Kalymnos Adası ve Leros Adası birbirine bağlanıyor. Uzun bir Yunan Adaları tatili için Türkiye'den ayrı ayrı direkt seferleri de bulunan bu iki ada en doğru tercih oluyor.

EN KISA
YOLCULUK
 • 1 Saat
EN UCUZ
BİLET
 • € 21
LİMANLAR
 • Port Authority of Kalymnos
 • Port of Leros
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
 • Kalymnos - Leros
SEFER YAPAN
FİRMALAR
 • Leros Kalymnos Ferry
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • Leros Kalymnos Ferry

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

KALYMNOS - LEROS Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

KALYMNOS - LEROS Feribot Fiyatları

Leros Kalymnos Ferry
Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş
Binek Araç' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

Leros Adası Nerede?

Leros Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Agia Marina
 • Panteli
 • Agios İsidoros Kilisesi
 • Leros Savaş Müzesi
 • Leros Kalesi
Leros Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Panteli Plajı
 • Vromolithos Plajı
 • Krithoni Plajı
 • Alinda Plajı
 • Hirokambos Plajı
Leros Adası Gezi Rehberi

Adı genellikle sünger avcılığı ile birlikte anılan Yunan adası Kalimnos, 12 Adalar grubunun önemli bir parçasıdır. Yakınlığından dolayı Bodrum ve Turgutreis gibi bölgeler üzerinden adaya aktarma yaparak ulaşmak mümkün. Türkiye’den Kalimnos Adası’na feribotla direk gidiş yapılamıyor. Öncelikle daha popüler adalar olan Kos, Rodos ya da Leros’a ulaşıp ardından Kalimnos’a geçiş yapabilirsiniz. Tatilciler, sefer sayısının azlığından dolayı Selanik veya Atina şehirlerinden hava yolu ile buraya gelmeyi tercih etmiyor. Kalimnos feribot biletlerinin çok daha uygun fiyatlardan satışa sunulması ve sefer sayısının fazla olması bundan önemli bir etken. Leros Kalimnos feribot bileti için farklı firmalara ait uzun vadeli seferleri tek bir listeye sığdıran Feribotlines’ı takip edebilirsiniz. Feribotlines ile hem Kalimnos feribot ulaşım seçeneklerine ulaşabilir, hem de vize işlemlerine dair detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Leros ve Kalimnos adalarının ne denli yakın olduğunu harita üzerinden rahatlıkla görebilirsiniz. Bu yakınlıktan dolayı iki ada arasında feribot seferleri anlamında yoğun bir trafik söz konusu. Leros Kalimnos feribot seferleri Blue Star Ferries ve Dodekanisos Seaways firmaları tarafından organize ediliyor. Blue Star Ferries firması haftada 2, Dodekanisos Seaways firması ise tam 11 sefer düzenliyor. Leros üzerinden kalkan feribotlar ortalama 45 dakika içinde Kalimnos Limanı’na ulaşıyor. Feribot seferlerinde en fazla 10-15 dakikalık gecikmeler oluyor. Genel anlamda Leros Kalimnos feribot saatleri için sabit bir bilgi vermek doğru olmayacaktır. Sefer sayıları dinamik şekilde değiştiği için, saatler dönem dönem güncelleniyor. En güncel feribot saatleri için Feribotlines’ı kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Güverte bölümlerinde açık alanlar olduğu için sigara içen yolcular herhangi bir zorluk yaşamıyor.

Deniz yolculuğunuza önemli bir renk ve konfor katan modern feribotlarda sıcak ve soğuk içeceklerin, çeşitli atıştırmaların sunulduğu küçük kiosklar bulunuyor. Leros Kalimnos feribot bileti al seçeneğini değerlendirdikten sonra bu olanakların tadını çıkarabilirsiniz. Dileyen yolcular arabalı seçenekler sayesinde otomobillerini de Kalimnos’a götürebilirler. Bu hizmet için yolcular küçük bir fark ödemek durumunda. Hayvan taşıma, araç transferi, kapıda vize ya da VİP koltuk ile alakalı prosedürler dönem dönem değişikliğe uğrayabiliyor. Feribotlines ile iletişim kurup bu konularda detaylı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Leros Kalimnos feribot biletinizi aldıktan sonra tek yapmanız gereken seyahat günü erkenden limanda beklemek. Zaten gemi biniş kartı ve check-in işlemleri buradaki gişelerde sonuçlanıyor. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması, adalara alınabilmeniz için oldukça önemli. Zaten yolcular çoğunlukla günübirlik ya da en fazla 2-3 günlük konaklamalar için Kalimnos’a gittiği için vize konusunda zorluk çıkartılmıyor.

Ege Denizi’nin güneydoğu yakasında yer alan Kalimnos Adası, dik kayalıkları ve sert arazisiyle dikkat çekiyor. Bu durum dağcıların ve kaya tırmanışçılarının adaya ilgi duymasını sağlıyor. Yaklaşık 30 bin nüfusu bulunan Kalimnos Adası’nda lezzetli deniz mahsullerinin olduğu şık restoranlar, kıyı boyunca uzanıyor. Aynı zamanda adanın başkenti de olan Pothia, turistlerin hem denize girmek hem de gezmek amacıyla en çok vakit geçirdiği şehir olarak biliniyor. Kalimnos feribot bileti alarak; süngerciliğin, turizmin ve balıkçılığın temel geçim kaynağı olduğu Kalimnos’ta Sünger Fabrikası, Denizcilik Müzesi, Koleksiyon Binası, Plati, Agios Fotis gibi popüler mekanlara tanıklık edebilirsiniz.