşımı için feribot şirketleri ek seferler yapmaktadırlar. Midilli Adası’na ulaşımı sağlayan feribot firmaları çocuklar için indirimli bilet uygulaması yapmakta ve bebeklerden sadece liman vergisi almaktadırlar. Böylelikle ailecek gidenler de daha rahat bir seyahat gerçekleştirmiş olacaklardır. Midilli Adası ulaşım hakkında genel anlamda ifade edilecek şeyler bu şekildedir. Kısacası Ayvalık üzerinden adaya varabilir ve yolculuğunuzu Ege’nin sıcak sularında yapabilirsiniz. Biletler ve diğer işlemlerle alakalı sormak istediklerinizi bizlerle paylaşabilir ve sorularınıza yanıt alabilirsiniz. İyi tatiller dileriz.