EN KISA
YOLCULUK
 • 55 dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 20
LİMANLAR
 • Port of Patmos
 • Agios Kyrikos Port
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 gece 3 gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
 • Patmos Ikaria
SEFER YAPAN
FİRMALAR
 • Patmos Ikaria Ferry
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • Patmos Ikaria Ferry

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

PATMOS - IKARYA Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

PATMOS - IKARYA Feribot Fiyatları

Patmos Ikaria Ferry
Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş
Binek Araç' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

Patmos Adası Nerede?

Patmos Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • St. John Manastırı
 • Nunnery of Annunciation
 • Apokalipsis Mağarası
 • Chora Patmos
 • Windmills of Patmos
Patmos Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Psili Ammos Plajı
 • Agrio Livadi Plajı
 • Kampos Plajı
 • Skala Plajı
 • Agriolivadi Plajı
Patmos Adası Gezi Rehberi

Dünyada ortalama yaşam süresinin en fazla olduğu bölge olan Ikaria Adası, sadece bu yönüyle bile büyük bir gizem barındırıyor. Yaşamayı seven, sağlıklı beslenen, daima üreten ve gülümseyen insanların yer aldığı bu şirin ada, aynı zamanda komünist yaşam biçiminden izler barındırıyor. Ege’nin kuzey bölümünde yer alan Ikaria’ya deniz üzerinden gitmek isterseniz Ikaria feribot seferlerini özellikle yaz aylarında değerlendirebilirsiniz. Ikaria feribotlarının yoğun olarak çalıştığı limanlardan bir tanesi de Patmos Limanı. Tatilinizi Patmos Adası’nda geçiriyorsanız Patmos Ikaria feribot seferlerini günlük olarak takip edebilirsiniz. Talebin yoğunluğundan dolayı pek çok gün, söz konusu seferleri yakalamanız mümkün. En uygun fiyatlı Patmos Ikaria feribot bileti için Feribotlines platformu son derece ideal bir seçenek. Feribotlines’ta aynı sefer için oluşturulmuş tüm alternatif seferlere göz atabilir, kendiniz ve sevdikleriniz için en doğru seferlere yönelebilirsiniz.

Ikarıa feribot ulaşım seçeneği hava yolu opsiyonundan her daim daha popüler durumda. Hava yolu ile adaya gitmek isteyenler aynı yoğunlukta sefer sayısıyla karşılaşamıyor. Üstelik Ikaria feribot bileti genel anlamda çok daha ekonomik. Adalar arasında geçiş yaparken deniz yolculuğunun keyfini sürmek, araçlarınızı bu yolculuklar esnasında kolayca transfer etmek, Patmos Ikaria feribot seferleri ile oldukça kolay. Patmos üzerinden Ikaria Adası’na gitmek istediğinizde Hellenic Seaways ve Dodekanisos isimli firmaların organize ettiği seferlerle karşılaşırsınız. Her iki firmanın öngördüğü toplam yolculuk süresi 70 dakika civarında. Yine aynı şekilde her iki firma da haftada 2 adet sefer düzenliyor. Feribot bileti için erken hareket ederseniz daha uygun fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Patmos Ikaria seferlerinde çocuklar için özel bir indirim gerçekleştiriliyor.

Hava koşulları ve biletlere olan ilgi dönemlik olarak değiştiği için Patmos Ikaria feribot saatleri konusunda net bir bilgi vermek doğru değil. En güncel feribot seferlerine Feribotlines üzerinden ulaşabilirsiniz. Genellikle feribotlara ait programlar sezonluk olarak açıklanıyor. Dolayısıyla eylül ayının sonuna dek planlanan tüm seferleri görüntüleyebilirsiniz. Yunanistan ile Türkiye arasında gerçekleşen vize anlaşması gereğince söz konusu adalara vizesiz giriş yapmak mümkün değil. Schengen vizesine sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, adalar arasında geçerli pasaportlarıyla sorunsuzca geçiş yapabilir. Adalardaki turizmi canlandırmak amacıyla genellikle vize konusunda kolaylık sağlanıyor. Check-in işlemlerinin daha sağlıklı bir şekilde tamamlanması adına Patmos Limanı’na erken gelmeniz oldukça önemli. Yolcular, feribota binmeden önce gerekli olan gemi biniş kartlarını buralardaki gişelerden temin edebiliyorlar. Doğrudan Yunan firmaları üzerinden bilet alınacağı için geçerli para birimi Euro olacaktır.

Radyoaktif kaplıcaları ile ön plana çıkan Ikaria Adası’nın popülerliği her sezon biraz daha artıyor. Adadaki arkeolojik çalışmalar, yaşam izlerinin yüzlerce yıl öncesine kadar dayandığını gösteriyor. Son derece dağlık bir ada olan Ikaria, Samos Adası’na da oldukça yakın. Dolayısıyla Türkiye’den Kuşadası ya da Seferihisar gibi bölgeler üzerinden aktarmalı olarak da adaya gelinebiliyor. Adanın fiziksel yapısı buranın bakir kalabilmesinde oldukça etkili olmuş. Doğal ve mütevazi bir ada olan Ikaria, plajlarından ziyade ilginç köyleri ve yaşlarına rağmen enerjilerini kaybetmemiş insanlarıyla dikkat çekiyor. Yakın tarihte komünistlerin adaya sürülmesi, adanın kaderini önemli ölçüde değiştirmiş. Adada aşırı lüks restoran ya da oteller, yeni ve pahalı otomobiller bulmak zor. Deniz, güneş ve kumun gölgesinde klasik bir tatil geçirmekten ziyade, doğaya ve insana dokunmak isteyenler, Patmos Ikaria feribot bileti al seçeneğini değerlendiriyor.