Seferihisar Çıkışlı Samos Turu

Cuma

Sabah 06:30’da Seferihisar Sığacık Teos Marina’da Check-in işlemleri için yerimizi alıyoruz, Pasaport ve Gümrük işlemlerimizin bitiminde gemimize geçerek 08.00’de Samos’a doğru yolculuğa başlıyoruz.

Yolculuğumuz yaklaşık 1 saat 55 dakika sürüyor.

Seferihisar Samos yolculuğumuz, Samos adasının Karlovasi Limanında sonlanıyor, pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında misafirlerimiz otellerine yerleşiyorlar(Odalara giriş saati 14:00’tür)

Tur için buluşma saatleri ve yerleri: 12.15 liman mevki otelleri, 12.30 şehir merkezi otelleridir.

Otobüsteki yerimizi aldıktan sonra Rehberimiz eşliğinde Vathi’ye Samos adasının başkentine doğru yola çıkıyoruz, Pisagor meydanındaki Aslan heykelini ziyaret ettikten sonra,serbest zaman içerisinde misafirlerimiz alışverişlerini yapıp, yemek yiyebilirler(yemek ekstra)

Rehberimizin vermiş olduğu saatte buluşarak otobüsteki yerimizi alıp Vathi ziyaretimizi tamamlayıp Karlovasi’ye doğru harekete geçiyoruz, sahilden devam edecek yolculuğumuz doğanın içinde ve bülbül sesleri arasında bir kahve molası vermek için Manolates köyü eteklerindeki Aidonia’da molamızı gerçekleştireceğiz, otobüsteki yerlerimizi aldıktan sonra Karlovasi’ye hareket ederek Otellerimize geçiyoruz.

Otel odalarımıza yerleştikten sonra dileyen misafirlerimiz ile Ekstra olarak düzenlenen Taverna gecesine gitmek için otellerden ayrılıyoruz. Taverna eğlencesi saat 21:00’de başlayıp gece geç saatlere kadar sürmektedir.

Cumartesi

-Cumartesi çıkışlı 1 gece program tercih eden misafirlerimizin yolculuğu sabah 06.30’da Seferihisar Sığacık Teos Marina’da check-in işlemleri ile başlıyor. 08.00’da hareket eden gemimiz ile 1 saat 55 dakikalık bir yolculukla Samos’a ulaşılıyor ve Cuma günü başlayan 2 gecelik programı tercih eden misafirlerimize katılarak 12.15’de liman mevkinden tur otobüsümüze katılıyorlar.-

Sabah kahvaltısının ardından Rehberimizin bellirlediği saatte otelin önünden hareket edecek Otobüsteki yerimizi aldıktan sonra Samos Adası’nın güneybatısında bulunan Marathokampos bölgesine doğru yemyeşil ormanlar ve masmavi denizle çevrili yolda yolculuğumuza başlıyoruz.

Adanın güneybatısına doğru olan yolculuğumuz uzun sahili ve zengin deniz yaşamı ile bilinen Kampos koyunda misafirlerimiz deniz molası ve rehber eşliğinde yemek (ekstra) yedikten sonra Samos adasının rakım olarak en yüksekte bulunan muhteşem manzarası ile hayran kalınan Platanos köyünü ziyaret edip,dönüş için Karlovasi’ye hareket ediyoruz.

Kısa bir süre sonra Karlovasi'ye ulaşıyoruz ve otel odalarımıza giderek akşam dileyen misafirlerimiz ile alacağımız Taverna gecesine kadar dinlenme imkanına sahip oluyoruz.

Dileyen misafirlerimiz ile alacağımız Taverna gecesi (ekstra) saat 21.00’de başlayarak gece geç saatlere kadar devam etmektedir.

Pazar

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında odalarımızı boşaltıyor önceden belirlenen saatlerde otobüslerdeki yerimize geçerek turumuza başlıyoruz.

Pythagoria’ya  Pisagor’un doğduğu şehre doğru yolculuğumuz başlıyor,ilk olarak ünlü Adalet kupalarının yapıldığı atölyeye uğrayıp,yapılış aşamalarını izliyoruz.

Yemyeşil doğası ve şirin sokakları ile ünlü,tepe noktada bulunan ekolojik ürünlerinden biri Samos balı ve muskat üzümünden yapılmış olan şarabın tadına varmak için Pirgos köyünde mola veriyoruz,arzu eden yolcularımız bal kooperatif mağazasında bal ve şarap alışverişinde bulunabilirler.

Alışveriş sonrasında Koumaradei köyüne geçiyoruz,bu köy adanın tarım merkezi konumunda yer alıyor,yol boyunca muhteşem üzüm bağlarını izleyerek,adanın neden bir şarap adası olduğunu daha iyi anlıyoruz.

Pythagoria Pisagor’un doğduğu yere vardığımızda, tertemiz sahili,birbirinden güzel evleri ile ünlü bu turizm cennetinde panoromik olarak antikçağın mimarlık eserlerini ve Lykourgos Logothetis kalesini panoromik olarak görüyoruz.

Serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz alışverişin keyfini çıkarıp ünlü kahvelerin tadına bakabilirler.

Serbest zaman sonrasında adanın başkenti durmunda bulunan Vathy’e doğru yola çıkıyoruz,şehrin yukarıdan mükemmel manzarasını fotoğraflama için kısa bir mola imkanı buluyoruz,panoramik başkent gezimiz ardından,tavernaları,meşhur plajlarına sahip essiz mimarisi ile Mykonos’tan izler taşıyan  Kokari’ye varıyoruz,burada geçireceğimiz serbest zaman süresince ekstra olarak yemek yiyerek muhteşem denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yemyeşil ormanların ve masmavi denizle çevrili yol güzerhanında Avlakia ve Agios Konstantinos gibi büyüklü küçüklü şirin köylerden geçerek Karlovasiye varıyoruz.

Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 17.00’de Samos adası Karlovasi liman’ından kalkarak Seferihisar  Sığacık limanına gidecek olan feribotumuza biniyor ve günün yorgunluğunu yaklaşık 1 saat 55 dakikalık yolculuk esnasında üzerimizden atmaya çalışıyoruz.

 • Seferihisar-Samos gidiş dönüş feribot bileti
 • Belirtilen gece sayısında konaklama
 • Otelde alınan kahvaltılar
 • Liman vergileri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Kahvaltı dışındaki yemekler
 • Otelde ödenmesi gereken gecelik konaklama vergisi
 • Vize
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Bordo pasaport sahiplerinin Schengen vizesi alması gerekmektedir.
YORUMLAR

Seferihisar Çıkışlı Samos Turu Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Seferihisar Çıkışlı Samos Turu

Lütfen Tarih Seçiniz

/ Yetişkin başı

Oda / Yetişkin / Çocuk
Hotel
Oda / Yetişkin / Çocuk / Bebek Sayısı
Ödeme Tutarı (Yetişkin başı)
FIRSATI YAKALA
Biz Sizi Arayalım