KAPAT
ANA MENÜ ÜYELİK DİL / LANGUAGES

Turkish Sea Lines Feribot Bileti


Yunan adaları denilince akla ilk gelenlerden biri olan Kos Adası’na ülkemizin en popüler tatil merkezlerinden biri olan Bodrum’dan Turkish Sea Lines firması tarafından düzenlenen feribot seferleri ile 45 dakikada ulaşılabiliyor. Diğer ismi İstanköy olan Kos Adası Yunanistan’ın Ege Denizi’ni süsleyen adalarının en büyük üçüncüsü ve bir Yunan adası tatilinden beklenen her şeyi hem de fazlasıyla sunan bir destinasyon. Muhteşem koyları, dillere destan Yunan eğlencelerinin yaşandığı tavernaları, doğası, gezilecek yerleri, mutfağı ile dört dörtlük bir tatil ve gezi deneyimi yaşamak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olmayı fazlasıyla hak ediyor bu güzel Ege adası. Turkish Sea Lines feribot bileti satın alarak Kos’a gidebilir ve kendinize asla unutamayacağınız anılarla dolu bir gezi armağan edebilirsiniz.

Bodrum Kos feribot seferlerini düzenleyen firmalardan biri olan Turkish Sea Lines özellikle Kos Adası’na aracı ile birlikte seyahat etmek isteyenlere Kos feribot hizmeti veriyor, zira diğer firmaların tüm seferlerinde araç kabul edilmezken firmanın Kos Adası’na düzenlediği seferlerin hepsinde araç taşımacılığı da yapılıyor. Yani eğer Yunanistan’ın Ege Denizi’ndeki en büyük üçüncü adası olan Kos Adası'na aracınızla seyahat edip, adanın her köşesini keşfetmek istiyorsanız yapmanız gereken Turkish Sea Lines feribot bileti satın almak. Firmanın seferlerinde tabi ki araçsız olarak da seyahat edebilmek mümkün.

Kos Adası’na her yıl ülkemizden binlerce kişi gidiyor, bunun altında yatan sebeplerden biri adanın ülkemize çok yakın olması ve kısa süreli bir yolculukla ulaşılması. Yani yurtdışı tatili yapmak isteyen ama çok zamanı olmayanlar için de Kos Adası kusursuz bir alternatif. Ayrıca ada doğasıyla olduğu kadar kültürel zenginliğiyle, tarihi ve tabi ki mutfağı ile de insanları kendine çekmeyi başarıyor.

Adada yer alan ve milattan önce 357 yılında inşa edilmiş olan Asklepion Antik Kenti şüphesiz ki adanın ev sahipliği yaptığı tarihi mekanların en önemlisi, zira şehir inşa edildiği dönemde Antik Yunan’ın tıp şehri olma özelliğini taşıyor. Tıbbın babası olarak bilinen Hipokrates’in de burada eğitim almış olması şehrin önemini daha da arttırıyor. Bu arada Hipokrates’in Kos Adası’nda dünyaya geldiğini de ekleyelim.

Adanın koyları da özellikle de kum plaj sevenler için cennetten bir köşe görünümündeler, adanın farklı bölgelerindeki plajların bazıları yaz sezonunda oldukça kalabalıkken elbette sakinlik arayanların huzurlu anlar geçirebileceği koylar da mevcut. Adanın en popüler plajları Tigaki, Lambi, Kardamena ve Paradise.

Kos mutfağını da atlamak olmaz, zira Kos Adası seyahatlerinde belki de en keyifli anlar farklı lezzetleri tadacağınız anlar olacak. Adanın yemekleri zeytinyağlılardan ve deniz ürünlerinden oluşuyor. Kalamar, ahtapot ve yerel balıkları tadarak mest olabilir, efsanevi Yunan mezelerini Uzo eşliğinde yiyerek damağınıza şenlik yaptırabilirsiniz.

Kos Adası kapı vizesi uygulamasına dahil, Feribotlines’dan Turkish Sea Lines feribot bileti aldığınızda yönlendirileceğiniz özel vize danışmanlarımızdan Kos Adası vize işlemleri hakkında kapsamlı bilgi alabileceğinizi de ekleyelim.