Giriş Yap / Üye Ol Üye girişi yapın veya üye olun.
000 FL Puan

Üye Girişi Üye Ol

Hangi adaya gitmek istiyorsunuz?

Tur Oluştur
Kendi Turunu Oluştur

Tatilin keyfini kendi planlarınla mı sürmek isteyenlerdensin? Dilediğin gibi planla, özgürlüğün tadını çıkar!

Samos Adası Turları

Dilek Yarımadası’nın tam karşısında, eşsiz bir konumda bulunan Samos, göz alıcı doğal güzelliklere ve tarihi mekanlara ev sahipliği yapan şirin bir Yunan adası. Samos Adası turları eşliğinde keşfedebileceğiniz sayısız yerin yanı sıra birbirinden eğlenceli aktivite ve etkinliklere de katılma imkanı da bulabilirsiniz. Toplamda 477.395 kilometrekarelik bir alanı kaplayan Samos, Yunan mitolojisinde “Tanrıça Hera’nın doğum yeri” olarak geçiyor. İşte Samos turu İzmir programı kapsamında gezebileceğiniz yerler:

Samos turu Kuşadası programı kapsamında doğal güzellikler, tarihi yapılar, plajlar ve daha birçok yeri keşfetme fırsatınız var. Programınız, Samos turu 1 gece bile olsa birden çok yer keşfedebilir, hatta Yunan mutfağına özgü lezzetler sunan yeme içme mekanlarında vakit geçirebilirsiniz. 

Pythagorion: Samos’un en popüler tatil bölgesi Samos turu 3 gece olursa şayet mutlaka ilk sıraya eklemeniz gereken yer, Samos Adası’nın en güzel yerleşim yerlerinden biri olarak kabul edilen Pythagorion olmalı. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de adını yazdırmış olan Pythagorion’un limanını çevreleyen restoranlardan birinde denize nazır keyif yapabilirsiniz.

Pisagor Mağarası: Adanın sembollerinden Samos Adası turu programının vazgeçilmez duraklarından Pisagor Mağarası, aynı zamanda Pythagoras Mağarası olarak da adlandırılıyor. İlginç bir hikayesi de olan bu görkemli mağaraya, Samos’un güneybatı kesiminde yer alan Marathokabos’tan ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. 

Meryem Ana Mağarası Manastırı: Heybetli Kerkis Dağı’nın kuzeybatısında bulunan Meryem Ana Mağarası Manastırı, deniz seviyesinden 950 metre yükseklikte bulunmakla birlikte dört mevsim eşsiz manzaralar sunan bir yer. İnşa tarihi 1586 tarihine kadar uzanan Meryem Ana Mağarası Manastırı’nı görmeden Samos turu programınızı sonlandırmamalısınız.

Hera Tapınağı: Bir diğer bilinen adıyla Heraion, Samos’un geçmişten günümüze bozulmadan ulaşabilmiş başlıca yapılarından biri. 100’ü aşkın sütunun olduğu tapınak, 45 metre genişliğinde ve 80 metre uzunluğunda.

Samos Arkeoloji Müzesi: Tatiliniz boyunca Samos turları ile görüp görebileceğiniz en güzel müzelerden biri olan Samos Arkeoloji Müzesi, dünyaca ünlü Hera Tapınağı’na ait kalıntılara ek olarak büyük bir heykel koleksiyonuna da ev sahipliği yapıyor.

Samos turları günübirlik programı değil de birkaç günlük konaklamalı turlara dahil olacaksanız eğer gezilecek yerler listenize ek olarak Samos’ta yapılacak aktiviteler listesi de hazırlayabilirsiniz. Samos’a özellikle Seferihisar Samos turu paketlerinden yararlanarak çok uygun fiyatlara 2 ve 3 gecelik programlarla seyahat edebilirsiniz.

  • 19. yüzyıldan kalma Lykourgos Logothetis Kalesi’ne çıkarak manzara fotoğrafları çekin.
  • Eupalinus Tüneli’ne giderek zamanda yolculuğa çıkın.
  • Samos Adası’nın doğu kesiminde yer alan Vathy’de limanın yanı başında kahvenizi yudumlayın.
  • Samos Adası’nın 10 km kuzeybatısındaki Kokkari’de tekne turuna çıkın.
  • Samos Adası’na yaklaşık 32 km uzaklıktaki pitoresk Karlovassi Köyü’nü ziyaret edin.
  • Tsamadou Plajı’nda bol bol güneşlenin; deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarın.
  • Samos’ta mutlaka uğramanız gereken bir başka plaj olan Potokaki’de yaz aylarında düzenlenen plaj partilerine katılın.

Ege ve Akdeniz mutfaklarına özgü envaiçeşit lezzeti bir arada sunan Samos Adası yeme içme mekanlarında ilk uğramanız gereken yer, Pythagorion’daki Maritsa. Zeytinyağlı mezeler ve çeşit çeşit deniz mahsulü tadabilir, denize nazır bir ziyafet çekmek içinse yönünüzü Kokkari’deki Meltemi’ye çevirebilirsiniz. Samos turu günübirlik programına dahil olduysanız şayet Samos’un en güzel restoranları arasında bulunan Stella’da zeytin ağaçları arasında Yunan lezzetlerini tatmayı tercih edebilirsiniz.