Samos ve Leros Turu
Samos ve Leros Turu
Samos ve Leros Turu

'Bir ada bana yetmez, Yunan Adaları'nın çoğunu görmem lazım' diyenler için Feribotlines'ın 'Birden Çok Adayı Keşfet!' paketleri bayram tatilinde de sizlerle!

Henüz çok keşfedilmemiş ve insan akınına uğramamış olan Leros huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin adresi olacak. Bol girinti ve çıkıntılı sahili ile bolca plaj sunan Leros aynı zamanda kültürel varlığıyla da turistleri cezbediyor. Agia Marina kasabası klasik Yunan mimarisi; sahil şeridi boyunca var olan kafeleri, pastaneleri ve fırınları ile adada kahvaltının başlıca durağı oluyor. Leros'ta geleneksel hayatı gözlemlemek isteyenler için doğru adres ise Platanos. Burada aynı zamanda 10. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Leros Kalesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Panteli Plajı'nda hem merkezden ayrılmamış olur hem de berrak turkuaz sularda serinleyebilirsiniz. Plaj konusunda bol seçenek sunan bu adanın neredeyse tüm plajları da tavernalarla içiçe. Yunan kültürünü doyasıya yaşayabileceğiniz bol huzurlu bir tatil için Leros adası en güzel seçeneğiniz.

Mavi ve yeşilin kucaklaştığı Samos Adası'nda isterseniz plajda vakit geçirebilir, isterseniz Hera Tapınağı, Kutsal Ruh Manastarı gibi önemli yerleri ziyaret edebilir; Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Pythgorion bölgesi'nde vakit geçirebilirsiniz. Roma - Bizans dönemi'ne ait kalıntıları görebilir, Türk donanmasından korunmak için yapılan kaleyi ziyareti edebilirsiniz. Pisagor Mağarası'nı ve dünya harikası olarak gösterilen Eupalinos Kemeri'ni   ziyaret etmeden dönmemenizi öneririz.

  • Gidiş - Dönüş Feribot Bileti
  • Otel Konaklamaları
  • Liman Vergileri
  • Tüm Kişisel Harcamalar
  • Vize Ücretleri
  • Kahvaltı Haricindeki Yemekler
  • Bordo pasaport sahiplerinin Schengen vizesi alması gerekmektedir.
  • Feribotlines tatil paketleri tamamen kişi ve gruplara özel tatil programlarıdır, 
  • Araç kiralamada rent a car firmasının sunduğu standart sigorta geçerlidir. Ek sigorta ve sürücü taleplerinde rent a car firması ekstra ücret talep edebilir.
YORUMLAR

Samos ve Leros Turu Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Samos ve Leros Turu

Lütfen Tarih Seçiniz

/ Yetişkin başı

Oda / Yetişkin / Çocuk
Hotel
Oda / Yetişkin / Çocuk / Bebek Sayısı
Ödeme Tutarı (Yetişkin başı)
FIRSATI YAKALA
Biz Sizi Arayalım