Roket Savaşları Turu
Roket Savaşları Turu

Roket Savaşları 2019 festivali ile uzun yıllar unutamayacağınız bir deneyim sizi bekliyor! Hem Roket savaşlarını izleyeceğiniz, hem de Sakız’ın güzelliklerini keşfedeceğiniz tüm turların dahil olduğu programımız en özel Roket Savaşları deneyimi için tasarlandı.

Yüzyıllardır süren ve her yıl Paskalya’da Sakız Adası Vrandados köyündeki Panagia Erityani ile Aziz Markos kiliseleri arasında kiliselerden birbirine atılan roket (havai fişek) atışları ile gerçekleştirilen bu görsel şölen için el yapımı roketler aylar öncesinden hazırlanmaya başlanıyor. Kilise cemaatleri tarafından büyük bir özenle hazırlanan bu roketlerin savaşı ve oluşturduğu görsel şölen, son yıllarda dünya çapında büyük bir popülerliğe ulaşmış durumda.

Müsaitlik: 2* ve 3* Hotellerde müsaitlik kalmamıştır. 4* Golden Sand Hotel (Yarım Pansiyon)'de müsaitlik bulunmaktadır

Tur Programı

27 Nisan

Paskalya kutlamaları ve dünyaca ünlü Roket Savaşları için cumartesi sabahı 08.00’da Çeşme Ulusoy limanında buluşuyoruz. Check-in ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Ege Denizi’nin masmavi sularında konforlu bir feribot yolculuğu ile Sakız Adası limanına ulaşıyoruz. Sakız Adası limanındaki pasaport kontrol işlemleri sonrasında bavullarımızı bizi bekleyen otobüsümüze bırakarak Sakız Adası keşfine adanın merkez çarşısından başlıyoruz.

Sakız Adası merkez ve çarşı turumuza Aploterya adı verilen Sakız Adası’nın çarşısından başlıyoruz. Sultan Abdülmecit’in yaptırdığı Mecidiye Camii’ni, Sakız Adası’nın en büyük meydanı olan Vounaki Meydanı’nı ve Bizans döneminde inşa edilen, Ceneviz ve Osmanlı dönemlerinde de ada yönetiminin merkezi olan Sakız Kalesi’ni ve içerisinde bulunan Osmanlı eserlerini ziyaret edeceğiz.

Şehir merkezini keşfettiğimiz gezinin ardından Kuzey Ada Turu’na başlıyoruz. Adaya gelenlerin en çok fotoğrafladığı sembol yapıların başında gelen Yel değirmenlerinin yanında fotoğraf molası veriyoruz. Hatıra fotoğrafları çektikten sonra Homeros’un İlyada ve Odysseia eserlerini de yazdığı bölge olan Vradados’daki Daskalopetra’yı ziyaret ediyor ve burada adanın tarihi hakkında detaylı bilgi sahibi oluyoruz. Sonrasında öğle yemeği molası için şirin bir balıkçı kasabası olan Langada’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğinin için ayrılan serbest zaman içerisinde adanın eşsiz ve doğal lezzetlerinin tadını deniz kenarındaki sevimli restoranlarda çıkartabilirsiniz. Serbest zamanın ardından akşam yapılacak Roket Savaşları için otelimize hareket ediyoruz ve dinleniyoruz.

Saat 19.30’da otelimizin lobisinde buluşarak Roket Savaşları öncesinde akşam yemeğine hareket ediyoruz. Açık büfe servisi ve zengin menüsü ile akşam yemeğimizin ardından 21.30’da tur otobüsümüze geçerek rehberimiz eşliğinde Roket Savaşları transfer alanına hareket ediyoruz. Roket Savaşlarının yapıldığı Vrondados bölgesindeki transfer alanında belediyenin küçük otobüsleriyle yaptığı transferlerle seyir noktalarına ulaşıyoruz. Dünyaca ünlü Roket Savaşları’nın tadını çıkarttıktan sonra rehberimizin belirlediği buluşma yeri ve saatinde buluşarak otelimize dönüyoruz.

28 Nisan

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından bizi bekleyen tur otobüslerimize binerek Sakız Adası’nın en ünlü köylerini ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. İlk olarak narenciye bahçeleri tarafından çevrelenmiş Ceneviz taş konakları ile meşhur Kambos bölgesinden geçerek Armolia köyüne ulaşıyoruz. Armolia köyünde sakız ağaçlarını yakından görüyoruz. Seramik yapımı ve işlemeciliği ile ünlenen Armollia’da seramikle yapılan onlarca çeşit ürünü inceleyebilir, dilerseni alışveriş yapabilirsiniz. Sonraki durağımız Bizans döneminde inşa edilen adanın en ünlü köyü Mesta. Benzersiz bir mimari ile yapılan bu köy, hem eşsiz evleri hem de Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden birisi olan Aziz Taksiarhis Kilisesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Mesta’nın orta çağdan kalma ve hiç bozulmamış mistik sokakları ve ona eşlik eden kilise sizi bir zaman yolculuğunun içinde hissettirecek. Mesta’da vereceğimiz serbest zamanda bu orta çap köyünün tadını doyasıya çıkartmak için köy meydanında kahve içebilir veya leziz dondurmalarının tadını çıkartabilirsiniz. Mesta’nın ardından Sakız Adası’na özgü bir diğer köy olan Pyrgi köyüne hareket ediyoruz. Dünyaca ünlü mimarisi ile sadece Sakız Adası’na özgü olan ortaçağ köyü Pyrgi’de yapacağımız yürüyüş turunda köye bu ünü kazandıran, hepsi birbirinden farklı desenlere sahip evlerini inceleyecek, bu mimari güzelliğin detaylarını öğreneceğiz. Köyün sokaklarında yürüyüş yaparken Bizans dönemine ait Kutsal Haarilere adanan Agion Apostolon Kilisesi’ni de göreceğiz. Bu güzel turun ardından yemek molası için deniz kenarında canlı müzik yapan bir Yunan tavernasına gidiyoruz. Paskalyaya özgü oğlak çevirmenin ve lezzetli deniz ürünlerinin tadını çıkartabileceğiniz, mezeleri tadabileceğiniz bu güzel tavernadaki serbest zamanın ardından dönüş yoluna geçiyor ve Sakız Adası limanına ulaşıyoruz.

Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından Ege denizinin tadını çıkartacağımız konforlu bir feribot yolculuğu ile Çeşme’ye ulaşıyor ve bir sonraki turda görüşmek üzere, yaşadığımız eşsiz deneyimlerin mutluluğu ile vedalaşıyoruz.

 • Çeşme-Sakız Hızlı Feribot Geçişleri,
 • Seçilen Otelde Konaklama
 • Kahvaltı
 • Şehir Merkezi Turu
 • Kuzey Ada Turu,
 • Güney Ada Turu
 • Roket Savaşları Turu
 • Tur Boyunca Türkçe Rehberlik ve Acente Refakati
 • 4 Yıldızlı Otellerde Akşam Yemeği (İçecekler Extra)
 • Yurt Dışı Harcı
 • Vize (140€)
 • Kişisel Harcamalar
 • Liman Vergisi
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yeşil pasaporta vizesizdir. Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Sakız Adası’na girebilmesi için Schengen vizesi sahibi olması veya kapı vizesi başvurusu yapması gerekmektedir.
 • Pasaportunda KKTC damgası olan kişiler Yunanistan’a giriş yapamazlar.
 • Konaklama belirtilen otel seçeneklerinden birisinde veya aynı standart ve lokasyonda bulunan benzerinde sağlanır.
 • Seçilen otel kategorisinde belirtilen otelde müsaitlik olduğu sürece o otelde konaklama sağlanır, aksi halde aynı standartta bir otelde konaklama sağlanır.
 • Araçlı tatil paketi satın alındığında araç kiralaması yapılabilmesi için Türkiye Cumhuriyeti’nin verdiği yeni çipli kimlik veya beynelminel ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. Aksi halde rent a car araç vermemektedir.
 • Araçlı tatil paketi satın alındığında grupta bulunan her 4 kişiye 1 araç verilmektedir.
YORUMLAR

Roket Savaşları Turu Yorumları

Siz de yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Roket Savaşları Turu

Lütfen Tarih Seçiniz

/ Yetişkin başı

Oda / Yetişkin / Çocuk
Hotel
Oda / Yetişkin / Çocuk / Bebek Sayısı
Ödeme Tutarı (Yetişkin başı)
FIRSATI YAKALA
Biz Sizi Arayalım