Kalymnos Adası Bodrum’a olan yakınlığı ve 30 dakika süren 2019 Bodrum Kalymnos feribot seferleri ile kısa tatil kaçamakları için popüler bir fırsat sunuyor.

Kalymnos’dan Kos, Rodos, Patmos, Leros ve Symi adalarına’da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

EN KISA
YOLCULUK
  • -
EN UCUZ
BİLET
LİMANLAR
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

İSTANBUL - ODESSA Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

İSTANBUL - ODESSA Feribot Fiyatları

Lines JET
Yetişkin Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Çocuk Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Bebek Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Motor Tek Yön 0,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 0,0
Binek Araç' %} Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Minibüs' %} Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Otobüs Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0

Kalymnos Nerede?

Kalymnos Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
Kalymnos Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
{% trans 'TRAVEL TO' %]
TRAVEL FROM
Kalymnos Gezi Rehberi

Muğla’nın Bodrum ilçesinin 25 kilometre batısında bulunan ve Ege’nin en popüler adalarından biri olan Kalymnos’a Bodrum’dan kalkan feribotlar ile yalnızca 1 saat gibi kısa bir sürede varılıyor. Mayıs’tan başlayarak Eylül ayına dek dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri kendine çeken adada bir Yunan adasından beklenen her şey hem de fazlasıyla bulunuyor. Kendine has mimari yapısı, tarihi mekanları, müzeleri, yeme içme konusunda sunduğu muhteşem alternatifleri ile kusursuz bir tatil destinasyonu olan adaya Bodrum Kalimnos feribot bileti alarak hem günübirlik geziler hem de uzun tatiller için gidilebiliyor.

Bodrum Kalymnos feribot seferleri Yeşil Marmaris ve Dentur Avrasya isimli Türk firmaları tarafından düzenleniyor. Kalymnos feribot seferleri her Salı günü saat 08.45’te düzenleniyor ve Kalimnos’a varış saati ise 09.54. Yani Bodrum’dan kalkan feribotlara binerek 1 saatte Kalimnos’a gitme şansına sahipsiniz. Bir diğer seçenek olaraksa Turgutreis Kalimnos feribot seferlerini inceleyebilirsiniz. Bodrum’un Turgutreis limanından kalkan seferlerle her hafta Cumartesi ve Pazar günleri Kalimnos adasına ulaşabilirsiniz.

Kalimnos Ege Denizi’ndeki Yunan adaları arasında doğal güzellikleri ile ön plana çıkıyor, adanın doğal yapısı mükemmel şekilde korunmuş ve ayrıca tırmanış parkurları ile de tüm dünyada tanınıyor. Doğa sporlarına meraklı birçok kişi Bodrum Kalymnos feribot bileti satın alarak bu güzel adaya ev sahipliği yaptığı sarp kayalıklarda tırmanış sporu yapmak için gidiyor.

Adanın tarihi mekanlara da ev sahipliği yaptığını belirtmiştik ve bu yapıların en ünlüsü tabi ki Agios Savas Manastırı. Adanın başkenti Pothia Town’da bulunan taş manastır adanın en önemli azizi Aziz Agios Savas’a adanmış ve Kalimnos’a giden herkes mutlaka bu yapıyı ziyaret ediyor. Adada ayrıca iki de müze yer alıyor; Kalimnos Denizcilik Müzesi ve Arkeoloji Müzesi. Denizcilik müzesi özellikle süngercilik hakkında bilgi edinmek için harika bir alternatif. Arkeoloji müzesinde ise adanın zengin tarihine tanıklık edebilmek mümkün.

Kalimnos feribot bileti alarak Kalimnos’a gittiğinizde karşınıza çıkacak en heyecan verici noktalar tabi ki adanın her biri harika görünen plajları. Adanın farklı bölgelerinde yer alan Mirties, Arginonta, Pothia, Vlichadia gibi plajlarda yaz mevsiminin en keyifli ve unutulmaz anlarını yaşayabilirsiniz. Bu plajların bazıları aynı zamanda tırmanış sporu yapılan parkurlar, yani hem tırmanış yapıp hem de yüzmek isteyenler için Kalimnos plajlarından daha uygun bir nokta bulmak zor. Bu arada şunu da ekleyelim; Dentur Avrasya ve Yeşil Marmaris tarafından düzenlenen Bodrum Kalymnos feribot seferleri araçlı değil zira ada içine dışarıdan araç kabul edilmiyor. Ancak Feribotlines tarafından sunulan ek hizmetler arasında araç kiralama seçeneği de bulunuyor, yani biletinizi alırken araç da kiralayabilir ve adada ulaşımı kiralayacağınız araç ile de sağlayabilirsiniz.

Doğa ile iç içe, tarihi keşiflerle dolu, deniz ile güneşe doyacağınız ve tabi ki leziz Yunan yemekleri ile damağınıza bayram yaşatacağınız bir tatil için Bodrum Kalymnos feribot bileti satın alabilir ve bu yazı unutulmaz kılmayı şimdiden garantileyebilirsiniz.

Devamını Oku