EN KISA
YOLCULUK
 • 1 saat 50 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 24
LİMANLAR
 • Port Authority of Kalymnos
 • Port of Patmos
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
 • Patmos Kalymnos Ferry
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • Patmos Kalymnos Ferry

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

KALYMNOS - PATMOS Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

KALYMNOS - PATMOS Feribot Fiyatları

Patmos Kalymnos Ferry
Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş
Binek Araç' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

Patmos Adası Nerede?

Patmos Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • St. John Manastırı
 • Nunnery of Annunciation
 • Apokalipsis Mağarası
 • Chora Patmos
 • Windmills of Patmos
Patmos Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Psili Ammos Plajı
 • Agrio Livadi Plajı
 • Kampos Plajı
 • Skala Plajı
 • Agriolivadi Plajı
Patmos Adası Gezi Rehberi

Sert arazisi nedeniyle tırmanış sporlarına meraklı olanların sene boyunca ilgi gösterdiği Kalimnos, huzurlu atmosferiyle son dönemde balayı çiftlerine de ev sahipliği yapıyor. 12 Adalar grubunun kuzey bölümünde bulunan adada özellikle sünger avcılığı her daim ön planda. Hatta turistik mekanların önemli bir çoğunluğu süngercilik üzerine kurulu. Halkın temel geçim kaynakları arasında süngerciliğin dışında turizm ve balıkçılık sıralanabilir. Yunanistan anakarası üzerinden bölgeye uçakla gelmek mümkün olsa da Kalimnos feribot seferleri popülerlik açısından daha önde. Kalimnos feribot ulaşım opsiyonlarının ön planda olması, büyük oranda biletlerin daha uygun olmasına bağlı. Aynı zamanda sezon boyunca hemen her gün kolay ve hızlı bir şekilde aktif bir seferle karşılaşmak mümkün olabiliyor. Kalimnos yönüne giden feribotlar nisan ayı ile ekim ayları arasında faaliyet gösteriyor. Kendiniz ve sevdikleriniz için en ideal Patmos Kalimnos feribot bileti sadece Feribotlines sitesinde. Feribotlines sizi hem farklı firmalara ait seferler konusunda hem de vize işlemleri konusunda 7/24 detaylı olarak bilgilendirir.

Patmos Kalimnos feribot seferleri ortalama 3 aylık programları kapsıyor. Yani haziran ayında eylül ayına ait bir feribot seferini, fiyat ve saat bilgisiyle birlikte görüntüleyebilir, online ortamda biletinizi satın alabilirsiniz. Mevsimsel koşullara ya da yolcu taleplerine bağlı olarak zaman zaman Patmos Kalimnos feribot saatleri değişikliğe uğrayabiliyor. Patmos üzerinden Kalimnos yönüne giden feribotları güncel olarak Blue Stars Ferries ve Dodekanisos Seaways isimli firmalar organize ediyor. Blue Stars Ferries firması haftada 2 sefer düzenliyor. Bu firmayla 2 saat 15 dakikanın sonunda Kalimnos’a varabilirsiniz. Diğer yandan Dodekanisos Seaways firmasının haftada 11 sefere imza attığı görülüyor. Ayrıca güzergah farkından dolayı seferler 1 saat 30 dakika civarında sürüyor. Sezonun yoğun olduğu dönemleri beklemeyerek erkenden feribot biletinizi temin edebilirsiniz. Kalimnos feribot bileti konusunda alternatif seçeneklere ulaşabilir, daha uygun biletleri herkesten önce kapabilirsiniz. Seyahatin son gününe kadar bilet almanız mümkün; ancak genellikle seyahat gününe doğru bilet fiyatlarında belli düzeyde artışlar yaşanabiliyor.

Patmos Kalimnos feribot seferlerinde en çok dikkat edilmesi gereken nokta da kapıda vize uygulamalarının olup olmadığıdır. Turizmin adada canlanması adına Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kapıda vize uygulaması yapılabiliyor. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması şart. Schengen vizesine sahip olan yolcular Kalimnos’a geçiş esnasında herhangi bir sorun yaşamıyor. Bunun yanında KKTC pasaportuna sahip olan yolcuların Kalimnos’a girme şansları ne yazık ki bulunmuyor. Arabanızla beraber Kalimnos feribotlarınıza dahil olmak isterseniz yurt dışı çıkış harcı ve liman vergisi ödemek durumundasınız. Yolculukta çocuklar için ciddi düzeyde bir indirim yapılıyor. Alınan biletlerin iadesi söz konusu olmadığı için bilet alımı esnasında özenli davranmakta fayda vardır. Feribotlara dair aklınıza gelebilecek tüm prosedürler için Feribotlines’tan destek alabilirsiniz.

Patmos Kalimnos feribot bileti al seçeneğini değerlendirenler oldukça renkli bir adaya ayak basıyor. Küçük yüz ölçümüne rağmen adanın nüfusu 30 binlere dayanmış durumda. Kalimnos’un son yıllarda artan popülasyonu ile beraber hem restoran hem de konaklama sayısında ciddi bir artış yaşanıyor. Başkent Pothia özellikle adada geçirdiğiniz zamanın merkezinde yer alacaktır. Burada Sünger Fabrikası, Koleksiyon Binası, Arkeoloji Müzesi gibi mekanları ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca kekik balıyla meşhur bu özel adada başta Vathi olmak üzere pek çok köye uğrayabilirsiniz. Adanın rağbet gören plajları arasında Palionisos Plajı, Vathi Plajı ve Kalamies Plajı’nı sıralamak mümkün.