Santorini Otelleri

Santorini Otelleri

Kiklad Adalar grubunun sonuncusu olmakla birlikte dünya çapında “en romantik adı” olmasıyla da büyük bir üne kavuşan Santorini’yeIos, Folegandros, Sikinos, Girit ve Anafi ve Amorgos gibi adalardan aktarmasız olarak ulaşabilirsiniz. Santorini balayı otelleri ile tüm Avrupa’da ünlenmiş olan bu masalsı adanın tamamını gezmek için en az 2 – 3 günlük bir seyahat planı yapmanızı öneriyoruz. Santorini otel tavsiyesi ve yorumlarını inceledikten sonra hazırlayacağınız Santorini gezi rehberi için öneriler:

Gezilecek Yerler

Tüm dünyada namının yürüyor olmasındaki en önemli neden kuşkusuz doğal güzellikleri. Santorini otelleri fiyatları genellikle yaz aylarında yükselişe geçtiği için otel rezervasyonunuzu bir an önce gerçekleştirerek yerinizi ayırtmalısınız. Milattan Önce 1650 senesinde gerçekleşen volkanik patlama sonucu doğal oluşumların meydana gelmesi ile Santorini bugünkü halini almış. Peri masallarından fırlamış denizi, sahilleri, konsept mekanları ile Santorini otel önerisi ve yorumlarını değerlendirebilirsiniz.

Oia: Santorini seyahatlerinin olmazsa olmazlarından Oia’da hayat boyu hafızanızdan çıkmayacak gün batımı manzarasının seyrine dalabilir, denize nazır restoranlarından birinde Yunan lezzetlerini tadarak sıra dışı bir deneyimin parçası olabilirsiniz.

Atlantis:M. Ö. 1600 yılındaki dünyanın en büyük volkanik püskürmesinden sonra günümüzdeki halini alan Santorini’nin Atlantis’ine gidecek olursanız eğer ilk işiniz, Akrotiri Arkeolojik Sit Alanı’nı görmek olsun.

Kamari Plajı: Çarşaf gibi denizi ve tertemiz güneşlenme alanlarının olduğu Kamari Plajı’nda yüksek sezonda gerçekleşen plaj partilerine katılabileceğiniz gibi Santorini festivallerini de yakından takip edebilirsiniz.

Prehistoric (Tarih Öncesi) Thera Müzesi:Santorini, romantik ve cezbedici olmasının yanı sıra aynı zamanda diğer Yunan adaları gibi antik ve tarihi de… Bu açıdan kültürel dokusunu keşfetmek üzere Prehistoric (Tarih Öncesi) Thera Müzesi’nin yolunu tutabilir ve burada sergilenen göz alıcı freskleri görebilirsiniz.

RedBeach:Tekne turlarının düzenlendiği RedBeach, yine volkanik püskürme sonucu meydana gelmiş bir başka doğal oluşum. Santorini’deki en özel ve ilgi gören yerlerden olan RedBeach’de dilediğinizce güneşlenebilir ve yüzebilirsiniz.

Yapılacak Aktiviteler

Santorini otel araştırmasından sonra Santorini otel fiyatları hakkında ortalama bir fikir sahibi olabilirsiniz. Çeşit çeşit konseptteki yeme içme mekanlarından kültürel ve tarihi zenginliklerine kadar her zevkten tatilciye hitap eden Santorini’de yapılabilecek başlıca aktiviteleri sizler için derledik:

  • Santorini’nin en ünlü şaraphanesi olan Santo’sWinery’ye gidin ve şarap tadımı yapın.
  • Yunanistan’ın, hatta Avrupa’nın en romantik adası Santorini’nin yeme içme mekanlarında Fava me Koukia yiyin.
  • Fira-Oia merkezli hiking turlarına katılım gösterin.
  • Antik Thira’ya giderek Santorini’nin antik geçmişi hakkında bilgi edinin.
  • Kızıl Plaj olarak da bilinen RedBeach’te deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarın.

Yeme İçme

Santorini otel balayı ve Santorini balayıotelleri der demez akla ilk gelen şeylerden biri de gece hayatı, eğlence ve yeme içme oluyor kuşkusuz. Hepsini bir arada sunan lüks Santorini otelleri de her yönden misafirlerinin beklentilerini karşılayabiliyor. Kiraz domates, lazanya benzeri mousakka, fava, baklava ve daha çok sayıda lezzeti tadabileceğiniz Santorini yeme içme mekanları arasında en öne çıkanları ise Fira ve Ambrosia.