Kalimnos-Symi feribot biletinizi önceden alarak sizde dingin, huzurlu bir tatil fırsatını Kalymnos-Symi feribot bileti al seçeneğine tıklayarak yakalabilirsiniz.

EN KISA
YOLCULUK
 • 3 Saat 25 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 30
LİMANLAR
 • Port Authority of Kalymnos
 • Port of Symi
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
 • Kalymnos - Symi
SEFER YAPAN
FİRMALAR
 • Kalymnos Symi Ferry
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • Kalymnos Symi Ferry

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

KALYMNOS - SYMİ Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

KALYMNOS - SYMİ Feribot Fiyatları

Kalymnos Symi Ferry
Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş
Binek Araç' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

Symi Adası Nerede?

Symi Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Panormitis Meydanı
 • Castle Symi
 • Kali Strada
 • Pedi Kasabası
 • Şövalye Şatosu
Symi Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Pedi Plajı
 • Nanou Plajı
 • Saint Nicolas Plajı
 • Toli Plajı
 • Nimbaria Plajı
Symi Adası Gezi Rehberi

Kalymnos Symi Feribot Bileti

Her Yunan adasının kendine has bir dokusu bulunuyor. Türkiye’de Yabancı Damat adı verilen televizyon dizisi ile büyük ölçüde tanınmaya başlanan Symi Adası da Yunanistan’ın en renkli yerlerinden biri durumunda. Symi feribot bileti fiyatlarının oldukça uygun olması bölgeyle ilgili yoğun talebin en önemli nedenlerinden biri. Feribotlines sayesinde sene boyunca en uygun Symi Adası feribot biletlerine herkesten önce ulaşabilirsiniz. Sezonun yoğun olduğu dönemlerde bilet fiyatları gün gün değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle bilet alırken elinizi çabuk tutmanızda fayda var.  Türkiye’den Symi Adası’na yaz aylarında düzenli olarak seferler gerçekleşiyor. Muğla’ya oldukça yakın olmasından dolayı Bodrum ve Datça üzerinden adaya seferler düzenleniyor.

Türkiye üzerinden değil de diğer Yunan adaları üzerinden Symi’ye geçmek isterseniz o zaman bazı özel koşullara dikkat etmelisiniz. Örneğin Kalimnos üzerinden Symi Adası’na geçmek isterseniz, Kalimnos Symi Adası feribot bileti için ödemenizi, bölgenin resmi para birimi olan Euro cinsinden yapmalısınız. Bu noktada seferleri Yunan feribot firmalarının organize ettiğini unutmamanız gerekiyor. Kalimnos Symi feribot seferleri konusunda özellikle iki firmanın aktif durumda olduğu söylenebilir.  Blue Star Ferries isimli firma haftada ortalama iki sefer gerçekleştiriyor. Blue Star Ferries firmasına ait feribotlarla adaya gitmek istediğinizde 3 saat 25 dakikalık bir yolculuk yapmak durumunda kalırsınız. Öte yandan tercihinizi Dodekanisos Seaways adlı firmadan yana kullanırsanız, yolculuğunuz 2 saat 10 dakika civarında sürecektir. Bu firma Symi Adası feribot ulaşım konusunda haftada genellikle 5 sefer düzenliyor. Tahmin edileceği üzere yaz aylarında bu seferlerin sayısında artışlar meydana gelebiliyor. Aynı şekilde Kalimnos Symi feribot saatleri içinde sabit bir bilgi vermek oldukça güç.    

Genç çiftlerin balayı için sıklıkla tercih ettiği bu ada, huzur dolu, dingin bir tatil vadediyor. Kitle turizmi açısından pek elverişli olmamasından dolayı burada büyük kalabalıklarla karşılaşma olasılığınız yok denebilir. Bu harika adanın daracık labirent sokakları arasında dolaşabilir, dalga seslerini her an kulaklarınızda hissedebilirsiniz. Symi Adası feribot seferlerine dahil olmak adına Türk vatandaşlarının vize ve pasaport konusunda gerekli hazırlığı yapmaları gerekiyor. Schengen vizesi sahipleri herhangi bir sorunla karşılaşmaksızın tüm adalara giriş çıkış yapabilir. Öte yandan yeşil pasaport sahipleri de bu tip prosedürlerle vakit kaybetmeyecektir. Yaz aylarında, adaya olan talep arttığında kapıda vize uygulaması başlatılıyor. Yetişkinlerin ve çocukların bilet fiyatları arasında belli farklar söz konusu. Ailece adaya gelmek istediğinizde, feribot yolculuğunuz için bu tip indirimlerden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

On İki Adalar grubunun bir parçası olan Symi Adası, oldukça sakin koylara sahip. Bunun yanı sıra adanın içinde kale ve manastırlar başta olmak üzere çok sayıda tarihi mekanla karşılaşmanız yüksek ihtimal. Gemi ticareti dışında yıllar boyunca sünger ticaretine de ev sahipliği yapan adada her hafta kurulan sünger pazarı, sizin de ilginizi çekebilir. Agia Marina, St.Nick, Paradise Beach, adanın en özel plajları arasında yer alıyor. Chorio ve Gialos isimli iki büyük bölümden oluşan adanın sembolü ise heybetli görünümüyle balıkçı heykeli. Belediye binası, saat kulesi, Symi Kalesi, Panormitis Manastırı, Denizcilik Müzesi, Arkeoloji Müzesi, yine aynı şekilde bölgeye geldiğinizde es geçmemeniz gereken mekanlar arasında sıralanabilir. Kalimnos Symi feribot bileti al seçeneğini değerlendirerek adaya geldiğinizde,muhtemelen daha ilk adımda ne kadar doğru bir karar verdiğinizi göreceksiniz.