Sakız Adası Konaklama ve Güney Ada

Programımız, 1 gece Ionia Rooms oda / Kahvaltı otel konaklamasını, güney ada turunu ve feribot biletini (vergiler dahil) kapsamaktadır.

Çeşme limanında check-in işlemlerinin ardından başlayan tatil programınızda feribotunuz saat 09:00'da hareket edecek, Ege Denizi'nde yaklaşık 30 dakika süren konforlu bir yolculuğun ardından Sakız Adası'na ulaşıyorsunuz. Gümrükten geçtikten sonra şehir merkezinde verilen serbest zamanın ardından 11:00’ de merkez acentemizde buluşuyoruz ve bizi bekleyen araçlarla, rehberlerimiz eşliğinde Güney ada turumuza başlıyoruz.

Rotamızı; dünyada damla sakızının en önemli üretim yeri olan ve MASTİKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz. Cenevizlilerden kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş Ceneviz tarzı taş konakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek, ilk durağımız olan ARMOLİA köyü' ne varıyoruz. Burada adanın meşhur Sakız Ağaçlarını da yakından görüyoruz. Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan Armolia köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır. Dileyenler buradaki mağazalardan seramik ve yerel ada ürünleri alışverişi yapabilirler. Buradan sonraki durağımız, Bizans döneminde inşa edilen, adanın en turistik ve labirent sokaklarıyla ünlü MESTA köyü. Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan'ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış, ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz. Ardından, Ada'nın güneyindeki en büyük köylerinden biri olan, duvarları siyah beyaz desenli evleri ile ünlü PYRGİ köyü' ne varıyoruz. Bu Ortaçağ Köyünün sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz. Bu keyifli turumuzun son durağı, öğle yemeğimizi yiyeceğimiz şirin bir balıkçı kasabasına gidiyor, birbirinden lezzetli ve bir o kadarda damak tadımıza uygun yunan yemekleriyle bu güzel günümüzü bitiriyoruz. Tatiliniz boyunca adayı keşfetmek için farklı öneriler isterseniz Feribot Lines’ın instagram hesabı @feribotlines ‘ı takip edebilir, sabitlenmiş storylerdeki Sakız hikayelerini ve rota önerilerini inceleyebilirsiniz. Dönüş gününüzde feribot kalkış saatinden 1 saat önce limanda olmanız gerekiyor. 

Pasaport kontrollerinin ardından saat 18:00'da Çeşme'ye hareket ediyor, bu güzel Yunan Adası’na veda ediyoruz. Dönüş yolunda bu güzel tatili tekrarlamak için can atacağınıza eminiz!

  • Gidiş-Dönüş Feribot Bileti
  • Kahvaltı Dahil Otel Konaklaması
  • Güney Ada Turu
  • Liman Vergileri
  • Otel Vergisi
  • Kişisel Harcamalar
  • Vize
  • Yurtdışı Çıkış Harcı
  • Bordo pasaport sahiplerinin Schengen vizesi alması gerekmektedir.
  • Feribotlines tatil paketleri tamamen kişi ve gruplara özel tatil programlarıdır, 
YORUMLAR

Sakız Adası Konaklama ve Güney Ada Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Sakız Adası Konaklama ve Güney Ada

Lütfen Tarih Seçiniz

/ Yetişkin başı

Oda / Yetişkin / Çocuk
Hotel
Oda / Yetişkin / Çocuk / Bebek Sayısı
Ödeme Tutarı (Yetişkin başı)
FIRSATI YAKALA
Biz Sizi Arayalım