EN KISA
YOLCULUK
 • 20 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 20
LİMANLAR
 • Bodrum Kale Limanı
 • Port of Kos
 • Bodrum Cruise Port
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • Fahri Kaptan Kos Araçlı

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

Bodrum - KOS Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

Bodrum - KOS Feribot Fiyatları

Erdem Karadeniz KOS KATAMARAN Fahri Kaptan Kos Araçlı
Yetişkin Tek Yön 17,0 22,0 17,0
Günübirlik 10,0 13,0 10,0
Gidiş - Dönüş 12,5 19,0 12,5
Çocuk Tek Yön 8,5 11,0 8,5
Günübirlik 5,0 6,5 5,0
Gidiş - Dönüş 6,25 9,5 6,25
Bebek Tek Yön 5,0 5,0 3,0
Günübirlik 2,5 2,5 1,5
Gidiş - Dönüş 3,0 2,5 3,0
Araç taşıyor mu? Hayır Hayır {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön 0,0 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0 0,0
Motor Tek Yön 0,0 0,0 50,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 0,0 0,0 50,0
Binek Araç' %} Tek Yön 0,0 0,0 75,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0 75,0
Minibüs' %} Tek Yön 0,0 0,0 100,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0 100,0
Otobüs Tek Yön 0,0 0,0 150,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0 150,0

Kos Adası Nerede?

Kos Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Hipokrat Ağacı
 • Asklepion
 • Şövalye Kalesi
 • Agia Loannis Manastırı
 • Arkeoloji Müzesi
Kos Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Lambi Plajı
 • Agios Fokas Plajı
 • Tigaki Plajı
 • Therma Plajı
 • Marmari Plajı
Kos Adası Gezi Rehberi

Kos Adası ya da çok bilinen adıyla İstanköy, Yunanistan’a bağlı olan ve Türkler tarafından ziyaret edilen yerlerden birisidir. Ayrıca adada Türkler de yaşadığı için turistler kendilerini daha rahat hissetmektedirler. Yaklaşık 50 bin civarında insanın yaşadığı Kos Adası’nda bulunan Türk sayısı ise 3500 dolaylarındadır. Türk ve Yunan yemeklerinin sentezini bulabileceğiniz İstanköy, doğası ve deniziyle de dünyanın dört bir yanından gelen turistleri cezbetmektedir. Genellikle yabancı turistler 7-10 günlük tatilleri tercih ederek adanın birbirinden güzel plajlarının tadını çıkartmaktadırlar.

Kos Adasına nasıl gidilir diye soran Türk turistlerin mutlaka vize almaları gerekmektedir. Yunanistan’ın AB’ye bağlı olması sebebiyle Yunan konsolosluğundan alacağınız bir Schengen vizesi sizin işinizi görecektir. Ancak yapılan son ikili anlaşmalarla birlikte adaya Türk turistlerin gelebilmesi adına Kapıda Vize uygulaması başlamıştır. Yaz aylarında kapı vizesi ile adaya ziyaret gerçekleştirebilir ve serin suların keyfini çıkarabilirsiniz. Yani adaya geçişler muhakkak pasaportla sağlanmaktadır.

İstanköye nasıl gidilir diyenler için ulaşımın son derece kolay olduğu ifade edilmelidir. Bodrum’a feribotla sadece 20 dakika mesafede olan Kos Adası, tüm güzelliğiyle Türk turistlerin dikkatini çekmektedir. Sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da ulaşım imkanı bulunan adada seferler günün belirli saatlerinde gerçekleştirilmektedir. Hatta Kos’tan Bodrum’a ve Bodrum’dan Kos’a günlük gelip giden birçok ziyaretçi bulunmaktadır.

Avrupalı turistlerin de ilgi odağı haline gelen Kos’a Bodrum’dan ulaşım imkanı bulunmaktadır. Yapılacak seferler Bodrum’un Cruise Port ve Turgutreis limanlarından organize edilmektedir. 20 dakika süren yolculuk sonunda Kos Adası’nın Kos Port limanına ulaşılmaktadır. Adaya ulaşım sağlayabilmeniz için hizmet veren feribot şirketleri Dentur Avrasya ve Yeşil Marmaris’tir. Seferler tüm yıl boyunca düzenli olarak gerçekleştirilirken Türk turistlerin diğer Yunan adalarına da geçme şansları bulunmaktadır. Yani Kos’a vardıktan sonra Santorini, Rodos, Kalymnos, Symi, Naxos, Leros, Paros ve Patmos adalarına Yunan iç feribot seferleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kos Adası sadece doğası ve tabiatıyla değil, tarihiyle de oldukça önemli bir turizm merkezidir. Zamanında Rodoslu şövalyelerin inşa ettikleri yapılar adaya tarihi bir doku katmaktadır. Eğlence mekanları, Yunanistan kültürüne ait yemekleri ve tertemiz plajlarıyla ilgi çekmeyi başaran Kos Adası, son zamanlarda Türk turistlerin akınına uğramakta ve Sakız Adasına nasıl gidilir sorusu her geçen gün daha fazla sorulmaktadır.. Daha önceleri 60 dakika süren yolculuk ulaşım ağının iyileştirilmesiyle birlikte 20 dakikaya kadar düşmüştür. Sadece 2-3 Euro farkla alacağınız bu hizmet vakit kaybının önüne geçmiş olacaktır. Yaz aylarında adaya girişlerde yoğunluk olsa bile turistlere karşı nazik davranan Yunan gümrük memurları işlemleri anında onaylamaktadır. Böylelikle bir sorun olmadan adaya girişler başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Kısacası Kos Adasına nasıl gidilir cevabı için yapmanız gereken tek şey Feribotlines’dan feribot biletinizi alarak Bodrum’un Cruise Port ve Turgutreis limanlarına gitmeniz ve oradan kalkan feribot seferleriyle adaya varmanız olacaktır. Seferlerin 20 dakika sürüyor oluşu ve feribot fiyatlarının uygun olması da Türk turistlerin beğenisini kazanmaktadır. Eğer Kos’a giden feribotlara bilet almak istiyorsanız firmamızdan yararlanabilir ve anında satın al işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ada ve ulaşım ile alakalı sormak istediğiniz soruları bizlerle iletişime geçerek paylaşabilir ve biletinizi alarak yolculuğunuzu bekleyebilirsiniz. Türk dokusunun hissedildiği ve Ege’nin en güzel adalarından biri olan Kos’a ulaşımınızı hem kolay biçimde gerçekleştirecek hem de Kos’un eğlence anlayışıyla farklı bir dünyaya yelken açacaksınız. Maviliklerin ve tabiatın bir arada olduğu bu güzel adaya erişim için Schengen vizesi ya da Kapıda vize uygulaması olduğunu hatırlatalım. Bodrum’dan Kos Port’a yapacağınız bu güzel yolculukta size iyi tatiller diler, mutlu günler geçirmenizi temenni ederiz.