Giriş Yap / Üye Ol Üye girişi yapın veya üye olun.
000 FL Puan

Üye Girişi Üye Ol

Müjde, Kapı vizesinde online ödeme güvencesi! İster Yunanistan Schengen, ister kapı vizesi başvurunuzu online başvuru kolaylığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Siz başvuru formunu doldurun ve rezervasyonunuzu tamamlayın, vize danışmanlarımız size ulaşsın!

Yunanistan Vizesi

YUNANİSTAN
SCHENGEN VİZESİ
YUNANİSTAN
KAPI VİZESİ
Yunanistan Schengen Vizesi

Yunanistan Schengen Vizesi

Size özel vize danışmanı ile Hızlı, Kolay Güvenilir vize başvurusunun farkını yaşayın. Yunanistan vizenizi en kolay şekilde alın!

Vize Türü
Fiyat / Yetişkin
Seyahat Başlangıç Tarihi
İkamet Ülkesi
Yetişkin, Çocuk, Bebek Sayısı
KAPAT
Toplam Tutar

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yunanistan vizesi başvuru süreci nasıl işliyor?

Yukarıdaki formu doldurarak başvurunuzu başlattıktan sonra Feribot Lines’ın size özel atadığı vize danışmanınız ile tüm süreci kolayca yönetmenin rahatı ve doğru başvuru yapmanın güveni sizinle! Feribot Lines’ın size atadığı özel vize danışmanınız size ulaşarak tüm başvuru sahipleri için kişiye özel gerekli olan evrakları belirliyor. Bu evrakları hazırladıktan sonra bize ister elden ister kargo ile ulaştırabilirsiniz.

Vize danışmanınız tarafından tüm dilekçeler, başvuru formları ve check-listler hazırlanıp imzanıza sunuluyor ve başvuru dosyanız hazırlanıyor. Bu sırada randevunuz çoktan alınmış oluyor ve randevu günü başvuru işleminiz vize danışmanınız tarafından gerçekleştiriliyor*. Konsolosluk işlem süresinin sonunda çıkan pasaportunuz konsolosluktan vize danışmanı tarafından alınarak size ister elden, ister kargo ile teslim ediliyor.

Konsolosluğa gelmem gerekli mi?

*Son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz randevu günü konsolosluğa dahi gelmenize gerek yok! Eğer parmak iziniz yoksa randevu günü konsoloslukta vize danışmanınızla buluşuyor ve parmak izi veriyorsunuz. Tüm süreçte vize danışmanınız size eşlik ediyor.

Kaç gün önce başvurmak gerekli?

Yunanistan vizesi için seyahat tarihinizden maksimum 90 gün, minimum 1 hafta önce başvuru yapılabiliyor. Minimum süre konsolosluk yoğunluğuna göre özellikle resmi tatil öncesi günlerde 2 haftaya çıkabiliyor.

Başvuru kaç gün sürmekte?

Yunanistan vizesi konsolosluk işlemleri başvurunun yapıldığı randevu gününden sonra başvuru şehrine göre 5 ile 15 gün arasında sürebilmektedir. Bu süreç dönemlik yoğunluklara göre değişebilmektedir. Acil vize başvurularınız için 0850 885 00 97 numaralı hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Kaç günlük vize verilir?

Konsolosluklar vize sürelerini kendi inisiyatifleri ile belirlemekte ve bu süreyi belirlerken belirli kıstaslara bakmaktadır. Feribot Lines vize danışmanları sizin için en özel başvuru sürecini yöneterek alabileceğiniz en uzun süreli vizeyi almanız için çalışır.

İlk giriş ülkesi olma zorunluluğu var mı?

Yunanistan vizesi aldıktan sonra farklı Schengen ülkelerine seyahat edecekseniz dahi ilk giriş ülkenizin Yunanistan olması gerekmektedir.

Yunanistan vizesi evrakları neler?

Yunanistan vize başvurusu yaparken başvuru dosyasının kişiye özel hazırlanması gerekmektedir. Vize danışmanınız seyahat geçmişinize ve kişisel durumunuza özel evrak listesini oluşturarak tarafınıza iletmektedir.

Yunanistan Kapı Vizesi

Suspendisse Kapı vizesi kolaylığı ile hayalinizdeki Yunan Adaları tatiline çıkmak çok kolay!

Değerli müşterimiz, Yunanistan Kapı Vizesi hizmeti şu an için sunulamıyor. Lütfen daha sonra tekrar ziyaret edin.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kapı vizesi nedir?

Kapı vizesi özellikle yaz aylarında sık seyahat edilen Yunan Adaları’na seyahati kolaylaştırmak için yapılan bir uygulamadır. Temel düzeyde evraklar Feribot Lines tarafından seyahat edilecek ada gümrüğüne iletilir ve vize başvurunuz başlatılır. Başvuru sahibi seyahat edeceği gün ada gümrük kapısına ulaştığında vizesi pasaportuna basılır.

Kapı vizesi hangi adalarda geçerli?

Samos, Kos, Rodos, Midilli, Sakız, Meis adalarına kapı vizesi başvurusu yaparak seyahat edebilirsiniz.

Kapı vizesine nasıl başvurulur?

Yukarıdaki Feribot Lines kapı vizesi başvuru sistemini doldurarak başvurunuzu başlatabilirsiniz. Ardından vize danışmanınıız size ulaşarak seyahat edeceğiniz kapıya özel 3-4 evraktan oluşan evrak listesini tüm incelikleriyle size aktaracak. Ardından tek yapmanız gereken aşağıdaki evrakları ve vize danışmanınızın size gönderdiği başvuru formunu imzalayarak belirtilen adrese kargolamanız.

Kapı vizesi ile kaç güne kadar seyahat edilebiliyor?

Yunan Adalarına kapı vizesi ile ister günübirlik ister 7 güne kadar konaklamalı olarak seyahat edebilirsiniz. Günübirlik başvurularda gidiş-dönüş feribot bileti yeterliyken, konaklamalı taleplerde satın alınmış otel konfirmesinin sunulması gerekmektedir.

Kapı vizesi hangi tarihler arası geçerli?

2019 kapı vizesi 1 Haziran 2019-30 Eylül 2019 tarihleri arasında geçerlidir.

Yunanistan Kapı Vizesine Kaç Gün Önceden Başvurmak Gereklidir?

Seyahat edeceğiniz adaya ve seyahat tarihine göre değişmekle beraber en az 5 gün öncesinde evrakların liman ofisine ulaştırılmış olmasını önermekteyiz. Sınır kapılarında kapı vizesi başvurusu için günlük kota uygulanabilmektedir. Evrakların önceden hazırlanarak ilgili sınır kapısına iletilmesi gerekmektedir. Son dakika başvuruları için lütfen 0850 885 00 97 numaralı hattımızdan bilgi alın.

Başvurularda günlük kota var mı?

Kapı vizesi için ada gümrüklerinde günlük kota uygulanmaktadır. İlk gönderilen evraklara öncelik verilmekte olup kota uygulanması durumunda geç gelen evrakların işlemi sonraki günlere kaydırılabilmektedir. Online başvuru formunu doldurduğunuzda belirttiğiniz seyahat tarihini için isminize kapıda mevcut kontenjanlar içerisinden kontenjan Feribotlines tarafından tutular.

*kontenjan mevcut olmadığı durumlarda rezervasyonun ardından hemen bilgilendirilme yapılır.
**gümrük memurları önceden haber vermeksizin yoğunluk olan günlerde seçtikleri başvuru sahiplerinin seyahat tarihlerini farklı bir güne kaydırmasını talep etme hakkına sahiptir.

Kapı vizesinden hangi ülke vatandaşları yararlanabilir?

Türkiye Cumhuriyeti, Rusya, Ukrayna

Kapı Vizesi Evrakları Nelerdir?

Kapı vizesi evrak listesi temel olarak aşağıdaki gibidir. Ancak her adanın gümrük kapısı kendine özel farklı detaylar talep etmektedirler. Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra size ulaşacak olan vize danışmanınız tüm detayları ve doğru evrakları size aktaracaktır.

  • Kapı vizesi başvuru formu
  • 2 adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
  • Pasaportun resimli sayfasının ve varsa eski vizenin fotokopisi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Konaklamalı seyahatlerde satın alınmış otel konfirmesi
  • Banka hesap dökümü bazı adalar tarafından istenmektedir. Seyahat danışmanınız bu konuda sizleri bilgilendirecektir.
  • Bazı adalar evrakları İngilizce isteyebilmektedir*
Kapı Vizesi Gereklilikleri
  • Pasaportunuzun en az iki sayfasının boş olması.
  • Pasaportun seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay eçerli olması.
  • Pasaportta KKTC giriş-çıkış damgası bulunmaması.
Kapı Vizesi ile Schengen Vizesi’nin Farkı Nedir?

Yunanistan Kapı vizesi Sakız, Samos, Kos, Rodos, Midilli, Meis adalarına seyahatlerde alınabilir. Başka ada ve ülkelere bu vize ile seyahat yapamazsınız. Schengen vizesi ise verilen vize geçerlilik tarihleri içerisinde tüm Schengen ülkelerine seyahat edebilmenizi sağlar. Kapı vizesi tek giriş olarak verilmektedir. Schengen vizesi konsolosluğun uygun gördüğü süre kapsamında verilir. Schengen vizesi multiple (çok girişli) ise vize başlangıç ve bitiş tarihleri arasında dilediğinizce (maksimum 90 gün sınırını aşmadan) istediğiniz kadar Schengen sınırlarından çıkıp tekrar girme hakkına sahip olarak seyahat edebilirsiniz.