KAPAT
ANA MENÜ ÜYELİK DİL / LANGUAGES

Midilli'ye gidebilmek için Schengen vizesine, ya da yeşil pasaporta sahip olmanız gerekmektedir.Bilet fiyatlarına bebek için ücret alınmıyor fakat küçük bir vergi alınabilir.

EN KISA
YOLCULUK
EN UCUZ
BİLET
LİMANLAR
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

İZMİR - MİDİLLİ Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

İZMİR - MİDİLLİ Feribot Fiyatları

Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu?
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Binek Araç Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

None Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
None Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
TRAVEL TO
TRAVEL FROM
None Gezi Rehberi

İzmir Midilli Feribot Bileti

Türkiye’nin en modern, en turistik şehirlerinden biri olan, Ege’nin İncisi İzmir’den Yunan adalarına geçmek artık çok kolay. Özellikle İzmir’e yakın olmasından dolayı Midilli, büyük ilgi gören adalar arasında. Midilli feribot konusunda son derece ideal bir konumda yer alıyor. Dağlık bir Yunan adası olan Midilli, Ege Denizi’nde eşsiz bir konuma sahip olmakla birlikte Yunanistan anakarasından ziyade, Türkiye’den Midilli’ye ulaşım çok daha kolay. Yaz aylarında özellikle Ayvalık ve İzmir üzerinden adaya geçişlerde ciddi bir yoğunluk yaşanıyor. Midilli feribot ulaşım seçenekleri için Feribotlines.com üzerinden gün gün listeleme yapabilir, kendiniz ve sevdikleriniz için en uygun seferi tercih edebilirsiniz. Bütün seferleri tek bir çatı altında toplayan Feribotlines sayesinde güvenli ve ekonomik ferbot biletlerine ulaşabilirsiniz. 

Nisan ve mayıs ayı ile beraber talepte ciddi bir artış yaşanacağı için İzmir Midilli feribot bileti konusunda elinizi çabuk tutmalısınız. İzmir Midilli feribot seferleri için genelde iki firma ön plana çıkıyor. Jale Tur ya da Jalem Express firmaları, sene boyunca söz konusu seferleri organize ediyor. Sezonun yoğun olduğu dönemlerde kalkış ve varış saatlerinde bariz bir değişim söz konusu olabiliyor. Bu nedenle biletinizi almadan önce güncel saatlere ve fiyatlara göz atmanızda fayda var. Jalem Express’in organize etti seferler 60 dakika civarında sürerken, Jale Tur’a ait feribotlar 90 dakika içinde adaya varıyor. Burada liman, feribot ve güzergâh farkları, bu süreyi etkileyebiliyor. İzmir Midilli feribot saatleri incelendiğinde genellikle kalkış saatinin 09.00 olduğu görülüyor. Adaya ait liman merkeze oldukça yakın olduğu için vakit kaybetmeksizin Midilli içinde gezmeye başlayabilirsiniz.

İzmir Midilli feribot bileti al seçeneğini değerlendirmeden önce bazı prosedürlere hakim olmalısınız. Midilli Adası’nda kapıda vize uygulaması bulunuyor. Bordo pasaport sahiplerinin Schengen vizesine sahip olmaları gerekiyor. Öte yandan yeşil pasaport sahiplerinin böyle bir zorunluluğu yok. İzmir Midilli feribot biletlerinde bebek, çocuk ya da yetişkin gibi kategoriler söz konusu. Bebekler için ücret alınmıyor ancak küçük bir vergi bedeli söz konusu olabilir. Ayrıca koltuk seçimlerinizi normal ya da VIP şeklinde tercih edebilirsiniz. Seferler kış aylarında haftanın 3 ya da 4 günü devam etse de yaz aylarında fire vermesi pek mümkün olmuyor.

Burhaniye ile Ayvalık gibi yerlere son derece yakın bir noktada bulunan Midilli, ülkenin en büyük üçüncü adası olma özelliğe sahip. Yeşil alanların oldukça büyük bir yer kapladığı adaya bu nedenle “Zümrüt Ada” yakıştırması yapılıyor. Barbaros Hayretttin Paşa’nın da doğduğu yer olarak nam salan adaya hayran olmamak işten bile değil. Midilli, sadece denizi, güneşi ve kumsalları ile değil, aynı zamanda kültürel ve tarihi mekanlarıyla da ön plana çıkan ender adalardan birisi olma özelliğine sahip. Adaya geldiğinizde turunuza meşhur Molivos Kalesi ile hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. 700 yıllık geçmişi olan bu kale, adanın kuzey tarafında yer alıyor. Taşlaşmış Orman Doğal Tarih Müzesi ve Arkeoloji Müzesi, yine ayı şekilde adanın tarihine dair sizi aydınlatacak iki önemli yer olarak öne çıkıyor.  Moria Roma Sarnıcı, Petra Köyü, Uzo Müzesi, Panagia Kilisesi, aynı şekilde adanın popüler alanlarından. Midilli feribot bileti alarak bu eşsiz güzelliklere bizzat tanıklık edebilirsiniz.

Devamını Oku