Dikili limanından Midilli Adası'na seferler henüz başlamadı. Midilli'ye gitmenin en keyifli yollarından biri Ayvalık'tan Ege Denizi'ne açılmak!

EN KISA
YOLCULUK
 • 45 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 25
LİMANLAR
 • Ayvalık Merkez Limanı
 • Mitilini Port
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
 • Ayvalık - Midilli
SEFER YAPAN
FİRMALAR
 • Turyol
 • Jalem
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • Turyol Araçlı Feribot Lesvos
 • Jalem Seda Jale

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

AYVALIK - MİDİLLİ Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

AYVALIK - MİDİLLİ Feribot Fiyatları

ARAÇLI FERİBOT / LESVOS Süper Hızlı Katamaran 1 Seda Jale Araçlı Feribot
Yetişkin Tek Yön 15,0 25,0 15,0
Günübirlik 12,5 14,5 12,5
Gidiş - Dönüş 12,5 14,5 12,5
Çocuk Tek Yön 10,0 15,0 10,0
Günübirlik 7,5 7,25 6,25
Gidiş - Dönüş 7,5 7,25 6,25
Bebek Tek Yön 3,0 3,0 2,0
Günübirlik 1,5 1,5 1,0
Gidiş - Dönüş 1,5 1,5 1,0
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %] Hayır {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön 0,0 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0 0,0
Motor Tek Yön 40,0 0,0 25,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 25,0 0,0 20,0
Binek Araç' %} Tek Yön 55,0 0,0 60,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 40,0 0,0 40,0
Minibüs' %} Tek Yön 120,0 0,0 170,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 90,0 0,0 100,0
Otobüs Tek Yön 0,0 0,0 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0 0,0 0,0

Midilli Adası Nerede?

Midilli Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Molivos Köyü
 • Hagios Yeorgios Kilisesi
 • Ayasos Köyü
 • Petra Meryem Ana Kilisesi
 • Taksiarhis Manastırı
Midilli Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Petra Plajı
 • Agios İsidoros Plajı
 • Vatera Plajı
 • Agios Ermogenis Plajı
 • Tarti Plajı
Midilli Adası Gezi Rehberi

Yaz aylarının popüler gezi ve tatil destinasyonlarından biri olan Midilli ya da diğer ismi ile Lesvos Adası’na İzmir’in Dikili ilçesinden kalkan Dikili Midilli feribot seferleri ile ulaşım yalnızca 60 dakika sürüyor. Yunanistan’ın üçüncü büyük adası olan Midilli sahip olduğu yeşilin farklı tonlarını bir arada barındıran ormanları sebebiyle zümrüt ada ismiyle de biliniyor ve ormanları sayesinde onlarca kuş türüne de ev sahipliği yapıyor. Bu özellikleri adayı diğer Yunan adalarından daha çekici kılıyor ve tatilcilerin yanı sıra kuş gözlemcilerinin de adaya akın etmesini sağlıyor.

Adayı çekici kılan bir diğer unsursa efsanevi kadın şair Sappho’nun burada dünyaya gelmiş olması. Ayrıca Osmanlı İmparatorluğu’nun ünlü denizcisi Barbaros Hayrettin Paşa da Midilli Adası’nda dünyaya gelmiş. Adanın tarihi milattan önce 3000 yılına dek uzanıyor, ada binlerce yıllık tarihi boyunca Roma İmparatorluğu, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliği altına girmiş olan adada bu zengin tarihten izleri her yerde görebilmek mümkün. Jalem Tur firması tarafından düzenlenen Dikili Midilli feribot seferleri Nisan ayında başlıyor ve yaz boyunca devam ediyor.  Midilli Adası’na ayrıca Dentur Avrasya firması tarafından düzenlenen seferlerle Ayvalık ve Küçükkuyu’dan da ulaşım sağlanıyor, Dikili Midilli rotasının en önemli avantajı İzmir’den ulaşımın çok daha kolay olması.

Dikili Midilli arasında düzenlenen feribot seferleri ile bu güzel Yunan adasına yolculuk etmek isteyen yolcuların sefer sorgularken araç kabul edilip edilmediğine dikkat etmesi gerekiyor zira her sefere araç kabul edilmiyor. Midilli Adası Yunanistan’ın en büyük adalarından biri ve adada ulaşım için birçok alternatif bulunuyor. Gayet yeterli toplu taşıma imkânının yanı sıra taksiler de ada içinde ulaşım için tercih edilebiliyor. Ayrıca Feribotlines’dan Dikili Midilli feribot bileti satın alırken ek hizmetler menüsünden araç kiralama olanağı da bulunuyor. Bu hizmetten yararlanarak kolayca araç kiralanabiliyor ve adada ulaşım kiralanan araçlarla konforlu şekilde sağlanabiliyor.

Ada birçok gezilip görülecek yer barındırıyor, yani Midilli seyahatleri sadece deniz ve güneşle buluşmak anlamına gelmiyor, aynı zamanda adanın zengin tarihine tanıklık etme fırsatı sunuyor. Dikili Midilli feribot fiyatları bilet tipine göre farklılık gösterebiliyor. Tek yön, gidiş dönüş ve açık bilet fiyatları farklılıklar gösteriyor. Ayrıca firma çocuklar ve bebekler için indirimli fiyat uyguluyor.

Feribot Lines’dan sadece bir tıkla Dikili Midilli feribot bileti alarak adanın ev sahipliği yaptığı tarihi ve doğal güzellikleri görebilmek mümkün. Midilli Kalesi, Molivos Kalesi, Sigri Kalesi, Midilli Antik Tiyatrosu, Moria Roma Su Kemeri, Midilli Arkeoloji Müzesi, Yeni Cami, Agios Therapon Kilisesi adaya yapılan seyahatlerde görebileceğiniz tarihi mekânlardan bir kaçı. Ayrıca Midilli Adası’nın muhakkak görülmesi gereken yerlerinden biri de Doğal Fosilleşmiş Orman Müzesi. Burada doğanın en ilginç oluşumları olarak tanımlanabilecek fosilleşmiş ağaçları gördüğünüzde çok şaşıracağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Midilli Adası tabi ki plajlar açısından da bir cennet. Yaz boyunca Jalem Tur firması tarafından düzenlenen Dikili Midilli feribot seferleri ile bu adaya gittiğinizde her biri birbirinden güzel plajlarında yaz mevsiminin tadını sonuna kadar çıkartabilirsiniz. Yunan adalarını özel kılan unsurlardan biri tüm adaların plajlarının doğal güzelliklerini mükemmel denilebilecek denli iyi korumuş olmaları ve Midilli de bunlara dâhil elbette. Dikili Midilli feribot bileti alarak adanın popüler plajları Melinda, Sigri, Agios Ermogenis, Skala Kallonis, Plomari ve Tarti de mavinin en güzel tonundaki denizde yüzebilir, kumlarda güneşlenebilirsiniz.

Adaya seyahat etmek için en iyi zaman tabi ki yaz. Ancak Jalem Tur Dikili Midilli feribot seferleri Nisan ayında başlıyor, yani erken bir bahar tatili yaparak uzun kuş mevsiminin kasvetinden kurtulmak için de Midilli’ye gitme şansınız var. Bu arada adaya ister bahar aylarında ister yazın Yunan mutfağının en güzel örnekleri ile bir gastronomi şöleni yaşayacağınızı da ekleyelim. Özellikle deniz mahsulleri ağırlıklı lezzetleri ile Midilli mutfağı kesinlikle sizi mest edecek.

Yeşil veya gri pasaporta sahipseniz Midilli Adası’na vizesiz olarak seyahat edebilirsiniz, eğer bu pasaportlardan birine sahip değilseniz Yunanistan kapı vizesi olarak bilinen tek girişli Schengen vizesi ile adaya gidebilirsiniz. Feribotlines.com’dan Dikili Midilli feribot bileti aldığınızda özel vize danışmanları sizi vize konusunda bilgilendireceklerini de ekleyelim. Şimdiden iyi yolculuklar.