Samos Otelleri

80

'dan itibaren

0

'dan itibaren

0

'dan itibaren

0

'dan itibaren

0

'dan itibaren

0

'dan itibaren

0

'dan itibaren

0

'dan itibaren

0

'dan itibaren

0

'dan itibaren

0

'dan itibaren

0

'dan itibaren

0

'dan itibaren

0

'dan itibaren

0

'dan itibaren

0

'dan itibaren

0

'dan itibaren

0

'dan itibaren

Dilek Yarımadası’nın karşısındaki konumu ile herkesi kendine hayran bırakan Samos otelleri herşey dahil konseptli olması ile de ziyaretçilerini fazlasıyla memnun ediyor. Yaklaşık 477,5 kilometrekarelik bir alana yayılmış olan Samos’un Yunan mitolojisindeki yeri de oldukça özel: “Tanrıça Hera’nın doğum yeri” olarak bilinen Samos , sayısız doğal güzellik ve tarihi mekanın adım başı karşınıza çıkacağı, şirin bir Yunan adası. Samos otel tavsiye ve yorumlara göz atarak en kısa sürede rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Tamamını gezmek için en az 1-2 gününüzü ayırmanızı gereken Samos Adası otelleri ve yeme içme mekanları ile de seyahatinize renk katmanız mümkün. Birbirinden kıymetli tarihi yapıların yanı sıra deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarabileceğiniz plajları ve doğal güzellikleri de kesinlikle görülmeye değer.

Pythagorion: Samos merkez otelleri arasından seçiminizi yaptıktan sonra gezilecek yerler listenizin ilk sırasına UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de adını yazdırmış olan Pythagorion’u koyabilirsiniz. Samos Adası’nın en eski ve en güzel yerleşim yerlerinden biri olan Pythagorion Limanı etrafındaki yeme içme mekanlarında Yunan mutfağına özgü lezzetler de tadabilirsiniz.

Pisagor Mağarası: Pythagoras Mağarası olarak da bilinen Pisagor Mağarası, kuşkusuz Samos gezilecek yerler arasında en ilginci. Samos’un güneybatısındaki Marathokabos üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz Pisagor Mağarası, tüm gizemi ile sizi ilk görüşte kendine hayran bırakacak.

Meryem Ana Mağarası Manastırı: Kerkis Dağı’nın kuzeybatı kesiminde konumlanan Meryem Ana Manastırı, kimi Samos otelleri tarafından düzenlenen günübirlik turlar ile de gezilebilir. 650 metre rakımlı bu eşsiz mağara yılın her mevsimi olağanüstü manzaralar sunuyor 1586 senesinde inşa edilen Meryem Ana Mağarası Manastırı, Samos seyahatinizin en unutulmaz durağı olacak.

Hera Tapınağı: Diğer bir adı ile Heraion ya da Hera Tapınağı, 80 metre uzunluğa ve 45 metre genişliğe sahip. 100’den fazla sütunu bulunan Hera Tapınağı, Samos’taki en bozulmamış tarihi yapılardan biri aynı zamanda.

Samos Arkeoloji Müzesi: Samos tarihine adeta ışık tutan Samos Arkeoloji Müzesi’nde sadece Hera Tapınağı değil, ayrıca diğer antik yerleşim yerlerinden çıkarılan eserlere de denk gelmeniz mümkün.

Samos otelleri ve fiyatlar araştırmanızı yaptıktan sonra hem bütçenize hem de zevklerinize en uygun konaklama tesisini seçerek, kısa süre içerisinde online rezervasyon işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşte sizler için derlediğimiz Samos’ta yapılacaklar listesi:

  • Samos’un en güzel plajlarından biri ola Potokaki’de deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını doyasıya çıkarın.
  • Tsamadou Plajı’na gidin ve su sporları ve aktivitelerini deneyimleyin.
  • Samos otel bölgesine yaklaşık 32 km mesafedeki Karlovassi Köyü’ne gidin.
  • Samos Adası merkezinin 10 km kuzeybatısında yer alan Kokkari’de tekne turu yapın.
  • Samos – Vathy Limanı’nda gün batımına karşı Yunan lezzetleri ve Ouzo’nun tadına bakın.
  • Ünü tüm Yunanistan’a yayılmış Eupalinus Tüneli’nde sıra dışı bir deneyim yaşayın.
  • Tarihi 19. yüzyıla kadar uzanan Lykourgos Logothetis Kalesi’ne gidin ve manzaranın tadını çıkarın.

Hem Akdeniz hem de Ege mutfaklarının muazzam bir karışımını sunan Samos lezzetlerini tatmak için liman bölgesindeki yeme içme mekanları ilk tercihiniz olmalı. Zeytinyağlı leziz mezelerden envaiçeşit deniz mahsulüne kadar sayısız lezzeti bir arada bulabileceğiniz Pythagorion’daki Maritsa ya da Kokkari’deki Meltemi’ye uğrayabilirsiniz. Ayrıca diğer Yunan mutfağı lezzetleri için Samos otel iletişim sağlayabilirsiniz.