Giriş Yap / Üye Ol Üye girişi yapın veya üye olun.
000 FL Puan

Üye Girişi Üye Ol

Sakız Adası Feribot Bileti

Yetişkin (+12 Yaş)
Çocuk (6-12 Yaş)
Bebek (0-5 Yaş)
Araç Türü
Araç Sayısı
KAPAT

%20 Ön Ödemeli Erken Rezervasyon Bilet Kampanyası Başladı!

Çeşme-Sakız rotasında da geçerli erken rezervasyon kampanyası ile sadece %20 ön ödeme fırsatıyla 2024 yaz sezonunda seyahatinizi garantileyebilir, fiyat ve yer avantajıyla seyahatinizi özgürce planlayabilir, rahatça ödeyebilirsiniz. İlgili biletlere 8 Nisan-30 Eylül 2024 tarihi aralığında arama yaparak ulaşabilirsiniz.

%20 ön ödeme yaptığınız biletiniz için kalan ödemeyi seyahatinizden 30 gün öncesine kadar dilediğiniz tarihte tamamlayabilirsiniz.

Biletler esnek bilet avantajıyla satışa sunulmuştur ve biletinizi açığa alabilir, tarih değiştirebilir, 31 Aralık 2024 tarihine kadar ilgili feribotun seferlerinde kullanabilirsiniz.

Öne Çıkan Turlar

En yeşil Yunan Adası Turları, birbirinden güzel plajlarıyla sizi bekliyor.

Yunanistan vizenizi en kolay şekilde alın!

Size özel vize danışmanı ile Hızlı, Kolay Güvenilir vize başvurusunun farkını yaşayın. İster Yunanistan Schengen vizesi, isterseniz de Yunanistan Kapı vizenizi en kolay şekilde alın!

Vize Başvurusu
mavi bg

Nerede?

Sıkça Sorulan Sorular

Feribotlines, en ucuz feribot fiyatlarını en iyi fiyat garantisiyle nasıl sunuyor?
Feribotlines, Türkiye - Yunan Adaları arasındaki tüm feribot seferlerini anlık olarak karşılaştırır ve partnerleriyle yaptığı özel anlaşmalar sayesinde en iyi fiyat garantisiyle sunar. Böylece size en uygun Çeşme Sakız feribot biletini, en iyi fiyat garantisiyle alabilirsiniz.
Çeşme Sakız feribot biletlerinde yanmaz bilet ve tarih değişikliği esnek bilet nasıl alınabilir?
Feribotlines, sistemi üzerinden alınan Çeşme Sakız feribot seferlerini özel olarak oluşturduğu güvence paketleriyle sunar. Böylece yanmaz bilet ve tarih değişikliği esnek bilet ile seyahatinizde özgür olursunuz.
Çeşme Sakız feribot bileti nereden alınır?
Çeşme Sakız feribot bileti rezervasyonu Feribotlines üzerinden karekodlu e-bilet olarak en iyi fiyat garantisi ile yapılabilmektedir. Böylece limanda sıra beklemez, biletinizle ilgili tüm işlemleri telefonunuzdan gerçekleştirebilirsiniz.
Çeşme Sakız Adası arası hangi feribot firmaları sefer düzenlemektedir?
Çeşme ile Sakız Adası arasında yaz aylarında haftanın her günü, kış aylarında ise haftanın belirli günlerinde Turyol, Sunrise, Ertürk ve Tilos firmaları feribot seferleri düzenlenmektedir.
Çeşme Sakız Adası araçlı feribot seferleri mevcut mu?
Sunrise, Turyol ve Ertürk firmalarının Çeşme Sakız araçlı feribot seferleri mevcut. Feribotların araç kontenjanları kısıtlı olduğu için araçlı bilet rezervasyonlarının seyahat tarihinden birkaç hafta önce yapılması önerilmektedir.
Çeşme Sakız feribot seferleri kalkış ve varış limanı neresidir?
Seferlerin Çeşme’den kalkış noktası Çeşme Marina’nın hemen yanında bulunan Çeşme Ulusoy limanıdır. Sakız Adası varış limanı adanın merkez limanı olan Chios Main Port limanıdır.
Çeşme Sakız feribot seferi yapan feribotların feribot tipleri neler?
Çeşme’den Sakız’a sefer yapan feribot tipleri feribot firmasına göre değişmektedir. Açık havada deniz seyahati yapmak istiyorsanız Turyol ve Sunrise firmalarının açık güverteli feribotları, hızlı seyahatler için Ertürk’ün Katamaran tipi feribotunu tercih edebilirsiniz.
Çeşme Sakız Adası araçlı feribot seferleri mevcut mu?
Çeşme’den Sakız Adası’na yaz aylarında haftanın her günü, kış aylarında haftanın 3-4 günü araçlı feribot seferi bulunmaktadır.
Sakız Adası’ndan hangi Yunan Adalarına feribot seferi ile geçebilirim?
Sakız Adası’ndan Midilli, Samos, Mykonos, Ikaria, Patmos, Leros adalarına ve Yunanistan anakarasında Atina’ya Yunanistan iç hat feribot seferleriyle geçebilirsiniz. Tüm iç hat feribot biletlerini Feribotlines üzerinden temin edebilirsiniz.
Çeşme Sakız feribot bileti satın aldıktan sonra tarih değişikliği yapılabilir mi?
Çeşme Sakız feribot biletlerinde değişiklik hakkı bileti satın aldığınız firma kuralları çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Biletini Feribotlines üzerinden alan tüm misafirlerimizin sefer tarihinden önce cezasız, şartsız biletini açığa alma ve tarih değiştirme hakkı bulunmaktadır.
Sakız Adası feribot seferleri için vize gerekli mi?
Sakız Adası seyahatleri için normal pasaport sahiplerinin Schengen vizesi alması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri Sakız Adası’na vizesiz olarak seyahat edebilmektedir.
 Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Mesta Köyü
 • Pyrgi Köyü
 • Nea Moni Manastrı
 • Anavatos
 • Sakız Adası Kalesi
 • Arkeoloji Müzesi
Popüler Plajlar POPÜLER PLAJLAR
 • Mavra Volia Plajı
 • Lithi Plajı
 • Glari Plajı
 • Ayia Dinami Plajı
 • Komi Plajı
 • Karfas Plajı
TRAVEL TO
 • Sakız - Atina Feribot
 • Sakız - Samos (Vathy) Feribot
 • Sakız - Midilli Feribot
TRAVEL FROM
 • Atina - Sakız Feribot
 • Samos (Vathy)-Sakız Feribot
 • Midilli - Sakız Feribot

Gezi Rehberi

Sakız Adası 2024'de Sizi Bekliyor

En sevilen tatil noktalarından birisi olan Sakız Adası seferleri, pandemi nedeniyle verdiği 2 yıl aranın ardından yeniden başlıyor! Türkiye-Yunanistan arasındaki feribot seferlerinin pandemi nedeniyle durdurulmasının ardından geçen sürede en çok özlenen ve sorulan adaların başında gelen Sakız Adası'na seferler önceki yıllarda da olduğu gibi Çeşme'den başlıyor. 2022 Nisan ayında başlaması beklenen seferlerle Çeşme'den sadece 20 dakikalık bir yolculukla ulaşabileceğiniz Sakız Adasına yaz aylarında haftanın her günü sefer yapılması bekleniyor.

Yunanistan’ın en popüler adalarından biri olan Sakız Adası, Ege Denizi’nde Çeşme’nin tam karşısında yer almaktadır. Türkiye’ye en yakın adalardan biridir. Yunanca “Chios” şeklinde isimlendirilen ada, aslında çok uzun süre Bizans ve Osmanlı Devleti’nin egemenliği altında kalmıştır. Adanın tarihinin ise, Neolitik Çağa dayandığı yapılan çalışmalar ve kalıntıların araştırılması sonucu kesinleşmiş durumda. Tarihi birçok dönem ve uygarlığa şahit olmak isteyenlerin Çeşme - Sakız Adası feribot bileti alarak ziyaret etmek istediği adalardan biridir.

Çeşme-Sakız Adası feribot seferleri ile ulaşabileceğiniz Sakız Adası, nam-ı diğer Chios kapsamında iki Yunan adası daha bulunur: Koyun/ Oinusses ve Balık/ Psara Adası. Adanın merkezi ise Hora ya da Chios Town şeklinde anılmaktadır. İsminden de anlaşılır olduğu üzere adanın ününe ve merak edilir olmasına neden olan ana unsuz eşi benzeri olmayan sakız ağaçları ve damla sakızının anavatanı olmasıdır. Çeşme-Sakız Adası feribot seferleri Sakız ağaçlarının yanı sıra, kültürel tarihi, natürelliği, Orta Çağ etkilerini barındıran kasabaları, müzeleri ve plajları da turizm popülerliğine etkisi olan unsurlardır. Sakız Adası feribot ile Türkiye’den sadece 20 dakikada ulaşım sağlanabilen bir adadır. İzmir- Çeşme’ye konum olarak çok yakın olmasından dolayı sık sık turistik seferler düzenlenmektedir. Bu hizmeti sağlayan üç farklı turizm firması bulunuyor.

Türk firmaları olarak Ertürk Lines ve Turyol Sakız Adası feribotları ilce karşılıklı sefer imkanı sağlarken, Çeşme-Sakız Adası feribot seferleri Yunan menşeili Sunrise firması tarafından da yaz kış düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Adaya ulaşım süresi tercih ettiğiniz firma ve Sakız Adası feribot bileti ile ilintili olarak değişkenlik göstermektedir. Bazı Sakız feribotları yalnızca yolcu alımı yaparken, bazı Sakız Adası feribot seferleri yolcu+ araç şeklinde misafir kabul etmektedirler. Ertürk Lines firmasına ait Sakız Adası feribotlarından biri olan Ertürk 1 ile yolcu ve araç aktarımı yapılabilmektedir. Bu nedenle seyahat süresi ortalama 50 dakika sürmektedir. Firmanın Katamaran isimli Sakız Adası feribotu ise yalnızca yolcu kullanımına açıktır. Ortalama 20 dakikada ulaşım sağlamasından dolayı, Sakız Adası hızlı feribot bileti denilince akla ilk gelenlerdendir. Sakız hızlı feribot alternatiflerinden bir diğeri de Turyol firmasına aittir. Yaklaşık 30 dakika süren ve araçlı yolculara kapalı olan Sakız Adası hızlı feribot sefeleri ile ulaşım için tercih edebilirsiniz. Sakız Adası-Çeşme feribot sefeleri için hizmet veren tek Yunan firması Sunrise bünyesinde yolcu+ araç aktarımı sağlayan San Nicolas isimli feribot, toplamda 50 dakika içerisinde adaya ulaşabilmenizi sağlamaktadır. Yapılan tüm Sakız Adası-Çeşme feribot seferleri Çeşme Ulusoy Port ve Chios Port arasında gerçekleşmektedir. Sakız Adası feribot bileti alan tüm yolcular biniş limanında check-in yaptıktan sonra yolculuklarına başlayabilmektedirler.

Araçları ile seyahat etmek isteyen yolcuların, feribot firmalarının seferlerini kontrol ederek araçlı ibaresi olmasına dikkat etmesi gerekiyor. Yunan Adaları arasında en çok araçla geçilen Yunan Adası olan Sakız Adası'nın yanı sıra Ayvalık Midilli feribot ile de araçla Midilli'ye rahatlıkla geçilebiliyor. Yunan adaları içerisinde 5. sırada bulunan ada fiziki açıdan oldukça büyüktür. Ada içinde kolay ulaşım için, Sakız Adası feribot bileti satın alımı yaparken ek hizmetlerden araç kiralama hizmetini seçebilirsiniz. Feribot sefer günleri ise, kış aylarında hava şartlarına göre farklılık gösterebilmekle beraber her hafta çarşamba, cumartesi ve pazar günleri gerçekleşmektedir. Yaz aylarında talebin daha çok olması ve hava şartlarının elverişliliğinden dolayı haftanın her günü uygun sıklıkta sefer bulunmaktadır.

Adaya seyahat etmek için en güzel zaman aralığı, Nisan ayı başlangıcı ile Eylül ayı sonudur. Birçok tatil beldesine göre daha uygun fiyatlı bir şehir olmasından dolayı yaz ayları boyunca turist akınına uğramaktadır. Chios için yoğun bir dönem olmasına karşın yaz aylarında en uygun Sakız Adası feribot bileti bulmanız oldukça kolaydır. Mesta, Pyrgi köyleri, Mavra Volia plajı, Sakız Limanı, Kampos, Arkeoloji Müzesi, Agia Markella Manastırı, Olympi Mağarası gibi görülmeye değer birçok yeri bulunmaktadır. Bununla beraber, herkese hitap edebilecek birçok sahili ve plajı bulunuyor. Zevkinize göre; tarihi bir plaj olan Öğreten Taş Plajı’nı, Yossanos, Nagos gibi taşlı plajı olan sahilleri ya da Komi gibi ince kumlu plajları tercih edebilirsiniz. Siyah renkli volkanik taşlı, az bulunan bir özelliğe sahip olan Mavra Volia plajını da ziyaret edebilirsiniz. Samos feribot seferleriyle ulaşabileceğiniz Samos Adası gibi Sakız Adası da ülkemiz damak tadına çok yakın olan Yunan mutfağını, özellikle eşsiz ve taze deniz ürünlerini deneyimleyebilir, adanın doğal ve faydalı yiyeceklerinden tadabilirsiniz. Damla sakızı üretimi adanın temel kaynağı olduğu için, hangi aralıkta ziyaret ederseniz edin damla sakızı ile yapılmış birçok ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sakız Adası-Çeşme feribot bileti alarak, ortalama 20 dakika içerisinde adaya ulaşma imkanınız bulunuyor. Adadaki mekanlar, ulaşım ve daha birçok alan oldukça uygun fiyatlı olmakla beraber bilet fiyatları için de aynı şeyi söylemek mümkün. Uygun fiyatlı bu seyahat ve tatil için en önemli şart vize sahibi olmanız. Türkiye üzerinden Chios feribot bileti alan turistlerin, Yunanistan ya da Schengen vizesi olması gerekmektedir. Yeşil pasaportu bulunan kişilerin ise herhangi bir vize başvurusu yapmadan geçmesi yeterlidir. Sakız Adası’nda yaz aylarında kapı vizesi seçeneği de bulunmaktadır ve Feribotlines ekibi tüm süreçte destek vermektedir.