KAPAT
ANA MENÜ ÜYELİK DİL / LANGUAGES

Mısır’da siyasi iklimin biraz daha normalleşmesiyle iki ülke arasındaki ticari ve turistik faaliyetler de canlandı ve seferler açıldı; Feribot seferlerini günlük olarak takip etmek ve bilet fiyatlarını tek bir sayfa üzerinden karşılaştırmak için Feribotlines.com’a göz atabilirsiniz.

EN KISA
YOLCULUK
EN UCUZ
BİLET
LİMANLAR
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

MERSİN - MISIR Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

MERSİN - MISIR Feribot Fiyatları

Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu?
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Binek Araç Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

None Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
None Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
TRAVEL TO
TRAVEL FROM
None Gezi Rehberi

Mersin Mısır Feribot Bileti

Mısır’da yaşanan siyasi problemlerden dolayı feribot seferleri geçici olarak durdurulmuştu. Bu seferler aynı zamanda iç savaşın hakim olduğu Suriye gibi bazı Ortadoğu ülkeleri için de kara yolu haricinde önemli bir alternatif yaratıyordu. Mısır’a ağırlıklı olarak Hatay ve Mersin limanlarından hareket eden feribotlarla gidilebiliyor. Söz konusu seferler, her iki ülke yetkililerinin girişimleriyle yeniden başlatılacak. Mısır feribot seferlerinin yıllar sonra tekrar faaliyete geçecek olması, özellikle Mısır’a turistik ya da ticari amaçlarla gitmek isteyen vatandaşlar için oldukça sevindirici bir gelişme oldu. Mersin Mısır feribot seferleri için birkaç feribot firmasının devreye girmesi bekleniyor. Seferler tıpkı daha önce olduğu gibi RoRo denilen araçlarla gerçekleştirilecek. Zaten uzun bir yolculuk olduğu için ancak bu geniş kapasiteli feribotlar, araç ve yolcu taleplerini karşılayabiliyor. Mısır feribot ulaşım konusunda her türlü detayı yakın zaman sonra Feribotlines platformunda görüntüleyebilirsiniz.  Feribotlines, dünyadaki pek çok lokasyona ait feribot seferlerini sizler için güncel olarak listeliyor.

Mısır sadece Afrika kıtasının değil, aynı zamanda tüm dünyanın en özgün, en karakteristik ülkelerinden birisidir. Afrika ve Ortadoğu çizgilerini birlikte taşıyan Mısır, oldukça eski ve görülmeye değer bir medeniyettir. Farklı ülkeler üzerinden kara yolu ile ya da hava yolu ile Mısır’a ulaşmak mümkün olsa da deniz yolculuğu pek çok kişinin ilk tercihi oluyor. Özellikle Mersin Mısır feribot seferlerinin ticari hacme çok ciddi bir katkı yaptığı kesin. Haftada iki defa yapılması planlanan seferlerde 120 civarında turun geçişi sağlanıyor.  Özel kamaralar, bu yolculuklarda tır şoförleri için ayrılıyor. Mısır feribot bileti ile ülkenin en önemli limanlarından biri olan Port Said’e ulaşabilirsiniz. Genellikle yolculuğun 24 saat civarında sürmesi ön görülse dahi bu süre çoğunlukla aşılıyor. Kamaraların yapısı, feribotun genel konforu, yemekleri, aktiviteleri, büyük kioskları, bu uzun yolculukta rahat edebilmeniziçin detaylı olarak düşünülmüş.

Mersin Mısır feribot bileti aldıktan sonra vize işlemlerinizi kısa bir süre içinde çözüme ulaştırmanız gerekiyor. Mısır vizesi konusunda tüm detaylar için Feribotlines ile görüşebilirsiniz. Mısır’a gitmek isteyen T.C. vatandaşları 90 günlük serbest dolaşım hakkı elde etmek adına vize çıkarmak zorunda. Mısır’da kapıda vize uygulaması söz konusu olmadığı için tüm işlemlerinizi yolculuğunuzdan önce tamamlamanız gerekiyor. Mersin Mısır feribot saatleri ve bilet fiyatları firmalara göre değişiklikler gösteriyor. Feribotun sağladığı olanaklar fiyatın en önemli kriteri olarak gösterilebilir. Öte yandan biraz daha fazla ücret ödeyerek VIP koltukları tercih etmeniz de mümkün. Kalabalık gruplar çoklu kabinleri temin edebilir. İster mobil cihazlarınızdan isterseniz de masaüstü bilgisayarlarınızdan günün her saati online biletinizi alabilirsiniz.

Son derece heyecan verici bir ülke olan Mısır’ın olağanüstü bir turizm potansiyeli bulunuyor. Mısır bu potansiyeli büyük ölçüde ülkenin adeta sembolü olan piramitlere borçlu. Resmi adı Mısır Arap Cumhuriyeti olan ülkenin nüfusu 100 milyona yaklaşıyor. Ortadoğu’yu Afrika kıtası ile bağlayan bir konumda bulunan Mısır;tarih boyunca Firavunlardan Osmanlılaradek pek çok medeniyet ile temas kurmuş bir coğrafya. Bugün için başkent Kahire, turistik açıdan ülkenin en popüler şehri olarak gösterilebilir.  Mersin Mısır feribot bileti al seçeneği ile Kahire Müzesi, Karnak, Krallar Vadisi, Gize Nekropolü ve Gize Sfenksi gibi özel yerleri keşfedebilirsiniz.

Devamını Oku