EN KISA
YOLCULUK
 • 45 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 18
LİMANLAR
 • Port of Kos
 • Port Authority of Kalymnos
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
 • Kos - Kalymnos
SEFER YAPAN
FİRMALAR
 • Kos Kalymnos Ferry
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • Kos Kalymnos Ferry

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

KOS - KALYMNOS Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

KOS - KALYMNOS Feribot Fiyatları

Kos Kalymnos Ferry
Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş
Binek Araç' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

Kalymnos Adası Nerede?

Kalymnos Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Pothia Meydanı
 • Kalimnos Arkeoloji Müzesi
 • Chrysocheria Kalesi
 • Denizcilik Müzesi
 • Agios Savvas Manastırı
Kalymnos Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Myrties Plajı
 • Panormos Plajı
 • Gefira Plajı
 • Akti Plajı
 • Melitsachas Plajı
Kalymnos Adası Gezi Rehberi

Kalimnos 12 Adalar grubunun kuzey bölümünde yer alıyor. Ada; özellikle Bodrum’a yakınlığından dolayı yaz aylarında kısa süreli seyahat etmek isteyen tatilcilerin öncelikli tercihlerinden biri oluyor. Aynı zamanda Kos ve Leros gibi Yunan adalarına da oldukça yakın bir konumda olan Kalimnos’a gitmek için genellikle feribot seferleri tercih ediliyor. Türkiye’den Kalimnos’a doğrudan gitmek mümkün değil. Atina ve Selanik gibi şehirlerden hava yolu ile adaya aktarmalı olarak gidebilir ya da ekonomik açıdan daha uygun olan Kalimnos feribot seferlerini tercih edebilirsiniz. Kalimnos feribot ulaşım seçeneğine yönelerek daha fazla seferle karşılaşabilirsiniz. Dilerseniz Bodrum ve Turgutreis’ten kalkan feribot seferleriyle önce Kos’a, oradan da Kalimnos’a aktarma yapabilirsiniz. Tatilinizi Leros, Kos, Rodos gibi adalarda sürdürüyorsanız, Kalimnos’a mutlaka uğramalısınız. En uygun ve ideal Kalimnos feribot bileti için Feribotlines’tan faydalanmanız mümkün. Feribotlines birbirinden farklı firmaların uzun süreli sefer programlarını hızlı bir şekilde görüntülemenizi sağlıyor.

Kos Adası üzerinden Kalimnos Adası’na ortalama 40 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Kos, Kalimnos’a en yakın adalardan biri durumundadır. Bu nedenle en kolay feribot yolculuğunu bu ada üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kos Kalimnos feribot saatleri güncel hava koşullarına ya da biletlere olan talebe bağlı olarak değişebiliyor. En güncel sefer bilgilerine Feribotlines üzerinden sorunsuzca ulaşabilirsiniz. Kos Adası Kalimnos feribot seferleri konusunda özellikle iki firmanın ön planda olduğu görülüyor. Blue Star Ferries firması haftada toplam 4 sefere imza atıyor. Dodekanisos Seaways isimli firma ise haftada 11 sefer düzenliyor. Her iki firmanın bilet fiyatlarını karşılaştırabilir, kendiniz ve sevdikleriniz için en uygun feribot biletinde karar kılabilirsiniz. Seçtiğiniz feribot biletini elektronik ortamda, 24 saat boyunca temin edebilirsiniz.

Kos ya da bir diğer adıyla İstanköy üzerinden Kalimnos’a feribotla gidenler genelde aynı gün geri dönüyor. Dileyenler Kalimnos’ta özellikle liman çevresinde yer alan uygun bütçeli konaklama seçeneklerini de değerlendiriyor. Biletler doğrudan Yunan firmaları üzerinden alınıyor. Bu nedenle Kos Adası Kalimnos feribot bileti alırken Euro üzerinde ödeme yapmanız gerekiyor. Çocuklar ve bebekler konusunda senenin her dönemi belli miktarda bir indirim yapılıyor. İki ülke arasındaki vize anlaşması gereği, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yunan adalarına vizesiz girebilmeleri mümkün değildir. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin en az 6 ay olması oldukça önemli. Bu arada KKTC pasaportuna sahip olan vatandaşlar, hiçbir koşulda adaya dahil edilmiyor. Kos Adası’na ait limanda en az 1 saat öncesinde hazır vaziyette bekleyerek, check-in işlemlerinin sorunsuz gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Kos Adası Kalimnos feribot seferlerinde arabalı ve arabasız seçeneklere göre fiyat değişiklikleri olabiliyor.

Kalimnos Adası denildiği zaman akla gelen ilk şey balıkçılık ve sünger avcılığıdır. Bunlar; turizmle birlikte adanın temel ekonomik kaynaklarını oluşturuyor.  Ege Denizi’nin güneydoğu kısmında yer alan Kalimnos, son derece küçük bir yüz ölçümüne sahip. Adanın başkenti olan Pothis aynı zamanda turistlerin en çok ilgi gösterdiği bölge olarak biliniyor. Fiziksel durumundan dolayı dağcıların da büyük ilgi gösterdiği Kalimnos’un yaklaşık 30 bin civarında bir nüfusu bulunuyor. Arkeoloji Müzesi, Tarihi Sünger Fabrikası, Pera Kastro Kalesi, Koleksiyon Binası; ada içinde ziyaret etmekten keyif alacağınız mekanların başında geliyor. Mobil cihazlarınızdan ya da masaüstü bilgisayarlarınızdan, Kos Kalimnos feribot bileti al seçeneğini vakit kaybetmeden değerlendirin.