Konum olarak Rodos’a oldukça yakın olan Symi, sakinlik arayan tatilcilerin favori mekanları arasında yer alıyor. Leros Symi feribot bileti al seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

EN KISA
YOLCULUK
EN UCUZ
BİLET
LİMANLAR
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

SAKARYA (KARASU) - ODESSA Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

SAKARYA (KARASU) - ODESSA Feribot Fiyatları

Lines JET
Yetişkin Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Çocuk Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Bebek Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Motor Tek Yön 0,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 0,0
Binek Araç' %} Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Minibüs' %} Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Otobüs Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0

None Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
None Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
{% trans 'TRAVEL TO' %]
TRAVEL FROM
None Gezi Rehberi

Leros - Symi Feribot Bileti

Yunanistan’ın sevilen adaları arasında bir gezintiye çıkmak istiyorsanız, çoğunlukla feribot dışında bir ulaşım alternatifiyle karşılaşmazsınız. Belli adalarda havalimanı olsa da uçak biletlerinin pahalı olması, seferlerin feribotlar kadar sık olmayışı, insanları genellikle feribot seferlerine yöneltiyor. Türkiye üzerinden bazı adalara doğrudan, bazı adalara ise aktarmalı olarak gitmek mümkün. Symi Adası’na Marmaris Datça ya da Bodrum üzerinden aktarmasız şekilde ulaşılabiliyor. Zaten adanın özellikle Datça tarafına yakın olması, Ege ve Akdeniz arasında bir köprü vaziyeti görmesi, gösterilen yoğun ilginin en önemli nedeni. Symi Adası feribot seferlerine Türkiye’den değil de diğer Yunan adaları üzerinden dahil olabilirsiniz.  Özellikle Leros; mesafenin yakınlığından dolayı oldukça ideal bir seçenek olarak görünüyor. Leros Limanı’ndan hareket eden feribotlardaki yerinizi almak için Symi feribot bileti alabilirsiniz.   

Yunanistan’daki pek çok adayı ortalama 2 gün içinde gezebilirsiniz. Bu nedenle adalar arasında hızlı bir gezinti yaparak tatmin edici bir tatil planı oluşturmanız mümkün. Sizde önemli izler bırakacak olan Leros’u arkanızda bırakıp, yeni yerler keşfetme motivasyonuyla Symi’ye doğru yelken açabilirsiniz. En uygun Leros Symi feribot bileti için Feribotlines’ı güncel olarak takip etmeniz yeterli. Burada Symi Adası feribot ulaşım konusunda tüm alternatifleri gün gün ve hatta saat saat listelemeniz mümkün. Adaya bir başka Yunan adası üzerinden geçeceğiniz için ödemelerinizi Euro cinsinden yapmanız gerekecektir. Şu anda Leros Symi feribot seferleri konusunda; Blue Star Ferries ve Dodekanisos Seaways firmaları ön planda. Her iki firmanın da haftalık sefer sayıları sezonun belli dönemlerine bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

Blue Star firması haftada bir sefer düzenliyor ve yolculuk görece daha uzun sürüyor. Öte yandan Dodekanisos Seaways firması haftada 4 sefer düzenliyor. Leros Symi arasındaki yolculuk toplamda 3 saat civarında sürüyor. Aynı şekilde Leros Symi feribot saatleri de sezonun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebiliyor. Buna rağmen çoğunlukla seferler sabah saatlerinde gerçekleştiriliyor. Türk vatandaşlarının Yunan adalarına vize olmadan girmeleri mümkün değil. Yaz aylarında kapıda vize uygulaması devreye giriyor. Yurtdışı çıkış harcı, liman vergisi gibi ücretler, çoğunlukla bilete dahil edilmiyor. Yeşil pasaport sahipleri, Schengen vizesi sahipleri adalara girişte önemli bir avantaja sahip oluyor. Leros Symi Adası feribot seferlerinde çocuklara indirim yapılıyor. Kısa mesafeye rağmen feribotlar son derece konforlu.

Son dönemlerin en gözde adalarından olan Symi’nin adı, yakın gelecekte daha fazla duyulacak gibi görünüyor. Küçük bir ada olmasına rağmen huzurlu bir kasaba atmosferine sahip Symi, son derece güzel koylara, plajlara, müzelere, manastırlara ve pazarlara sahip bir yer. Burayı aslında Türkiye’de pek çok kişi Yabancı Damat dizisiyle tanıma şansı yakaladı. Nüfusu sadece 3 bin olan Symi, özellikle balayı çiftleri için oldukça gözde bir destinasyon haline geldi. Konum olarak Rodos’a oldukça yakın olan Symi, sakinlik arayan tatilcilerin favori mekanları arasında yer alıyor. Leros Symi feribot bileti al seçeneğini değerlendirerek adaya geldiğinizde bölgenin temel olarak Gialos ve Chorio adında iki ayrı bölümden oluştuğunu görebilirsiniz.AnoSymi ise genel anlamda turistik faaliyetlerin merkezini oluşturuyor. Bu arada Symi çok eskiden beri sünger ticaretine ev sahipliği yapmış bir yer olduğu için adada hala çeşitli sünger pazarları kuruluyor.

Devamını Oku