KAPAT
ANA MENÜ ÜYELİK DİL / LANGUAGES

En uygun fiyatlı Samsun Kafkas feribot bileti için Feribotlines ile dilediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz. Feribot seferleri konusunda profesyonel çözümler sunar, aynı zamanda farklı firmalara ait seferleri tek bir ekranda bir araya getirir ve bu sayede en ideal bilete daha çabuk ulaşmanızı sağlar.

EN KISA
YOLCULUK
EN UCUZ
BİLET
LİMANLAR
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

SAMSUN - KAFKAS Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

SAMSUN - KAFKAS Feribot Fiyatları

Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu?
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Binek Araç Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

None Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
None Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
TRAVEL TO
TRAVEL FROM
None Gezi Rehberi

Samsun Kafkas Feribot Bileti

Rusya ile yaşanan siyasi problemlerin aşılmasından sonra pek çok feribot seferi, kaldığı yerden devam etmeye başladı. Karadeniz’de yer alan şehirler, konumları itibariyle Ukrayna, Rusya, Gürcistan gibi kuzey komşularla güçlü bağlantılar kurabiliyor. Bunların bir bölümü turistik faaliyetleri güçlendirme amacı gütse de önemli bir bölümü ülkeler arasındaki ticari bağlantıları arttırmaya yönelik. Kafkas feribot seferleri ile Samsun Limanı’ndan hareket eden feribotlara dahil olabilirsiniz. Kafkas Limanı, bazı kaynaklarda Kavkaz Limanı olarak da geçebiliyor. En uygun fiyatlı Samsun Kafkas feribot bileti için Feribotlines ile dilediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz. Feribot seferleri konusunda profesyonel çözümler sunan Feribotlines, aynı zamanda farklı firmalara ait seferleri tek bir ekranda bir araya getirir ve bu sayede en ideal bilete daha çabuk ulaşmanızı sağlar.

Hatırlanacağı üzere Samsunport Limanı’ndan başlayan ve Kafkas Limanı’nda son bulan seferlere 2010 yılında başlanmıştı. Bir süre ara verilen Kafkas feribot ulaşım seçeneğinin yeniden aktif hale getirildi.  Düzenli olarak devam eden Samsun Kafkas feribot seferleri turizm odaklı bir motivasyona sahip değil. Bu seferlerle Rusya ve Türkiye arasındaki ticari hacmin genişletilmesi amaçlanıyor. Nitekim şu ana dek Türkiye üzerinden Rusya’ya ihraç edilen ürünler düşünüldüğünde seferlerin ne denli başarılı olduğu ortaya konuluyor. Samsun Kafkas feribot seferleriyle senelik 200 bin ton civarında yükün taşınması planlanıyor. Yakın zaman sonra bu rakamın 300 bin tona ulaşması hedefleniyor. Samsunport Limanı’nda söz konusu seferler için özel bir düzenek kuruldu. Çünkü Kafkas feribot seferleri, diğer feribot seferlerinden tamamen farklı bir yapıya sahip. Demiryolu – Feribot hattı olarak inşa edilen güzergah sayesinde vagonlar denizin ötesine taşınacak ve yollarına oradan demir yolu ile devam edebilecekler. Ağırlıklı olarak konteynır taşımacılığına odaklanan seferler ile Rusya’ya genelde sebze ve meyve taşınıyor. Smat ve Feruz isimli feribotların rol aldığı seferler için uygun fiyattan Kafkas feribot bileti temin edebilirsiniz.

Samsun Kafkas feribot saatleri sezona göre farklılıklar gösterebiliyor. En güncel bilet fiyatı ve saat bilgilerine Feribotlines üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun Limanı’ndan hareket eden feribotların yaklaşık olarak 24 saat içinde Kafkas Limanı’na ulaşması bekleniyor. Kendiniz ve sevdikleriniz için ayrı ayrı online feribot bileti işlemlerinizi tamamlamak için Samsun Kafkas feribot bileti al seçeneğine yönelmeniz gerekiyor.  3-12 yaş aralığındaki çocuklar için biletlerde bir indirim söz konusu. 0-2 yaş aralığındaki bebekler içinse son derece düşük bir ücret talep ediliyor. Dilerseniz online feribot biletinizi seçerken gidiş-dönüş, dilerseniz de açık dönüş seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Açık dönüş seçeneği bir miktar fark vermenize neden olacaktır. Samsun Limanı ile Kafkas Limanı arasında yaklaşık olarak 252 millik bir mesafe bulunuyor. Taşımacılık süresini önemli ölçüde kısaltan seferlerin iki ülke ekonomisine de büyük katkı yapması sağlanıyor.

Kafkas Limanı’nın bulunduğu bölge, turizm açısından pek uygun bir yer sayılmaz. Buradan Rusya’nın popüler şehirlerine ya da konum olarak yakın olan Ukrayna’ya geçiş yapabilirsiniz. Kafkas Limanı aynı zamanda Kırım’a da oldukça yakın. Bölgeye gelmek için 1 Ocak 2016 tarihinde uygulamaya konulan anlaşmaya göre vize temininde bulunmak durumundasınız. Tüm check-in işlemleri için en az 1 saat kala Samsunport Limanı’nda hazır bir şekilde bulunmanız gerekiyor.

Devamını Oku