Atina Mykonos feribot seferleri ile oldukça keyifli bir deniz yolculuğu yapmak hava yoluna kıyasla daha çok tercih ediliyor. Ve bu keyifli  yolculuğunuz yaklaşık  5 saat sürmektedir.

EN KISA
YOLCULUK
 • 4 Saat 25 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 50
LİMANLAR
 • Piraeus Port
 • Mykanos New Port
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
 • Atina - Mykonos
SEFER YAPAN
FİRMALAR
 • Atina Mykonos Ferry
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • Atina Mykonos Ferry

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

ATİNA - MYKONOS Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

ATİNA - MYKONOS Feribot Fiyatları

Atina Santorini Ferry
Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş
Binek Araç' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

Mykonos Adası Nerede?

Mykonos Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Little Venice
 • Church of Paraportiani
 • Church of Saint George
 • Castle Panigirakis
 • Mykonos Arkeoloji Müzesi
Mykonos Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Nammos Plajı
 • Kuzina Plajı
 • Elia Plajı
 • Platis Plajı
 • Ornos Plajı
Mykonos Adası Gezi Rehberi

Atina Mykonos Feribot Bileti

Çılgın plaj partileriyle, turkuaz rengine sahip deniziyle ve sınırsız eğlence vadeden gece hayatıyla adını tüm dünyaya duyurmayı başaran Mykonos Adası, şu anda Yunanistan’ın en popüler turistik destinasyonlarından biri durumunda. Özellikle yaz aylarında turistlerin müthiş bir ilgi gösterdiği Mykonos’un , anakara ile seferler sayesinde yoğun bir bağlantısı söz konusu. Adaya gelenlerin önemli bir çoğunluğunu genç kitle oluşturuyor. Bu nedenle Mykonos içinde yaz aylarında çok fazla festival ve etkinlik organize ediliyor. Normal koşullarda adaya Türkiye’den hava yolu ya da deniz yolu ile ulaşmak mümkün. Mykonos’a Türkiye’den direkt feribot seferleri bulunmuyor. Bunun yerine Mykonos Adası feribot tercihlerinizi Yunan adaları ya da şehirleri üzerinden yapabilirsiniz. En güncel ve en uygun fiyatlara sahip Atina Mykonos feribot bileti için Feribotlines.com sitesini ziyaret ederek pratik bir şekilde sorgulama yapabilirsiniz.

Atina Mykonos feribot seferleri ile oldukça keyifli bir deniz yolculuğunun kapılarını aralamanız mümkün. Hava yoluna kıyasla zaten feribot ile adaya ulaşmak, genellikle tatilcilerin öncelikli tercihi oluyor. Atina Mykonos feribot saatleri çoğunlukla sezon içindeki yoğunluklara bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Sezonun yoğun olduğu dönemlerde bu güzergahı kullanacaksanız, Feribotlines üzerinden güncel sefer saatlerini mutlaka kontrol etmelisiniz.  Mykonos Adası feribot ulaşım seçeneği ile çok daha renkli bir hal alıyor. Söz konusu seferleri şu anda Blue Star, Sea Jets ve Hellenic Seaways gibi firmalar organize ediyor. Yaz döneminde üç firma da Atina üzerinden günlük seferler düzenliyor.

Kiklad Adaları grubunun bir parçası olan Mykonos, diğer adalarla karşılaştırıldığı zaman son derece ufak bir ada olarak düşünülebilir. Buna rağmen ada, aktivite açısından müthiş bir rağbet gördüğüne şahit olabilirsiniz. Atina Mykonos feribot bileti al seçeneğinde yetişkinler ve çocukları için belirlenmiş fiyatlar birbirinden farklı. Ayrıca normal biletlerin haricinde VIP bilet seçeneği de mevcut. Bu arada dileyenler, feribotta kabin sisteminden de faydalanabilir.  Tüm bunlar arasında belli fiyat farkları söz konusu tabi. Sadece Atina Mykonos feribot seferi özelinde değil, diğer tüm feribot seferlerinde de değişim işlemleri sadece belli noktalardan yapılabilse de bilet iptali kimi zaman mümkün olmayabiliyor.

Mykonos feribot bileti aldıktan sonra dahil olacağınız bu keyifli yolculuk, yaklaşık olarak 6 saat sürecektir. Feribot, hem yolcu hem de araç geçişleri için uygundur. Mykonos Adası’na adım attığınızda Santorini’ye de oldukça yakın olduğunuzu göreceksiniz. Dansın, eğlencenin ve müziğin en sevilen adreslerinden olan Mykonos Adası aynı zamanda “Beyaz Ada” olarak adlandırılıyor. Deyim yerindeyse kartpostalları anımsatan bir güzelliğe sahip olan Mykonos’ta yerel halk İngilizce ve Yunanca konuşuyor. Yaklaşık olarak 10 bin civarında nüfusa sahip olan adanın Yunan mitolojisinde de önemli bir yeri bulunuyor. Mitolojinin sembol figürlerinden olan Apollo ve Artemis’in doğdukları yerin Mykonos olduğuna inanılıyor. Adanın kuzeyi ve güney bölümleri arasında bariz farklar söz konusu. Mykonos’un güney bölümü meşhur plaj partilerine ev sahipliği yaparken, kuzey bölümü ise sakinliği ve huzuru sevenler için çok daha uygun bir atmosfere sahip. Mykonos’ta Paradise ve Paranga isimli plajlar, turistlerin favori yerleri arasında bulunuyor. Ufak bir yer olduğu için şehir içi ulaşım konusunda büyük kolaylık sağlayan ve 400 civarında kilisenin yer aldığı Mykonos’ta hem tarihi mekanların, sokakların, özgün evlerin; hem de denizin ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz.