Özel Paket
Özel Paket
Özel Paket

Size özel oluşturulmuş bu tatil programı 2 yetişkin, 1 8 yaşında çocuk, 1 6 yaşında çocuk için ailenize özel tasarlanmıştır. Lütfen satın alım öncesinde dahil olanları ve dikkat edilmesi gereken hususları okumayı unutmayınız.

English Time-Table and Details:

11.08.2019

Check-in 14.00 at İzmir Kaya Hotel

12.08.2019

Accommodation İzmir Kaya Hotel (breakfast included)

13.08.2019

Check-in at least 08.30 at Çeşme Ulusoy Port Turyol Kiosk

Departure 09.00 from Çeşme, Arrival 09.30 to Chios

After passport and visa control tour guide and bus will wait group with name of Turyol.

All Day Island tour, bus leave them at Hotel

Accommodation at Chios (breakfast included)

14.08.2019

After breakfast, free time till ferry departure

Boarding at 17.30 at Chios main port, departure 18.00 from Chios and arrival to Çeşme 18.30

Accommodation at Bodrum (breakfast included)

15.08.2019

Accommodation at Bodrum (breakfast included)

16.08.2019

Check-in at least 08.30 at Bodrum Castle Port (Main Port) Dentur Office

Departure 09.15 from Bodrum, Arrival 09.45 to Kos

You will meet with tour guide at Dentur Office

After passport and visa control tour guide and bus will wait group with name of Dentur

All Day English Island tour, bus leave them at Hotel

Accommodation at Kos (breakfast included)

17.08.2019

After breakfast, free time till ferry departure

Boarding at 16.45 at Kos main port, departure 17.15 from Kos and arrival to Bodrum 18.00

Accommodation at Kuşadası (breakfast included)

18.08.2019

Check-in at least 08.30 at Kuşadası Cruise Port (Main Port) Meander Office

Departure 09.00 from Kuşadası, Arrival 10.30 to Samos Pythagorion Port

Free time till check-in time, you can discover Pythagorion town till 14.00

Check-in 14.00 at Hotel, Accommodation at Samos (breakfast included)

19.08.2019

After breakfast, free time till ferry departure

Transfer from your Hotel to Port

Boarding at 16.30 at Samos Vathy Port, departure 17.00 from Samos and arrival to Kuşadası 18.30

Accommodation at Kuşadası (breakfast included)

20.08.2019

Check-out 12.00.

Örnek Tur Programı Türkçe

11.08.2019

İzmir'e arabanızla ulaştıktan sonra 14.00 sonrasında İzmir Kaya Hotel'e check-in yaparak tatilinize başlayabilirsiniz. 2 Günlük İzmir tatiliniz ilk gününde otelinizin termal olanaklarının tadını çıkartabilir veya İzmir'in meşhur Kordon'unun tadını çıkartabilirsiniz.

12.08.2019

Sabah otelde yapacağınız kahvaltının ardından dilerseniz İzmir Kordon'da başlayacağınız keyifli yürüyüş esnasında Kordon, Kemeraltı, Saat kulesi, Tarihi Asansör gibi İzmir'in simge yapılarını ziyaret edebilirsiniz.

13.08.2019

Otelde yapacağınız erken check-out sonrasında en geç 08.30'da Çeşme Ulusoy limanında pasaport ve check-in işlemleri için hazır bulunmanız gerekmektedir. Feribotunuz 08.30'da hareket ediyor ve Ege Denizi'nde yapacağınız 30 dakikalık konforlu bir yolculuk sonrasında Sakız Adası'na ulaşıyorsunuz. Sakız Adası limanına ulaştıktan sonra pasaport ve vize kontrollerinin ardından sizi bekleyen tur otobüsünüze binerek Güney Ada turu'na başlıyoruz.

Sakız Adası Güney Ada turunda damla sakızının en ünlü üretim yeri olan Sakız köylerine ulaşmaktayız.  Seramikleri ile ünlü bir Armolia köyünde keyifli, kültürel bir alışveriş yapma şansını da bulacağınız ada turumuz, Sakız Adası turları arasındaki en popüler turlardan birisidir ve adanın kültüründen, tarihine, ağaçlarından, denizine kadar yakından tanımanızı sağlamaktadır. Rehberlerimiz eşliğinde yaptığınız bu gezide seramik atölyelerini gezme olanağı da bulacaksınız. Tarihi orta çağ dokusunu en iyi şekilde koruyan Yunanistan köylerinden biri olan Mesta'ya yapacağımız ziyarette köyün daracık taş sokaklarında yürüyecek ve camsız duvarlarının yıllar boyunca köyü nasıl koruduğuna şahit olacaksınız. Mesta köyünde yüz yıllardır şifa bulmak için ziyaret edilen Aziz Taksiarhis kilisesini ziyaret etme şansını yakalayacaksınız. Daha sonrasında orta çağ köylerinden olan Pyrgi'nin eşsiz ev mimarisini inceleyecek, bizans döneminde inşa edilen kiliselerin ve Kristof Kolomb'un yaşadığı rivayet edilen evi yakından inceleyebileceksiniz. Pyrgi köyündeki evlerin eşsiz dış cephelerinin, ve bu cephelerdeki geometrik desenlerin inceliklerini rehberimizden dinledikten sonra Mesta limanında Yunan deniz mutfağının eşsiz lezzetlerini tadabileceksiniz.

Turumuzda serbest zamanlarda alışverişlerinizi yaparak sevdiklerinize size bir anı olarak kalacak hediyelik eşyalarınızı da alabilirsiniz. Güzel bir gezinin ardından Sakız limanında toplanarak Ege'nin mavi sularında yol alarak çeşmeye ulaşılmaktadır. Gümrük işlemleri sonunda dilerseniz serbest zaman alarak free shop alışverişlerinizi yapmaktasınız.  Sizlere sunduğumuz ekonomik ve eğlenceli turlarımızla daha birçok yeri görme şansına sahip olabilirsiniz. 

Tur sonrasında otobüsünüz sizi konaklayacağınız otelinize bırakıyor. Gece konaklama otelinizde.

14.08.2019

Sabah otelinizde yapacağınız kahvaltının ardından tüm gün serbest zamanınız mevcut. Bu sürede dilerseniz Sakız Adası'nın birbirinden güzel koylarını keşfedebilir, dilerseniz merkezde alışverişin tadını çıkartabilirsiniz. Deniz için önerimiz volkanik patlama sonucu oluşmuş, dünyanın nadir siyah plajlarından Mavra Volia Beach'i ziyaret etmeniz olacaktır.

Akşam feribotunuz Chios Port'dan 18.00'da kalkıyor ve 18.30'da Çeşme'ye ulaşıyor. Check-in işlemleri için en az 30 dakika önce limanda olmanızı öneririz. 

Bodrum'a arabanızla yapacağınız seyahat sonrasında Bodrum'daki otelinize yerleşerek dinlenebilirsiniz.

15.08.2019

Bodrum otelinizde konaklama

16.08.2018

Sabah otelde yapacağınız erken kahvaltının ardından 08.30'da Bodrum Kale (Merkez) limanında oluyoruz. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından feribotumuz 09.15'de hareket ediyor ve 45 dk'lık konforlu bir yolculuğun sonunda Kos merkez limanına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen tur otobüsümüze ve rehberimizle Kos Adası'nı keşfetmeye çıkıyoruz.

Panoramik olarak göreceğimiz ilk durağımız Kos Şehir merkezine sadece 2 km uzaklıkta bulunan ve Türk Köyü olarak bilinen PLATANİ. Bu köy, yaklaşık 1500 Türk’ün yaşadığı, Ada’daki tek Türk Köyü olma özelliğine sahip.

Meydanında göreceğiniz küçük ve şirin lokantalarda; Türk ve Yunan mutfağından ortak özellikler taşıyan yemekler servis edilmektedir. Köyde ayrıca bir Camii ve bir Ortodoks Kilisesi vardır. Ortak geçmişe sahip iki halkın birlikte huzurla yaşadığı bu köyü görmek size de huzur verecek. Panoramik olarak gördüğümüz Platani Köyü, ardından duraklama yapacağımız ilk durağımız: Kos Şehir Merkezine yaklaşık 13 km mesafede meşhur bir Dağ Köyü olan: ZİA ; Bu güzel dağ köyü,  yemyeşil ormanlar ve akarsuların arasında gizlidir ve pek çok Avrupalı turist tarafından bir cazibe merkezidir. Yüksek bir irtifada yer alan ZİA, Kos Adası’nı tepeden ayaklarınız altına alacak ve öğle yemeğinizi yerken size; Türkiye ve Üç Adalar(Pserimos – Plati – Kalymnos)  manzarasını izleterek nefes kesici manzaralar sunacaktır. Köyün girişinde üç farklı Kilise vardır. Merkezinde bolca hediyelik eşya dükkanlarına ve büyük tavernalara ev sahipliği yapan ana caddede gezerek Zia’nın keyfini çıkarabilirsiniz. Köyün etrafında, arnavut kaldırımlı sokaklarda geleneksel köy evlerinin arasında gezinebilir, bolca fotoğraf çekebilirsiniz! Zia, sunduğu inanılmaz günbatımı manzarası için de özellikle Avrupalı turistler tarafından ünlü bir destinasyondur. Zia Köyünde vereceğimiz 1 saatlik öğle yemeği molası veriyoruz.

Yemeğin ardından Kos’un en batısında konumlanan Kefalos Köyü, Merkeze 42 km mesafesi ile, Kos şehir merkezine en uzak kasabasıdır. Deniz ve doğa açısından adanın en güzel yerlerinin başında gelir. Kefalos’un merkezi sahilden bir kilometre kadar içeride küçük bir tepe üzerine kurulmuştur. Kefalos sahili kilometrelerce uzunlukta yan yana sıralanmış eşsiz plajlar ve kristal berraklığındaki denizi adanın en iyi deniz-kum-güneş tecrübesini size yaşatır.

Kefalos ve çevresinin zengin bir tarihi geçmişi vardır.

Kefalos’da en çok fotoğraflanan bölge olan: Aghios Stefanos sahilinde, Kastri Adası’dır. Ayrıca bu küçük adacığın karşısında, erken dönem Hıristiyan bazilikası (Aghios Stefanos)’nın kalıntıları vardır. Bu tarihi sit alanı 5. ve 6. yüzyıllardan kalma iki bazilikadan oluşur. Kefalos’da ki serbest zamanımızda, sizleri sahilde serbest zamana bırakıyoruz. Dileyen misafirlerimiz manzaranın keyfini çıkarabilir, fotoğraf çekebilir, dileyen misafirlerimiz ise Kefalos’un meşhur kristal berraklığındaki denizinde yüzebilirler veya sahile sıfır konumlanmış cafelerde oturarak, soğuk içeceklerini yudumlayabilirler.

Kefalos ardından, Kos şehir merkezine doğru geri dönüyor ve yolumuzun üzerindeki Antimachia Köyüne varıyoruz. Antimachia köyü bundan yaklaşık 200-210 yıl önce adanın en çok yel değirmenlerini barındıran bölgesiydi(yüzlerce). Fakat günümüze sağlam ve aktif olarak çalışan sadece 1 tane kalmıştır. Bu sebeptendir ki, bu tarihi yel değirmeni aynı zamanda bir müze gibi çalışır ve canlı olarak değirmenin nasıl çalıştığına, bundan yüzlerce yıl önce nasıl yöntemler kullanıldığına tanık olunmaktadır. Aynı zamanda, değirmenin tam karşısında konumlanan Antimachia Halk Evi & Müzesi bulunmaktadır. Tarihi bir taş ev olan bu yapı, tipik bir Yunan kültürünün tüm izlerini barındırır ve bir etnografya müzesi olarak hizmet vermektedir. Yüzlerce yıl öncesinde bölge halkının günlük hayatta kullandıkları ev eşyaları, müzik aletleri, objeler vs. gibi değerli antikalar sergilenmektedir.

Burada rehberimiz eşliğinde yarım saat süremiz bulunmaktadır. Halk müzesini ve Yel değirmenini ziyaret edilebilir, fotoğraf çekilebilirsiniz. Sonrasında tekrar otobüsümüze biniyor ve turumuzu tamamlamak üzere yola çıkıyoruz.

Güzel bir gün ardından, turumuza Kos Adası’nın 5 yıldızlı tatil köylerini ve otellerini barındıran, kilometrelerce uzunluğunda beyaz kumlu plajlara sahip, ağırlıklı olarak Avrupalı Turistlerin tercih ettiği; Marmari ve Tigaki sahil kasabalarını panaromik olarak görerek tekrar Kos Şehir Merkezine (Liman Bölgesi) geliyoruz ve turumuz bu noktada sonlanıyor.

Turumuzun sonunda otobüsümüz bizi otelimize bırakıyor. Gece konaklama otelimizde.

17.08.2018

Sabah otelde yapacağımız kahvaltının ardından akşam feribotuna kadar serbest zamanımız mevcut. Bu süreyi dilerseniz Kos Adası'nın plajlarının tadını çıkartarak, dilerseniz lezzetli deniz ürünleri ve mağazaları keşfederek geçirebilirsiniz. Akşam en geç 16.45'de Kos limanında oluyor, pasaport ve check-in işlemlerinin ardından Bodrum'a doğru 17.15'de hareket ediyoruz. Bodrum tahmini varışımız 18.00.

Bodrum'a varışımızın ardından Kuşadası'na kadar aracınızla yapacağınız yolculuğun ardından konaklama Kuşadası otelinizde.

18.08.2019

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından en geç 08.30'da Kuşadası limanında oluyoruz. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından 09.00 feribotu ile Samos'a hareket ediyor ve 90 dakikalık bir yolculukla Samos'un meşhur tatil bölgesi Pythagorion'a ulaşıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra tüm gün serbest zamanda Samos'un tadını çıkartabilirsiniz.

Gece konaklamamız Samos otelimizde.

19.08.2019

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından akşam feribotuna kadar Samos'un tadını özgürce çıkartabilirsiniz. Akşam en geç 16.30'da Samos Pythagorion limanında oluyor ve 17.00 feribotuyla Kuşadası'na dönüyoruz. Tahmini olarak 18.30'da Kuşadası limanında oluyor ve Kuşadası otelimize geçiyoruz.

20.08.2019

12.00 Check-out saatinden sonra otelden ayrılıyor. Bu keyifli seyahatin sonrasında keşfettiğimiz onca güzel tatil bölgesinin verdiği mutlulukla bir sonraki seyahatte görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 • 2 Gece Kaya İzmir Hotel konaklama (kahvaltı dahil)
 • Çeşme-Sakız gidiş-dönüş feribot bileti
 • 2 Gece Sakız Adası konaklama (kahvaltı dahil)
 • Sakız Adası Güney Ada turu
 • 2 Gece Bodrum konaklama (kahvaltı dahil)
 • Bodrum-Kos gidiş dönüş feribot bileti
 • Kos 1 gece konaklama (kahvaltı dahil)
 • Kos tam gün ada turu
 • Kuşadası 2 gece konaklama (kahvaltı dahil)
 • Kuşadası-Samos gidiş dönüş feribot bileti
 • Samos 1 gece konaklama (kahvaltı dahil)
 • Tüm liman vergileri

 

 

 • Kahvaltı hariç tüm yemekler
 • Kişisel harcamalar
 • Vize
 • Otelde ödenmesi zorunlu olan gecelik otel vergisi 
 • Yeşil pasaporta vizesizdir. Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Samos Adası’na girebilmesi için Schengen vizesi sahibi olması veya kapı vizesi başvurusu yapması gerekmektedir.
 • Pasaportunda KKTC damgası olan kişiler Yunanistan’a giriş yapamazlar.
 • Yabancı pasaport sahiplerinin seyahat için vize gerekip gerekmediği bilgisi ve tahsisi yolcuların yükümlülüğündedir.
 • Konaklama birisinde veya aynı standart ve lokasyonda bulunan benzerinde sağlanır.
 • Seçilen otel kategorisinde belirtilen otelde müsaitlik olduğu sürece o otelde konaklama sağlanır, aksi halde aynı standartta bir otelde konaklama sağlanır.
 • Yunan Adaları’nda araç kiralama konusunda desteğimiz mevcuttur. Araç kiralamak için uluslararası geçerliliği olan ehliyet gerekmektedir.
YORUMLAR

Özel Paket Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Özel Paket

Lütfen Tarih Seçiniz

/ Yetişkin başı

Oda / Yetişkin / Çocuk
Hotel
Oda / Yetişkin / Çocuk / Bebek Sayısı
Ödeme Tutarı (Yetişkin başı)
FIRSATI YAKALA
Biz Sizi Arayalım